Hızlı Erişim

En Ucuz Ürgüp Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ürgüp Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ürgüp Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Ürgüp Şehir Bilgisi

Ürgüp, Nevşehir’in şehir merkezine 20 km mesafede bulunan, Kapadokya’nın önde gelen turizm noktaları arasında yer almaktadır. Yağmur suyu ve rüzgarın aşındırması ile meydana gelen peribacaları ise şüphesiz bölgenin en önemli yapıtlarındandır. Bizanslıları zamanında Osiana, Selçuklular zamanında ise Başhisar ismiyle bilinen Ürgüp’te Meşhur Rum Hamamı, Taşkınpaşa Camisi ve Ürgüp Müzesi Ürgüp’te gezilecek yerlerdendir. Pek büyük olmayan Ürgüp’ü gördükten sonra ayrıca yakın çevrede bulunan ve Kapadokya’nın diğer önemli noktalarından Göreme, Avanos ve Uçhisar gibi yerleri de mutlaka gezmelisiniz. Her sene binlerce insan Ürgüp uçak bileti alarak bu doğal güzellikleri yerinde görmektedir.

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Ürgüp’ün yemekleri genelde kırmızı et ağırlıktadır. Sac üzerinde pişen ekmekler ile beraber sunulan etli yemekler haricinde nefis salatalar, mezeler ve yöresel tatlılar da Ürgüp’te misafirlere sunulmaktadır.

Bölgede tatil için hemen hemen senenin tamamı elverişlidir. Kış ayları genelde karlı ve soğuk geçmektedir. Fakat bu dönemlerde gelip Kapadokya’yı karlar altında görebilirsiniz. Yaz aylarıysa aşırı sıcaklardan dolayı açık havada gezmeyi biraz zorlayabilmektedir. Kapadokya ve Ürgüp gezisi için ilkbahar ve sonbahar ayları en uygun zamanlardır. Ürgüp uçak biletinizi bu dönemlere almanız faydalı olacaktır. Gününüzü peribacalarını, çömlek atölyelerini ve mahzenleri gezerek geçirdikten sonra akşam saatlerinde Kapadokya’nın kulüplerinde eğlenerek Ürgüp gece hayatını deneyimleyebilirsiniz.

Ürgüp’te el sanatları ve hediyelik eşya sektörü de oldukça gelişmiştir. Ürgüp gezinizde yörede farklı malzemelerden yapılmış peri bacası figürleri, Kapadokya bebekleri veya seramik ürünlerden hediyelik olarak alabilirsiniz.

Ürgüp’e uçakla gitmek en iyi seçeneklerden birisidir. Ürgüp uçak bileti ve Ürgüp otel rezervasyonu sonrasında bölge ulaşım hakkında da bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Kapadokya Havalimanı Ürgüp’e 49 km mesafede bulunmaktadır ve 1998 senesinde hizmete girmiştir.

Ürgüp Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Turizm bölgesi olduğundan ulaşım iyi durumdadır. Ancak havalimanından Ürgüp’e nasıl gidilir sorusunun cevabını gitmeden öğrenmenizi tavsiye ederiz. Ulaşım konusunda farklı alternatifler mevcuttur.

 

Taksi

Havalimanında bulunan taksiler aracılığıyla kolaylıkla Ürgüp’e gidebilirsiniz ancak fiyat biraz pahalı olabileceğinden öncesinde taksicilerle pazarlık yapmanız işinizi kolaylaştırabilir.

 

Araç Kiralama

Tavsiyemiz havalimanına varır varmaz Ürgüp geziniz için bir araba kiralamanızdır çünkü burada yürüyerek ya da otobüslerle ulaşımınızı sağlamanız biraz zor olduğundan araba büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

Shuttle

Havalimanından Ürgüp’e Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’in servisleriyle ulaşmanız mümkündür. Ayrıca konaklayacağınız yerin ulaşım hizmeti varsa öncesinde iletişime geçerek havalimanından otele ulaşım sağlayabilirsiniz. Ürgüp uçak bileti almadan otel ve ulaşım konusunu netleştirmenizi tavsiye ederiz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder