Hızlı Erişim

En Ucuz Utrecht Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Utrecht Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Utrecht Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Utrecht Hakkında Genel Bilgiler

Hollanda’da yer alan şehir, yine kendi adını taşıyan eyaletin en önemli ve en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Ülke bazında ele alındığında en büyük şehirler arasında kendine 4. sırada yer bulan Utrecht, gelişmişlik bakımından da bir adım öne çıkıyor. Roma İmparatorluğu dönemine ait çok sayıda tarihi eseri de hali hazırda bünyesinde barındıran şehir, Orta Çağ dönemine ait mimarisi ile de ilgi çekici bir hal alıyor. Ülkenin tarihi ve kültürel merkezlerinden bir tanesi olan Utrecht, bu bağlamda tarihçilerin de en çok ilgi gösterdiği şehirlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Mayıs ve Ağustos aylarında şehir çok daha kalabalık bir hal alıyor. Havaların ziyarete uygun olması turizme de büyük ölçüde katkıda bulunuyor. Konaklama imkanları oldukça fazla ve şehir bu bağlamda ekonomik bir ikamet ayrıcalığı sunuyor.

Şehir içi ulaşımda genellikle otobüsler tercih ediliyor. Ekonomik olması bir yana, hızlı ve konforlu araçlar olmaları da otobüsleri bir adım öne taşıyor. Şehrin önemli noktalarına da otobüs seferleri düzenleniyor ve sabahın erken saatlerinde başlayan seferler, akşam saatlerine kadar devam ediyor.

Şehir, aynı zamanda gerçek bir öğrenci şehri ve nüfusun büyük bir bölümünü de öğrenciler oluşturuyor. Eğitim bakımından yeterli seviyeye ve alt yapıya sahip olan şehrin ucuz olmasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi de kesinlikle öğrenci nüfusunun fazla olmasıdır.

Utrecht, zengin bir mutfağa sahip değil ancak lüks ve büyük restoranlarda dünya mutfağına ait tatları bulmak mümkündür. Kafe kültürü gelişmiş olan şehirde çok sayıda kafe var ve özellikle merkez bölgede bu kafelerin sayısı biraz daha fazladır.

 Avrupa’nın en gelişmiş ve en büyük üniversitelerini de bünyesinde barındıran Utrecht, öğrenci şehri olmanın avantajlarını turistler ile buluşturmaya ve paylaşmaya devam ediyor. İlgi çekici ve ihtişamlı gece hayatı ile de sabaha kadar ayakta olan şehir, alkolün ucuz olması ile de eğlenceyi zirveye taşıyor. Herkese hitap eden bir canlı müzik ve mekan kültürü de şehirde mevcut.

Utrecht Havalimanına ulaştıktan sonra aşağıdaki alternatifleri kullanarak bu harika şehrin merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Utrecht Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içinde hizmet veren otobüsler havalimanına da uğruyor ve sabahın erken saatlerinde başlayan seferler akşam saatlerine kadar devam ediyor. Bilet fiyatları oldukça ucuz ve araçlar da bir hayli konforludur.

Taksi

Günün her saati hizmet veren taksiler, 15 ila 30 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmanıza yardımcı oluyor. Taksi fiyatları sezona bağlı olarak değişiklik gösteriyor ancak genel hatları ile rakamların yüksek olmadığını belirtmekte fayda var.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Utrecht havalimanında çok sayıda araç kiralama firması hizmet veriyor. Kalabalık gruplara hitap eden geniş iç hacme sahip araçlar da mevcut ve ailelere özel aile araçları da yine bu firmalar aracılığı ile temin edilebiliyor.

Otel Servisleri

Oteller tarafından sunulan servis hizmetleri yalnızca otel müşterilerine aittir ve bu servisler sizleri havalimanından alıp konaklayacağınız otele götürüyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder