Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Van Uçak Bileti

0850 333 70 70

|( 08:00 - 23:00 )

0850 333 70 70

( 08:00 - 23:00 )
Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
Gidiş Tarihi x
 
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi x

Ucuz Van Uçak Bileti Sorgulama

En ucuz Van uçak biletini en hızlı ve kolay şekilde bulmak için doğru yerdesiniz. Ucakbileti.com’a Van uçuş tarihlerinizi girin, tüm Van uçuşlarını tek sayfada listeleyin ve sizin için en uygun Van uçak biletini seçerek sadece birkaç adımda Van uçak bileti satın alma işlemlerinizi tamamlayın.

Van seyahatinizde yeni kültürler tanıyıp farklı lezzetler tadarak harika vakit geçirebilir, Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü’nde tekne turu yaparak eşsiz manzaranın tadını çıkarabilir, Şeytan Köprüsü ve Akdamar Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Van uçuşları, Van şehir merkezine sadece 8 km uzaklıkta bulunan Van Ferit Melen Havalimanı’na yapılmaktadır. Türkiye’nin ilk uyduyla iniş sistemine sahip Van Havalimanı hakkında daha detaylı bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Van'ın İklim ve Bitki Örtüsü

Kara iklimin görüldüğü Van’da kışlar soğuk ve sert, yazlar sıcak ve kuraktır. Van Gölü ve çevresinde hafif ılıman iklim de hüküm sürmekte, iç kesimler tamamen karasal iklimin etkisinde kalmaktadır. Kışın çoğunlukla hava sıcaklığı 0 derecenin altındadır. Sıcaklık -26 dereceyle 25 derece arasında değişmektedir. Van Gölü çevresinde zengin bir bitki örtüsü görülmektedir. Ormanlara şehrin güneyinde rastlanmaktadır. Ağırlıklı olarak bu ormanlarda meşe ağaçları vardır. Ayrıca güney kesimde stepler de bulunmaktadır. Van’ın yüzde 70’i çayır ve meralarla kaplıdır.

Van'da Görülmesi Gereken Yerler

Van Gölü

Van’ın en önemli doğal güzelliklerinden olan göl, Tatvan ilçe sınırları içinde yer almaktadır ve üzerinde Akdamar, Çarpanak, Kuş, Adır adaları bulunmaktadır.

Akdamar Kilisesi

915-921 yılları arasında inşa edilen kilise, Akdamar Adası’nın güneydoğusunda bulunmaktadır.

Van Kalesi

Urartu Krallığı tarafından yaptırılan kale, Van Gölü kıyısında bulunmaktadır.

Van Peribacaları

Vanadokya olarak adlandırılan Van Peribacaları, Yiğit Dağı'nın püskürttüğü kayaçların aşınmasıyla oluşmuştur.

Kedi Evi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi içinde bulunan Kedi Evi, Van kedilerini koruma amaçla kurulmuştur. Van’ın meşhur kedilerini toplu halde görmek isteyenlerin ziyaretine açıktır.

Halime Hatun Kümbeti

Selçuklu döneminde Melik İzzeddin'in kızı Halime Hatun için yaptırdığı kümbet, onikigendir ve Gevaş ilçesinde bulunmaktadır.

St. Bartholomeus Kilisesi

Albayrak Köyü'nde bulunan kilisenin 3. yy’da yapıldığı tahmin edilmektedir.

Şeytan Köprüsü

Bendi Mahi Çayı üzerinde bulunan köprünün ne zaman inşa edildiği bilinmemektedir. İhtişamlı bir köprü olan Şeytan Köprüsü, Van gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Hüsrev Paşa Cami

Hüsrev Paşa Külliyesi'nin içinde yer alan cami, bir Mimar Sinan eseridir.

Van'da Yemek

Hayvancığın gelişmiş olduğu Van’da ete dayalı bir mutfak görülmektedir. Etin yanı sıra Van’da sebze yemekleriyle tahıl ürünleri kullanılarak yapılan lezzetler de öne çıkmaktadır. Van’ın çok çeşitli kahvaltısı ve otlu peyniri meşhurdur. Taze kavrulmuş ve öğütülmüş buğdayın tereyağında kavrulup bulamaç haline getirildiği kavut isimli lezzet, kahvaltıların vazgeçilmezidir. Balık diğer yörelerden farklı olarak ayran aşıyla yenmektedir. Van mutfağının öne çıkan diğer lezzetleri keledoş, grut aşı, sengeser, şile, murtuğa, cılbır, kurut köftesi, çireşli bulgur pilavı, ciğer köftesi, tandırda Van balığı, acem köftesi, içli pilav, helise, ekşili, üzüm aşı, Van baklavası, kavut, paluza, çömlek yahnisi, ayva yemeği, çırış mıhlası, erit kızartması ve Van pastasıdır.

Van Havalimanları

Ferit Melen Havalimanı

2009 yılında kullanıma açılan Van Ferit Melen Havalimanı'na 2012 yılında ülkenin ilk uyduyla iniş sistemi kurulmuştur. Direkt olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana uçuşları yapılmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Halk Otobüsü

Havalimanı nizamiyesinin önünden, her saati 20 ve 50 geçe ring halk otobüsleri kalkmaktadır.

Minibüs

Terminal binası önünden yaklaşık 1 km mesafede yer alan Havalimanı kavşağından geçen minibüslerle şehir merkezine ulaşılabilir.

Bunların dışında, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet yolcuları için Ferit Melen Havalimanı - Yüksekova- Şemdinli ve Erciş arasında servis imkanı sunulmaktadır.

Van Uçak Biletleri için Arama Yapınız.

Van Hava Durumu

14.2.2016 Pazar
Parçalı Bulutlu

Pt
Sa
Ça