Hızlı Erişim

En Ucuz Uludağ Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Uludağ Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Uludağ Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Uludağ Şehir Bilgisi

Kış aylarının vazgeçilmez sporu kayak denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Uludağ sadece kışın değil yazın da tatil için oldukça iyi bir seçenektir. Uludağ denince aklımıza hemen kayak ve kış gelmektedir. Ancak Uludağ yalnızca kayak merkezi olarak kullanılmamaktadır. Özellikle baharda Uludağ bambaşkadır. Doğa tutkunları için iyi bir alternatif olmaktadır. Kamp alanları ve piknik alanlarıyla tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Trekking için ayrılmış pek çok parkur sayesinde trekking severler için de doğru bir tercihtir. Bunlara ek olarak avcılık için iyi bir alternatiftir. Avlanma alanı olarak oldukça geniştir eğer avlanmayı seviyorsanız Uludağ’ı tavsiye ederiz. Uludağ’da yapılacak şeyler bunlarla sınırlı değildir. Sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz Uludağ’da güzel anılar biriktirebilirsiniz. Her sene binlerce turist en ucuz Uludağ uçak bileti alarak buraya gelmektedir. Ancak hatırlatmakta fayda var, Bursa Havalimanına uçak bileti almalısınız. Uludağ ile arasında 110 km vardır.

Uludağ otelleri size bütçe konusunda pek çok alternatif sunmaktadır. Oteller bölgesi İSE 2000 metre yükseklikteki Kirazlı Yayla’dadır. Araba ya da teleferik ile çıkılabilir. Zirve 2545 metrededir. Bahar aylarında doğa harikası olarak misafirlerini etkilemektedir.

Uludağ’da yapılacak şeyler de oldukça fazladır. Sarıalan bölgesinde yaz aylarında piknik yapmak bunlardan biridir. Burada 300 çadırlık bir kamp alanıyla Orman Bakanlığı’nın 28 kamp barakası da bulunmaktadır. Piknik dışında kamp da yaparak bu güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Çobankaya’nın hemen yanındaki Bakacak ise Bursa ovasını ve şehri seyretmek için en uygun yerlerdendir. Uludağ uçak bileti alarak Bursa’ya gelebilir ve bu güzellikleri yerinde görebilirsiniz. Uludağ’da görülecek yerler bunlarla sınırlı değildir. 2300-2400 metre yükseklikteki Sirk Gölleri: Kilimli, Buzlu, Karagöl ve Aynalıgöl… Yürüyerek gidilmektedir. Yürüyüş boyunca 2000 m üzerinde yol alıyorsunuz. Bu yükseklikte ağaç yoktur fakat manzara muhteşemdir. Kilimli ve Buzlu göller birlikte çıkacaktır karşınıza. On dakikalık yürüyüş ile Karagöl’e ulaşılmaktadır. Kışın buzla kaplıdır. Aynalı Göl ise Karagöl’ün arkasındaki büyük tepenin arkasında yer almaktadır. Sadece kış tatili olarak değil bahar ve yaz aylarında da Uludağ’a gitmenizi tavsiye ederiz. Uludağ sonrası Bursa şehrini de gezerek tatilinizi zenginleştirebilir ve yepyeni yerler keşfedebilirsiniz. Uludağ uçak bileti alarak buraya gelmeniz yeterlidir. Ulaşımın oldukça geliştiği Bursa’da bu anlamda da sıkıntı yaşamayacaksınız.

Uludağ Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Daha önce de belirttiğimiz gibi Uludağ’a gitmek için havayolu da bir seçenektir fakat Bursa Havalimanı ile bu mümkündür. Havalimanı Uludağ’a 110 km uzaklıktadır. Farklı ulaşım seçenekleriyle havalimanından Uludağ’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Taksi

Havaalanından Bursa merkeze ya da Uludağ’a gitmenin en pratik yollarından biri de taksidir. Havaalanının taksileriyle istediğiniz yere gidebilirsiniz. Ayrıca havaalanı İznik’e yakın bir noktada bulunmaktadır.

 

Araç Kiralama

Havaalanında bulunan araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ancak yollara hakim değilseniz özellikle kış aylarında mevsimsel faktörlerden dolayı ciddi zorluklar  yaşanabilmektedir.

 

Shuttle

Havalimanından kalkan otobüslerle Uludağ’a gidebilirsiniz. Bazı Uludağ otelleri bu hizmeti sağlayabildiği gibi Havaş gibi şirketlerin de seferleri olabilmektedir. Seyahatiniz öncesinde sefer bilgilerini sorgulamanızda fayda vardır. Ayrıca özel transfer hizmetlerini seçerek öncesinde rezervasyon yapıp vip araçlarla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder