En Ucuz Tunus Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tunus Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Tunus

Para Birimi

seyehat zamanı Tunus Dinarı

Tunus Hakkında Genel Bilgiler


Akdeniz’e kıyısı olan ve Afrika kıtasının kuzeyinde konumlanmış olan Tunus’un başkenti, yine kendi adını taşıyan Tunus’tur. Ülkenin büyük bir kısmı uçsuz bucaksız çöllerle kaplıdır ancak ekonomi buna rağmen tarıma dayalı bir modeli benimsemiştir. Çöl dışında kalan arazilerin büyük bir kısmı, tarıma elverişli arazileri de beraberinde getiriyor. Halkın büyük bir kısmı da tarımla ilgileniyor ve geçimini tarımla sağlıyor.


Meyve, hurma, sebze ve zeytin yetiştiriciliği çok fazla ve bu ürünlerin satışı da yine ekonomiye büyük ölçüde katkıda bulunmaktadır. Turizm için çok fazla yatırım yapıldığını söylemek yanlış olacaktır ancak yine de bu büyüleyici ülkeyi görmek ve keşfetmek için ziyaret eden turistler büyük bir ilgi ile karşılanıyor ve son dönemde turizmden elde edilen pay da artmıştır.


%98 gibi bir nüfus oranı, Müslümanları işaret ediyor. Halkın sıcakkanlı ve misafirperver olduğunu da belirtmekte fayda var ve özellikle yeni insanlara açık olduklarını söylemek mümkündür. Resmi dil Arapça, para birimi ise Tunus Dinarı’dır. Tunus Arapçası ve Berberi adı verilen bir dil de ülke nüfusu tarafından biliniyor ve bazı bölgelerde konuşulan diller arasında yer alıyor. Modern yaşam ile birlikte ilkel yaşamı da bünyesinde barındıran Tunus, ilginç görüntülere de imza atmayı başarıyor. Zengin kesim, modern bir yaşam biçimini benimserken, alt tabaka ise hali hazırda ilkel bir yaşam sürdürüyor.


Baharat, zeytinyağı ve domates, Tunus mutfağında önemli bir yere sahiptir ve restoranları ziyaret ettiğinizde bu detayları çok daha net bir şekilde göreceksiniz. Hareketli bir gece hayatından bahsetmek mümkün değil ancak abartılı bir muhafazakarlık durumu da söz konusu değildir. Festivallerin yanı sıra eğlenebileceğiniz mekanların sayısı da oldukça fazladır. Yerli halk, eğlenmeyi ve dans etmeyi çok seviyor ve turistlerin ülkeye akın etmesi ile birlikte bu detay biraz daha hareketlilik kazanıyor.


Tunus’u ziyaret edecek olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerinde neler yapmaları gerektiği ve hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiği konusu da aşağıdaki metinde mevcuttur.


Tunus Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri, Tunus’a gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeden muaftır ancak bu muafiyet durumu 90 günü aşmayacak olan seyahatlerde geçerlidir. Ülke girişinde 5000 Tunus Dinarı üzerindeki döviz miktarını deklare etmek durumundasınız ve bunun zorunlu olduğunu da bilmenizde fayda var.


Döviz mevzuatı, büyük yaptırımları da beraberinde getiriyor. Bankalar ya da yetki verilen kurumlarda para bozum işleminin bir an önce yaptırılmasında fayda var diyebiliriz. Bununla birlikte yine yukarıda belirtilen miktarın üzerindeki rakamlar ülkeden çıkış esnasında tespit edildiği takdirde cezai işlem uygulanabiliyor ve takip başlatılıyor. Sıkıntılı sürecin yanı sıra ülkeye girişiniz de uzunca bir süre yasaklanıyor.

 

Tunus’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın yaz saati detayını da göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder