Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Turkmenistan Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Turkmenistan Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Türkmenistan Airlines Hakkında Genel Bilgiler

1992 yılında bağımsızlığını kazanan Türkmenistan’ın ulusal havayolu firmasıdır ve bağımsızlığın ilan edilmesinden kısa bir süre sonra aktif olarak sektöre adım atmıştır. Uluslararası taşımacılıkta her yıl 500.000’den fazla yolcuya kusursuz bir seyahat avantajı sunan firma, her geçen gün kendini biraz daha geliştiriyor ve beklentilere de en iyi şekilde yanıt vermeyi başarıyor. Firma, bünyesinde hizmet veren eğitim kurumu ile birlikte kalifiye personel ve öğrenci yetiştirmeye de devam ediyor ve bu anlamda örnek alınan firmalardan bir tanesi olduğunu da belirtmekte fayda var. Geniş filosu ile birlikte uçuş ağını genişletmeye devam eden Turkmenistan Airlines, konforlu seyahatin en önemli adreslerinden bir tanesi olarak listelerdeki yerini almış durumda.

 

Check-in

Firmanın online check-in hizmeti bulunmuyor ve bu işlemi gerçekleştirmek için hava limanında yer alan kontuarları ziyaret etmeniz gerekiyor. Kontuarların başında sizleri bekleyen görevli personel konu ile ilgili yardımcı olacak ve işlemlerinizi tamamlayacaktır. Kontuarların uçuştan 40 dakika kadar önce kapandığını ve hizmet vermediğini de belirtmek gerekiyor ve en az 3 saat kadar önce havalimanında olmanız da yine sizlerin lehine olacaktır. Belirtilen süreler içerisinde işlemlerinizi yapmadığınız takdirde ne yazık ki uçuşunuz iptal ediliyor ve bunu telafi etmek gibi bir durum da söz konusu değildir.

 

Bagaj Hakkı ve Fiyatlandırma

Ekonomi sınıfı için verilen bagaj hakkı 58 kg olarak karşınıza çıkıyor. Bagaj konusunda diğer firmalara göre daha cömert olduğunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. Business için belirlenen sınır ise 78 kg’dır. El bagajı konusunda da bir sınırlama getirilmiş durumda ve 8 kg ağırlık ile birlikte 50x40x20 ölçüleri de bu sınırlandırmaya dahildir. Firma, değerli eşyalarınızın el bagajında yer almasının daha güvenilir olacağını belirtiyor ve bu konuda da bir uyarı yapıyor.

 

Koltuk Seçimi

Firma, koltuk seçimine izin vermiyor ve otomatik bir atama yapıyor. Bu konuda tercih biraz şansınıza kalmış gibi görünse de rahat bir yolculuk sizleri bekliyor. Acil çıkış noktasına yakın olan koltuklar genellikle ayak uzatma mesafesini daha geniş kılan koltuklardır ve bazı firmalar bu koltukları özel ücrete tabi tutmaktadır ancak Turkmenistan Airlines bu koltukların satışını ücretli olarak yapmıyor ve sıranda bir koltuk gibi sınıflandırıyor. Acil durum ya da yardım anında hareket kabiliyeti daha zayıf olan kimselerin engel teşkil etmemesi adına bir önlem alınmış durumda. 16 yaş altı çocuklar ve anneler, bu koltuklara atanmıyor.

 

Yiyecek ve İçecek Sunumu

Bilete dahil yiyecek ve içecek servisi söz konusu ve sıcak yemekler ile birlikte içecekler için de herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur çünkü tamamı biletlere dahil edilmiş durumda. Ekonomi sınıfı için çeşitlilik söz konusu değil ve tek yemek sunuluyor ancak business için bu durum biraz daha farklı görünüyor. Business için menü biraz daha geniş ve alternatifler de mevcut. Sağlık durumlarınız ya da inancınız gereği tüketmemeniz gereken gıdalar için firmayı bilgilendirmeniz yeterli olacaktır ve menüler ya da servis hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz eğer firmaya ait olan kurumsal web sitesini ziyaret ederek incelemelerinizi de yapabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder