Hızlı Erişim

En Ucuz Vancouver Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Vancouver Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Vancouver Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Vancouver Hakkında Genel Bilgiler

 

Kanada’nın en büyük şehri olan Vancouver, Britanya Kolumbiyası Eyaletinde konumlanmış olan ve mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Farklı etnik grupların bir arada yaşadığı kozmopolit bir şehir olan Vancouver, turistik anlamda da ülkeye büyük ölçüde katkıda bulunmaya devam ediyor.

 

Şehre Britanya kültürü hakimdir ve nüfusun büyük bir kısmını Asyalıların oluşturması da dikkatlerden kaçmıyor. Özgürlükler şehri olarak bilinen Vancouver, farklı kültürleri bünyesinde barındıran özel bir şehir. Müze ve doğal parkların yanı sıra tarihi dokular da yine turistler tarafından en çok ilgi gösterilen detaylar arasında kendine yer bulmaktadır.

 

Mutfak konusunda da kozmopolit yapının etkisini ortaya koyan şehir, uluslar arası lezzetlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Şehirde çok sayıda kefe ve restoran mevcut ve ihtişamlı görüntüleri ile de oldukça ilgi çekici bir hal alıyorlar.

 

Festival ve parti konusunda sosyal hayatın hareketliliğini gece hayatına da yansıtmayı başaran Vancouver, özellikle turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği dönemlerde çok daha farklı bir hal alıyor. Vancouver, özellikle film festivalleri ile büyük bir sükse yaratmış durumda ve film festivallerinin düzenlendiği dönemde turist sayısı da artış gösteriyor.

 

Şehirde aktif olarak hizmet veren iki adet havalimanı yer alıyor ve havalimanlarından şehir merkezine ulaşım için de aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz.

Boundary Bay Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Taksilere kıyasla daha ekonomik olan otobüsler, havalimanı terminal binası önünden hareket ediyor. Sezona ve yoğunluğa bağlı olarak otobüs seferleri zaman zaman arttırılıyor. Ekonomik olmasının yanı sıra konforlu olması da bu alternatifi bir adım öne taşıyor.

 

Taksi

Havalimanında hizmet veren lisanslı taksileri kullanarak şehir merkezi ile birlikte şehrin birçok farklı noktasına da erişebilirsiniz. Bagajlar için ekstra ödeme talep etmeyen taksiler fazlasıyla güvenli olan alternatiflerden bir tanesidir.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Daha çok yabancı firmaların hizmet verdiği havalimanı, terminal binasında araç kiralama firmalarını konuk etmeye devam ediyor. Firmalar gece geç saatlere kadar açık ve dilerseniz rezervasyonlarınızı riske atmamak adına online olarak da taleplerinizi oluşturabilir ve hizmet alabilirsiniz.

 

 

Coal Harbour Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Şehir merkezine ulaşımın yanı sıra ada ulaşımı da yine otobüsler ile mümkün kılınmış durumda. Çok sayıda otobüs firması hizmet veriyor ve sefer saatleri arasındaki süreler de oldukça kısa. Otobüsler fazlasıyla rahat ve ekonomik, bu yüzden taksilere nazaran çok daha fazla tercih edilen alternatiflerden bir tanesidir.

 

Tren

Havalimanında bulunan ana tren istasyonunu ziyaret ederek trenleri kullanabilirsiniz. Trenler 15 dakikada bir yeni sefer düzenliyor ve oldukça ekonomik bir ulaşım alternatifi olarak karşınıza çıkıyor.

 

Taksi

Çok sayıda taksi firması günün her saati hizmet veriyor. Gece tarifesi uygulaması bu havalimanında da mevcut ve geç saatlerde taksi tercih edecek olduğunuzda fiyat bilgisi almanız da lehinize olacaktır. Taksiler için erken rezervasyon da yaptırabiliyorsunuz ve bunun için firmalara ulaşarak bilgi almanız da çok daha sağlıklı olacaktır.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Yerli ve yabancı araç kiralama firmalarına terminal binasından ulaşabilirsiniz. Kiralayacağınız araçları teslim etmek istediğinizde firmaların şehir merkezinde bulunan ofislerine de teslim edebiliyorsunuz. Basit bir model tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz lüks araçlar ve limuzin kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder