En Ucuz Uruguay Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Uruguay Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Montevideo

Para Birimi

seyehat zamanı Uruguay Pesosu

Uruguay Hakkında Genel Bilgiler


Sunduğu sosyal haklar, refah düzeyi ve dengeli ekonomi modeli politikası ile dünya coğrafyası için ilgi çekici bir hal alan Uruguay, Güney Amerika’nın en küçük ülkeleri arasında yer almaktadır. Tarım arazileri, ülkede yoğun bir şekilde yer alıyor ve ekonomi için tarımın önemi de haliyle bir hayli fazladır. 8 saatlik çalışma süresini resmi olarak yerine getiren ilk ülke olarak bilinen Uruguay, aynı zamanda Marijuana’yı da legal kabul eden ve yasakları kaldıran ender ülkelerden bir tanesidir.


Ülke, sahip olduğu eşsiz kumsallar ile birlikte harika bir görüntü sunuyor ve sörfçülerin de uğrak noktalarından bir tanesidir. Montevideo, ülkenin başkenti ve aynı zamanda en kalabalık, en gelişmiş şehridir. Turistik anlamda da büyük bir öneme sahip olan şehir, mimarisi ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.


Montevideo’nun dikkat çeken bir başka özelliği ise insanlarının saygılı ve anlayışlı olmasıdır. Gay nüfusun en kalabalık olduğu ve kendini en rahat hissettirdiği şehir olarak da lanse edilmektedir. Ülkenin resmi dili İspanyolca’dır ancak nüfusun büyük bir kısmının İngilizce diline hakim olduğunu da söylemek mümkündür.


Tarım ve hayvancılığın gelişme gösterdiği ülkede, ekonomi de bu iki kol üzerine kuruludur. Yetişmiş ve bilinçli bir iş gücü kadrosuna sahip olan Uruguay, rahat çalışma koşulları ile de dikkatleri üzerine çeken ülkeler arasında üst sıralarda kendine yer buluyor.


Uruguay, herhangi bir dini desteklemiyor ya da resmileştirmiyor. İnsanların inanç özgürlüğüne saygı duyan ülke, kadınlara seçme ve seçilme hakkını ise yıllar önce vermiş ve gelişmeye de fazlasıyla açık bir ülkedir. Çok fazla göç alan ve turistler tarafından çok fazla tercih edilen ülkede saygı ve empati büyük önem taşıyor.


Et ve tahıl ürünleri, Uruguay mutfağında önemli bir yere sahiptir ve lüks restoranlarda da bu ikilinin yer aldığı lezzetleri kolayca bulabilirsiniz. Kendine has eğlence kültürü ile gece hayatını da şekillendirmeyi başaran Uruguay, ziyaretçilerine her anlamda istediklerini veriyor ve beklentileri de büyük ölçüde karşılıyor. Uruguay seyahatini düşünen vatandaşlarımız, vize için aşağıdaki hususlara dikkat etmek durumundadır.


Uruguay Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Türkiye cumhuriyeti vatandaşları, Uruguay’a vizesiz seyahat edebiliyor ancak ikamet süresinin maksimum 90 gün olduğunu da belirtmekte fayda var. 90 günlük süre zarfında vizeden muafsınız ancak bu süre dışında vize almak durumunda kalıyorsunuz. Gümrük girişinde ise dönüş bileti ve yapacağınız harcamalara karşılık gelecek miktarın var olduğunu gösteren bir belge sunmanız gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir detay karşınıza çıkmıyor ve herhangi bir uyarı da bulunmuyor.


Pasaport geçerlilik süresinin de en az 6 ay olması gerektiği, bilinmesi gereken detaylardan bir tanesidir. Ülkeyi ziyaret etmeden önce vize sürecinde herhangi bir aşı ya da buna dair belge de talep edilmeyecektir.

Uruguay Haritası

Yakın Ülkeler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder