Hızlı Erişim

En Ucuz Varna Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Varna Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Varna Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Varna Hakkında Genel Bilgiler

Başkent Sofya ile birlikte Bulgaristan’ın en büyük şehirleri arasında yerini alan Varna, Karadeniz kıyısındaki göz alıcı sahilleri, doğal güzellikleri ve tarihi mimarisi ile fark yaratıyor. ‘’Balkanlar’ın İbiza’sı’’ olarak lanse edilen şehirde çok sayıda üniversite bulunuyor ve yerli halk tarafından öğrenci şehri olarak da tanımlanıyor. Bulgaristan’ın doğusunda yer alan Varna, önemli şehirlerden bir tanesidir ve 12 adet ilçeye sahiptir.

 

Deniz tatili için yaz aylarını tercih eden binlerce turist arasında yer alıyorsanız eğer yüksek sıcaklıklara da katlanmak durumundasınız. 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar, yaz aylarında ciddi anlamda bunaltıcı olabiliyor ancak ziyaretlerin en yoğun olduğu dönemler diyebiliriz. Butik otel sayısı oldukça fazla ve bunun yanı sıra lüks oteller de yine sahil kıyılarında konumlanmış durumda. Konaklama konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir şehir ve fiyatlar da oldukça uygun görünüyor. Varna ziyareti öncesi nasıl bir tatil yapmanız gerektiğini de planlamanız gerekiyor. Tatilcilere geniş bir yelpaze sunan Varna, tarihi dokuları, coğrafyası, eğlence mekanları ile çok sayıda seçenek sunuyor.

 

Slav kültürü ve Akdeniz mutfağı ile de damak zevkinize uygun lezzetleri sizinle buluşturacak olan şehir, lüks restoranları ile de göz kamaştırıyor. Altın Kumlar Bölgesi de ziyaret edeceğiniz adreslerden bir tanesi olmalıdır. Eğlencenin kusursuz bir şekilde yaşandığı ve gece hayatının en renkli olduğu bölgede çok sayıda casino da yer alıyor ve kumarhaneler de yine gece hayatını daha muazzam bir noktaya taşıyor. Şehir içi ulaşımda sıkıntı yaşayacağınızı belirtmek isteriz çünkü şehir güçlü bir ulaşım ağına sahip ve trafik yoğunluğu da çok fazla değil!

 

Havalimanı şehir merkezi arası ulaşım için tercih etmeniz gereken alternatifler ise aşağıdaki gibidir.

Varna Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Varna Havalimanı, kent merkezine 10 km gibi bir uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından merkeze ulaşabilmeniz için farklı alternatifler de mevcuttur.

 

Otobüs

Otobüs seferleri yoğun bir şekilde düzenleniyor ve gece geç saatlere kadar otobüs bulmanız da mümkündür. Taksilere göre çok daha uygun fiyatlı bir ulaşım aracı olduğu için ziyaretçilerin büyük bir kısmı bu alternatifi tercih ediyor. Otobüsler, havalimanında bulunan Terminal 2’den hareket ediyor ve günün erken saatlerinde seferlerine başlıyorlar. Konforlu araçlar olduklarını belirtmek gerekiyor ve fiyatlar da oldukça uygun! En yakın mesafeye 20 dakika gibi kısa bir sürede ve güzergahın en uzak noktasına da 1 saat gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

 

 

Taksi

‘’Ok Trans’’ bünyesinde hizmet veren siteler, havalimanına bağlı çalışan yasal taksilerdir ve kendilerine has bir plaka statüsüne sahiptirler. Günün her saati taksi bulabiliyorsunuz ve şehir merkezine yaklaşık 10-15 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Yasal olarak hizmet veren bu taksileri tercih etmeniz sizlerin lehine olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama firmalarına ait ofisleri ziyaret etmek isterseniz eğer havalimanında yer alan bilgilendirme tabelalarını takip ederek ofislere ulaşabilir ve araç kiralama taleplerinizi iletebilirsiniz. Firmaların kurumsal web siteleri de yine bu hizmet için online olarak yardımcı olmaya devam ediyor. Rezervasyon ya da yerinde kiralama hizmetleri ile şoförlü ve şoförsüz araç hizmeti alabiliyorsunuz.

 

Transfer/Shuttle

Oteller ve seyahat firmalarına ait özel servis araçları mevcuttur ancak havalimanı bünyesinde hizmet veren servis araçları ne yazık ki bulunmuyor! 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder