En Ucuz Ukrayna Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ukrayna Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Kiev

Para Birimi

seyehat zamanı Grivna

Ukrayna Hakkında Genel Bilgiler


Yüzölçümü bakımından bir araştırma yapıldığında Avrupa’nın en geniş yüzölçümüne sahip olan ülkenin Ukrayna olduğunu görebiliyoruz. İdari bölge yönetimi ve oblast adı verilen 26 idari bölge şeklinde ayrılmış olan ülkenin başkenti Kiev’dir. Ülkenin resmi dili ise Ukraynaca’dır. Rusça ise en çok konuşulan dillerde İngilizce ile birlikte önemli bir yere sahiptir. Para birimi ise Ukrayna Grivnası’dır… Ülkede güçlü bir maden kömürü rezervi olmasına rağmen teknoloji ne yazık ki bu rezervi kullanmak adına yeterli değildir. Tarım da gelişmiş sektörlerden bir tanesidir ancak siyasi nedenler tarım ürünlerinin ihracının önüne geçiyor ve an itibarıyla en büyük engellerden bir tanesi olarak gösteriliyor.

 

Doğalgaz ve petrol konusunda birçok ülke gibi Ukrayna’da Rusya’ya bağımlı bir görüntü çiziyor. Asya ülkelerinin büyük bir kısmı da yine Ukrayna’nın bağımlı olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Başkent Kiev sayesinde dünya ülkeleri arasında önemli bir yer edinmeyi başarmış olan Ukrayna, Kiev ile birlikte kültürel faaliyetlerin de öncülüğünü üstlenmektedir. Kültür Başkenti olarak da anılan ve bilinen Kiev, her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği özel şehirlerden bir tanesidir. Dünyanın en önemli orkestraları, dev kütüphaneler, sinema ve tiyatro binaları da yine Kiev’in sembolleri arasında yer alıyor. Her gün aktif olarak katılım sağlayabileceğiniz kültürel etkinlikler sayesinde hareketli bir sosyal yaşantı da sizleri bekliyor olacaktır.

 

Ukrayna, mutfağı bakımından da önemli ülkelerden ve daha da önemlisi dikkat çekici ülkelerden bir tanesidir. Slav topluluklarının en bilinen yemeklerinin ana merkezi olarak bilinen Ukrayna, damak tadınıza uygun çok sayıda lezzeti de lüks restoran ve kafe gibi mekanlarda misafirleri ile paylaşmaya devam ediyor. Müzik festivalleri ile de ziyarete açık bir hal alan ülke, özellikle Kiev yaz müzik festivali ile binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmayı başarıyor. Bu başarının yanı sıra turistik anlamda da önemli bir yer edinmiş durumdadır. Kiev başta olmak üzere ülkenin büyük şehirlerinde güçlü bir gece hayatı söz konusudur ve turistlerin ilgisini çeken en önemli detaylardan bir tanesi de budur. Alkolün ucuz olması da gece hayatını tetikleyen en önemli unsur olarak gösteriliyor.

 

Ukrayna Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Türkiye ve Ukrayna arasında kısa bir süre önce imzalanan anlaşma sonrası her iki ülke vatandaşları da mutlu bir haber aldı ve artık iki ülkenin vatandaşları yalnızca kimlik kartları ile yani nüfus cüzdanları ile seyahatlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Stratejik ortaklık gereği yapılan anlaşma, her iki ülkeye de kazandıracak ve hali hazırda binlerce insanın ülkeler arası seyahat yaptığını da belirtmek gerekiyor. 180 gün süre içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatler için prosedür ortadan kaldırılmış durumda ve hem ülke ziyareti hem de transit geçiş için kimlikleriniz yeterli olacaktır.

 

Geçtiğimiz yıllarda yapılan anlaşma ile birlikte 60 gün olan seyahat süresi, 90 güne çıkartılmış ve yine yakın zamanda yapılan anlaşma ile birlikte Ukrayna ve Türkiye arasında kimlik ile seyahat de kabul edilmiştir. Turizm faaliyetlerini güçlendirmek ve akabinde ziyaretçi sayısını arttırmak adına her iki ülkenin de lehine olan bu anlaşma, seyahat tutkunları için de harika bir haber niteliği taşıyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder