Hızlı Erişim

En Ucuz Varşova Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Varşova Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Varşova Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Varşova Şehri Hakkında Genel Bilgiler

2004 yılı ile birlikte Avrupa birliği üyesi olmaya hak kazanan Varşova, Polonya’nın en kalabalık şehri ve aynı zamanda başkentidir. Polonya’nın en çok ziyaretçi alan ve turist kabul eden şehir olarak da bilinmektedir. Avrupa’nın tam ortasında Vitul Irmağı üzerinde ve çevresinde konumlanmıştır.
 

Mayıs ve Haziran Ayları, ülkenin en güzel zaman dilimleri olarak nitelendiriliyor ve en çok turist alan aylar olarak belirlenmiş durumda. Konaklama konusunda çok sayıda tesis, aktif olarak hizmet veriyor ve uygun rakamlar ile turistlere de bu anlamda kolaylık sağlıyor.
 

Şehir, 2. Dünya savaşı ile birlikte fazlasıyla yıpranmış ancak kısa sürede toparlanarak mimari ve ekonomik alanda kendini geliştirmeyi başarmıştır. Stare Miasto, kendine has dokusu ile gezilip görülecek yerlerden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor ve turistlerin de en çok ziyaret ettiği adreslerden bir tanesidir.
 

Kendine has bir yemek kültürüne sahip olan Varşova, dünya lezzetleri ile birlikte kültürel tatları da ziyaretçiler ile buluşturmaya devam ediyor. İtalyan mutfağına olan hakimiyeti ve farklı lezzetleri harmanlaması Varşova mutfağını da bir adım öne taşıyor.
 

Srodmiescie Bölgesi, şehrin en hareketli bölgelerinden bir tanesi olarak tanımlanıyor ve gece hayatının var olduğu özel bir yer! Eğlence kulüpler ve çok sayıda mekan, sabahın erken saatlerine kadar açık…
 

Şehir, ulaşım konusunda çok sayıda alternatife sahip… Şehir içi ulaşımın yanı sıra havaalanı ve merkez arası mesafe de güçlü ulaşım ağı sayesinde kusursuz hale getiriliyor. 

Warsaw Frederic Chopin Havaalanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Gelen yolcu salonunun hemen önünde duraklar yer alıyor. Varşova’nın önemli noktalarına ve şehir merkezine otobüsler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yaklaşık seyahat süresi 30 dakika olmakla beraber ödeyeceğiniz rakam 4.40 zl olarak belirlenmiştir.

Taksi

Otobüs durakları  ile birlikte aynı bölümde yer alan taksi durakları, çok sayıda lisanslı taksi şirketini de bünyesinde barındırıyor. Legal olarak hizmet vermeyen taksiler de mevcut ve rakamlar biraz daha uygun. Taksi için ödeyeceğiniz ücret ise ortalama 30 zl olarak belirlenmiştir.

Araç Kiralama

Avis, Budget, Alamo gibi araç kiralama firmaları da gelen yolcu salonunda stantları ile birlikte yerlerini almış durumdalar…

Modlin Havaalanı Ulaşım Bilgileri

Online olarak rezervasyon yaptırmak mümkün. Seyahat öncesi bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde otobüs konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Modlin bus ile birlikte şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 40 dakika sürüyor. Rezervasyon ile 9 PLN olan rakam, anlık bilet alımında 33 ZL’ye kadar çıkabiliyor. Koleje ise bir diğer otobüs firması ve yine gelen yolcu alanında bu otobüsleri görebilirsiniz. Biletinizi görevli aracılığı ile kestirebiliyorsunuz ve ödeyeceğiniz rakam 15 ZL olarak belirlenmiş durumda.

Tren

Tren istasyonuna ulaşmak için bir diğer ulaşım aracı olan Shuttle’ı kullanmanız gerekiyor. Servisler sizi istasyona götürüyor ve buradan tren ile birlikte şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Her iki araç için toplamda ödeyeceğiniz tutar 17 ZL olarak belirlenmiş durumda.

Taksi

Havalimanında yer alan lisanslı taksi firmaları da bir diğer ulaşım alternatifini oluşturuyor.

Araç Kiralama

Erken rezervasyon ile hizmet firmaların yanı sıra havalimanına ulaştığınızda görüşebileceğiniz yetkili personel de mevcut.

Shuttle

Özel servisler, yolcuları trene ulaştırmak için esnek saatlerle hizmet veriyor. Servisleri kullanarak trene ve yukarıda da bahsedildiği gibi sonrasında şehir merkezine ulaşmak mümkün.

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder