Hızlı Erişim

En Ucuz Ulan Batur Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ulan Batur Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ulan Batur Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Ulan Batur Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Moğolistan’ın Başkenti olan Ulan Batur, sahip olduğu kimlik ve kendine has duruşu ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Yüzölçümü oldukça geniş ve nüfusu da oldukça fazladır. Ülkenin en gelişmiş şehridir ve her geçen gün artan nüfus, gelişime olan katkıyı da daha güçlü bir hale getirmektedir. Şehir sürekli kendini geliştiren ve modernizmin örneklerini de bünyesinde barındıran bir duruşa sahiptir.

Ekonomik olarak güçlü bir şehir olan ulan Batur’da 10 milyon altının olduğu söyleniyor ve bu anlamda güçlü bir yer altı kaynağına sahip olduğunu da görebiliyoruz. Dünyanın en soğuk başkentleri sıralamasında da en üst sıralardaki yerini alan şehir, yaz aylarında da güneş’in tadını çıkartamıyor ve ılıman bir havaya sahip olduğunu söyleyebiliyoruz.

Ulan Batur Ulusal Müzesi, şehri ziyaret eden turistlerin en çok ilgisini çeken adreslerden bir tanesidir. Orhun Kitabeleri’ne ait birçok eser de bu müzede sergilenmeye devam ediliyor. Şehirde müzelere ve tarihi yapılara sık sık rastlayabiliyorsunuz ve şehrin kimliğini yansıtan en önemli adresler olarak müzeler ve tarihi yapılar gösteriliyor.

Şehirde alkol yasağının olması ve 12’’den sonra satışların durdurulması, gece hayatını da belli ölçüde etkilemiştir ancak açık bulabileceğiniz çok sayıda bar ve disko da şehirde yerini almaya devam ediyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden bir eğlence anlayışı hakim değil ancak sakin bir gece ve müzik eşliğinde günü sonlandırabiliyorsunuz.

Şehrin en çok tercih edilen ulaşım araçları otobüsler ve haliyle gün içerisinde otobüslerde yer bulmak da çok kolay olmuyor. 

Ulan Batur Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehir merkezine yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta bulunan havalimanından, şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz alternatifler aşağıdaki gibidir.

 

Otobüs

Şehir içi ulaşımın en güçlü araçları olan otobüsler, ne yazık ki havalimanı şehir merkezi arası hizmet vermiyor.

 

Raylı Sistem

Havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım ağı olarak raylı sistem mevcut değildir.

 

Taksi

Havalimanından şehir merkezi ve şehrin farklı noktalarına ulaşmak için ziyaretçilerin en çok tercih ettiği taksiler, havalimanı dışında duraklarda sizleri bekliyor olacaktır. Yaklaşık 60 ila 80 lira gibi bir rakama şehir merkezine ulaşım mümkündür. Lisanslı taksileri tercih etmeniz, ödeyeceğiniz rakamları da belli oranda azaltacak ve daha güvenli bir seyahat fırsatı sunacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Limanda kendilerine ait ofisleri bulunan çok sayıda araç kiralama firması da ulaşım için ziyaret edebileceğiniz adreslerden bir tanesidir. Araç kiralama hizmetlerinde araç teslim hizmetinin yanı sıra şoförlü araç desteği de sunulmaktadır.

 

Shuttle

Otobüslerin eksikliğini servisler ile kapatmak isteyen havalimanı, bünyesinde hizmet veren havalimanı servis araçları ile sizleri şehir merkezine ve önemli noktalara ulaştırıyor. Taksi ücretlerine nazaran çok daha uygun olan fiyatlar, rakamsal anlamda da bu araçların tercih edilmesini daha kolay hale getiriyor.

 

Otel Servisleri

Havalimanından şehir merkezine otobüslerin bulunmaması nedeniyle şehirde hizmet veren birçok otel servis hizmeti sunuyor. Otellerin büyük bir kısmı bu hizmeti ücretsiz olarak sunuyor ancak ücret talebinde bulunan oteller de mevcut. Seyahat öncesi konaklayacağınız adresten bu konu ile ilgili bilgi alabilir ve servislerin hareket ettiği adresleri de yine otel yönetiminden öğrenebilirsiniz.

 

Ulan Batur Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder