En Ucuz Venedik Varışlı Uçak Biletleri

 • Ukraine International Airlines
  Ankara - Venedik
  11.09.2018
  538 TL
 • Alitalia
  İstanbul - Venedik
  28.07.2018
  592 TL
 • Alitalia
  İstanbul - Venedik
  29.07.2018
  592 TL
 • Alitalia
  İstanbul - Venedik
  22.07.2018
  601 TL
 • Alitalia
  İstanbul - Venedik
  30.07.2018
  601 TL
 • Alitalia
  İstanbul - Venedik
  20.07.2018
  607 TL
 • Alitalia
  İstanbul - Venedik
  21.07.2018
  607 TL
 • Alitalia
  İstanbul - Venedik
  23.07.2018
  607 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Venedik Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Aegean Airlines
  Venedik - İzmir
  6.09.2018
  418 TL
 • Air France
  Venedik - İstanbul
  11.09.2018
  529 TL
 • Ukraine International Airlines
  Venedik - Ankara
  7.08.2018
  702 TL
 • Alitalia
  Venedik - Antalya
  6.09.2018
  714 TL
 • Alitalia
  Venedik - Bodrum
  7.09.2018
  849 TL
 • KLM
  Venedik - Lefkoşa
  30.08.2018
  863 TL
 • Alitalia
  Venedik - Adana
  18.07.2018
  971 TL
 • THY
  Venedik - Dalaman
  27.08.2018
  1106 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Venedik Hakkında Genel Bilgiler

Adalar ve kanallar ile donatılmış olan ‘’Su Şehri’’ Venedik, İtalya’nın olduğu gibi çok sayıda turistin de gözde adreslerinden bir tanesidir. Dünyaca ünlü maskelerin üretimini yapan ve sokaklarda satışına devam eden Venedik, bu yüzden ‘’Maskeler Şehri’’ olarak da bilinmektedir. Kendine has kültürü ve dokusu ile balayı çiftlerinin de uğrak adreslerinden bir tanesidir.


Sokaklarında uzun uzun yürüyüp şehrin önemli noktalarında kara yolu ile olduğu gibi su taşıtları ile de ulaşmanız mümkün ve şehri keyifli kılan en önemli detaylardan bir tanesi de budur. Oldukça küçük bir yer olduğu için ulaşım fazlasıyla kolaydır ve yine birçok önemli noktaya yürüyerek ve köprüleri kullanarak geçmek de mümkündür.


Sokaklarında iki kişinin yan yana yürüyemediği ancak dar sokakların da mimariye kusursuz bir görüntü kattığı bilinmektedir.


Mestre Bölgesinde gezebileceğiniz çok fazla yer yok çünkü tüm önemli yerler ada etrafında toplanmış ve kısa sürede gezip görebileceğiniz bir hal almıştır.


Dükler Sarayı, San Marco Bazilikası ve San Marco Meydanı da ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken adresler arasında yer almaktadır.


Pizza ve makarnanın başkenti olan İtalya’da ne yazık ki Venedik bu konuda ön plana çıkamıyor ve İtalyanların büyük bir kısmı da Venedik’te yapılan pizza ve makarnaları tercih etmiyor ancak büyük ve önemli restoranları ziyaret ederek gerçek pizza ve makarnaya ulaşmanız mümkündür. İtalyan mutfağının birbirinden farklı lezzetleri de yine bu restoranlarda sizlere sunuluyor…


Maskeler, biblolar ve tabloların yanı sıra hediyelik eşya konusunda sizleri çok sayıda kültürel eser bekliyor. Venediği temsil eden semboller ve maskeler de yine turistlerin ilgisini çeken en önemli detaylardan bazılarıdır.


Şehirde ulaşım oldukça kolay ve havalimanı sonrası da şehir merkezine kısa sürede ulaşmanız mümkündür. 

Venedik Havalimanı(San Marco) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havaalanı çıkışında yer alan duraklardan ACTV otobüslerine binebilir ve şehir merkezine gidebilirsiniz. Şehir merkezine ulaşımın en kolay yolu olarak bilinen otobüsler, farklı noktalara seyahat için de hizmet veriyor.


Mestre ya da tren istasyonuna gitmek istiyorsanız eğer yine ACTV’nin 4, 15 ya da 45 numaralı otobüslerini tercih ederek ulaşımı mümkün hale getirebilirsiniz.


Yine havalimanında hizmet veren Atvo otobüsleri de şehir merkezi ve önemli noktalara ulaşımı gerçekleştiren firmalardan bir tanesidir. Otobüs biletlerinizi online olarak almanız mümkündür ancak dilerseniz havalimanından da biletlerinizi alabiliyorsunuz. Hellovenezia noktası bu aşamada sizlere yardımcı olacaktır. Yine bavullarınızız teslim aldığınız noktada da bilet satışı yapılmaktadır. 


Su Taşımacılığı

Deniz Otobüsü

Havaalanından çıkıp sola döndüğünüzde yürüme mesafesi uzaklıkta olan deniz otobüsleri, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımın en çok tercih edilen alternatiflerinden bir tanesidir. Fondamenta, Murano Adası ve San Marco olmak üzere çok sayıda güzergaha sahiptir ve fiyatı da oldukça uygundur. Murano Adası için 8 Euro ücret ödemeniz gerekirken San Marco için ödemeniz gereken ücret ise 15 Euro’dur… deniz otobüslerinin yolcu taşıma kapasitesi vardır ve yeterli yolcuya ulaştıktan sonra yeni bir sefer için yarım saat beklemeniz gerekiyor.

Su Taksileri

Deniz otobüslerinin hareket ettiği noktadan hareket eden su taksileri, fiyat olarak bir hayli pahalı ancak yine de önemli bir alternatif olarak hizmet veriyor. Fiyatlar konusunda netlik yok ancak minimum ücret olarak 60 Euro gibi bir rakamdan bahsedilmiş ve ortalama 30 dakikalık yolculuk için de ödemeniz gereken rakam 110 Euro olarak karşınıza çıkıyor. Venedik’te ulaşım genellikle su taşımacılığı ile mümkün ve zaten küçük bir şehir olduğu için havalimanından da su taşımacılığı ile birçok noktaya erişim sağlamak mümkün hale geliyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder