En Ucuz Umman Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Umman Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Muscat

Para Birimi

seyehat zamanı Umman Riyali (OMR)

Umman Şehirleri

Umman Hakkında Genel Bilgiler

 

Çöl kampları ve ilginç deve yolculukları ile gezginlerin en uğrak adreslerinden biri olan Umman, turizm sektörüne yaptığı yatırım ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve bu bağlamda gelişme kaydettiğini de söylemek mümkündür. Erkek egemenliğinin hakim olduğu topraklarda, mutlak monarşi yönetimi mevcut. Ticaret ağı bir hayli geniş ve gelişmiş olan ülke, ekonomik modeli ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Umman uçak bileti fiyatları an itibarıyla oldukça uygun ve şimdilerde birçok Türk vatandaşı da ülkeyi keşfetmek adına harekete geçmiş durumda. Yerel kıyafetleri ile sokakları renkli bir görüntüye bürüyen yerli halk, kültürüne sahip çıkmaya devam ediyor. Erkekler, bileklere kadar uzanan kostümleri tercih ederken kadınlar daha göz alıcı kıyafetleri tercih ediyor ve canlı renkleri kullanıyorlar.

Umman’ın en büyük ve en kalabalık şehri olmakla beraber başkenti de Muskat’tır. Burada daha gelişmiş bir kültür gözler önüne seriliyor ve insanlar çok daha samimi diyebiliriz. Resmi dil Arapça ancak bölgede farklı diller de konuşuluyor.

Umman ucuz uçak bileti satın alma işlemleri öncesi dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Erkek egemen bir toplum oldukları için kadınların biraz daha geri planda olduğunu ifade etmek gerekiyor. Kıyafet seçimlerinin bu yüzden daha muhafazakar yapılması da doğru olacaktır. Ülke nüfusunun %95’lik kısmı İslam dinini benimsemiş durumda ve dine bağlılık Umman için büyük bir önem taşıyor.

Umman halkı, alçakgönüllü olarak tasvir ediliyor. Özellikle çocuklu aileler ile karşılaştığınızda çocuklarını sevmeniz ve ona ilgi göstermeniz büyük bir saygı ve hoşgörü ile karşılanıyor. Muskat dışındaki şehirlerde karşı cins ile kuracağınız iletişimde biraz dikkatli olmanız gerekiyor. Uzun süre bakışmak ve karşı cinse gülümsemek flört talebi anlamı taşıyor. Muhafazakar bir bakış açısına sahip olan ülkede bu tür konularda da hassas davranmanız gerekiyor. Yerli halk aynı zamanda Sultanlarından bahsederken büyük bir saygı ile bahsediyor ve turistlerin de bu konuda saygılı davranmaları gerektiğini düşünüyorlar.

Petrol ihracatı konusunda dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer edinen Umman, üretimde oldukça aktif bir konuma sahip ve ülke ekonomisinin büyük bir kısmını da petrol ihracatı oluşturuyor.

Umman en uygun uçak bileti fırsatı için havaların soğuduğu dönemi tercih etmeniz tavsiye ediliyor çünkü bu dönemde ülkeye çok fazla uçuş yapılmıyor ve bilet fiyatlarında da indirime gidiliyor.

Ülkeyi ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize konusunda dikkat etmeleri gereken hususlar da aşağıdaki gibidir.

 

Umman Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Umuma mahsus pasaport sahipleri Umman’a vizesiz seyahat edemiyor ancak Diplomatik ve Hizmet pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Umman’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizelerini kapıda alabiliyor ve bu konuda herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız ilgili personele ziyaret amacınızı detaylı bir şekilde anlatmanız gerekiyor.

Turistik vize için verilen süre 30 gündür. Vize süresini uzatmak isterseniz eğer bu süre tamamlandığı takdirde yeniden 30 günlük bir uzatma talebinde bulunabiliyorsunuz.

Seyahatlerinizde yanınızda yeterli miktarda para, sağlık sigortası ve uçak biletinizin de yer alması gerekiyor. Herhangi bir sorgu durumunda bu belgeler sizi kurtaracak ve imdadınıza yetişecektir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder