Hızlı Erişim

En Ucuz Ufa Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ufa Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ufa Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Ufa Hakkında Genel Bilgiler

Rusya’ya bağlı olan Başkurt Cumhuriyeti’ne Başkentlik yapan Ufa, Batı Ural için endüstriyel anlamda büyük önem taşıyor ve hatta bu bağlamda merkez konumunda olduğunu da söylemek mümkündür. 2. Dünya savaşı sonrası toparlanma döneminde Ufa inanılmaz bir gelişme kaydetmiş ve yine şehirde keşfedilen petrol rezervleri ile birlikte bu gelişim daha hızlı bir hal almıştır. Petrol rafinerileri ve petrokimya endüstrisi bu şehirde ekonomik anlamda büyük önem taşıyor ve ülke ekonomisinin büyük bir kısmı da bu şehirden pay elde etmeye devam ediyor. Ekonomik zenginlik şehirleşme anlamında da şehre büyük katkıda bulunuyor ve refah düzeyinin yüksek olduğu kentlerden birine dönüşmesini sağlıyor.

 

Ufa, turizm bakımından da gelişmiş bir şehir ve her yıl binlerce turistin sık ziyaret ettiği şehirler listesinde kendine yer bulmayı başarıyor. Şehir, geniş bir limana da ev sahipliği yapıyor ve taşımacılık da bu liman üzerinden gerçekleşiyor. Belaya Nehri ve köprüler, turistlerin ilgisini çeken en önemli yapılardan bazılarıdır. Özellikle anıtlar ve tarihi binalar da yine turistler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Güçlü sosyal yaşantısını gece hayatına da entegre etmeyi başaran şehir, sabahın ilk ışıklarına kadar ayakta kalmayı tercih ediyor. Turistlerin ilgisini çeken çok özel bir gece hayatına sahip olan şehir, alkol konusunda da herhangi bir sınırlamaya sahip değildir.

 

Ufa havalimanına iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ulaşabilmeniz için karşınıza çok sayıda alternatif çıkacaktır. Bu alternatifler ise aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

Ufa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

101,110 ve 110C numaralı otobüsler, havalimanı ve şehir merkezi arası güzergaha sahip olan otobüslerdir. Konforlu olmalarının yanı sıra çok sık sefer düzenliyor olmaları da bu alternatifi daha fazla tercih edilir hale getiriyor. Otobüsler, şehir merkezi ile birlikte önemli noktalara ulaşım için de
tercih ediliyor ve bu bağlamda geniş bir güzergaha sahip olduklarını da belirtmek gerekiyor.


Taksi

Terminal 1 dışında konumlanmış olan taksiler, günün her saati seferlerine devam ediyor. Sizler de tahmin edersiniz ki taksilerin fiyatı otobüslere göre biraz daha pahalı ancak hızlı ve çok daha konforlu bir seyahati tercih ediyorsanız taksiler ilk alternatif olmalıdır. Gece yarısı ve sabahın erken saatlerinde de taksi bulmak mümkün ve zaten yolcular limana adım attıktan sonra taksi durakları da harekete geçerek yolcuları en iyi şekilde misafir ediyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanı şehir merkezi ulaşımının yanı sıra şehri daha detaylı bir şekilde keşfetmek için dilerseniz özel araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama fiyatları oldukça uygun ve çok fazla firma olduğu için rekabet durumu da fiyatlara bariz bir şekilde etki etmiş durumda. Havalimanında ofisleri bulunan firmaları ziyaret edebilir ya da dilerseniz online olarak işlem yapabilirsiniz. Klasik araç modellerinin yanı sıra limuzin kiralama hizmeti de mevcut ve lüks tercih yapacak olan ziyaretçiler için de çok fazla alternatif var.


Otel Servisleri

Ufa’da çok fazla otel bulunuyor ve bu otellerin büyük bir kısmı da ziyaretçilerini havalimanından alıp otele ulaştırmak için servis hizmeti sunuyor. Belli bir ücret karşılığında bu hizmetten de yararlanabiliyorsunuz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder