Hızlı Erişim

Şehirde havalimanı bulunmamaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 120 Km uzaklıkta bulunan Elazığ Havalimanı bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkezine 135 km uzaklıkta bulunan Erzincan Havalimanı’da kullanılmaktadır.

En Ucuz Tunceli Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tunceli Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tunceli Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tunceli Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Bingöl Dağları, Peri Suyu ve Keban Baraj Gölü ile çevrili olan şehirde Anadolu’nun diğer şehirlerinde olduğu gibi tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Orta Çağ’dan kalan ve günümüze kadar muhafaza edilerek gelen Pertek Kalesi ve Munzur Vadisi Milli Parkı Tunceli’nin doğal güzelliklerindendir. Şehirde karasal iklim hakimdir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlin nüfusu yaklaşık olarak 100 bindir. Türkiye’nin en az nüfusa sahip olan ilidir. Şehirde Zazaca, Kurmanci ve Türkçe dilleri konuşulmaktadır.


Tunceli halkı genel olarak geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Sanayileşme şehirde çok fazla gelişmemiştir. Ayrıca balıkçılık ve arıcılık şehrin diğer geçi kaynaklarındandır. Tunceli ekonomisinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ilk sırada yer almaktadır. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ise daha çok aile işletmesi şeklinde yapılmaktadır. Şehrin bir özelliği de 2016 yılında açıklanan İllerde Yaşam Endeksi’ne göre eğitimde ilk sırada yer almasıdır. Şehirde birçok ili birbirine bağlayan karayolları bulunmaktadır. Erzincan, Elazığ, Bingöl, Malatya gibi Türkiye’nin önemli Anadolu şehirlerine direkt ulaşım sağlanmaktadır.

Elazığ Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havaş servisleri ile en rahat ve konforlu ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Abdullahpaşa ve Öğretmen Evi kalkışlı olan Havaş servisleri ile haftanın yedi günü ulaşım sağlayabilirsiniz. Saatleri değişkenlik gösterdiği için Havaş çağrı merkezi ile iletişime geçerek net bilgiye ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Abdullahpaşa Trafo Durağı üzerinden kalkan servis otogar da dahil birçok noktadan geçerek havalimanına ulaşmaktadır. Yaklaşık olarak 30 dakika süren yolculukla havalimanına varabilirsiniz. Bilet fiyatı ise 6 TL’dir.

Taksi

Ticari taksiler ile havalimanına yaklaşık 25 dakika süren yolculukla ulaşabilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksi firmalarının ortalama ücretlendirmeleri önemli ve merkezi çıkış noktanıza göre şu şekildedir. Şehir merkezi – Havalimanı arası 40-45 TL, Otogar – Havalimanı arası 25-30 TL, İzzet Paşa – Havalimanı arası 35-40 TL , Devlet Demir Yolları İstasyonu – Havalimanı arası 40-45 TL, Fırat Üniversitesi – Havalimanı arası ise 45-50 TL gibi ortalama rakamlar tutmaktadır. Net ücretler için taksi şoförleri ile görüşmenizde fayda var.


Diğer Ulaşım Şeçenekleri

Özel aracınızla ulaşım için oldukça elverişli bir güzergahta bulunmaktadır. Trafik yoğunluğu çok fazla olmadığı için dilerseniz park imkanlarından yararlanarak da aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama firmalarıyla da uygun fiyatlara araç kiralayıp seyahat edebilirsiniz. Detaylı ve net bilgiler için kesinlikle firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

Erzincan Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Erzincan Belediyesi Kent İçi Ulaşım Kooperatifi aracılığıyla dilerseniz havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. 2015 yılından beri havalimanına düzenli olarak otobüs seferleri düzenlenmektedir. 7:30, 12:30 ve 18:30 saatlerinde Erzincan Belediyesi Kent İçi Ulaşım Kooperatifi ile dilerseniz Erzinan Havalimanına uygun ücret karşılığında ulaşabilirsiniz. Güncel ücret bilgisini belediyenin danışma hattı üzerinden öğrenebilirsiniz. Otobüsler İstasyon Meydanı, Gez Mahallesi, Kız Meslek Lisesi, Hastaneler Caddesi, Belediye, Spor Tesisleri, Erzurum Teknik Üniversitesi, Otogar duraklarından geçerek Erzurum Havalimanı’na gitmektedir. Uçakların kalkış saatlerine bir buçuk saat kala hareket etmektedir. 

Taksi

Ticari taksiler ile dilerseniz havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı çıkışında bulunan taksiciler kooperatifi ücretlendirme tablosu ile tarife ve ücret bilgilerini öğrenebilirsiniz. Havalimanı ve otogar arası taksi ücreti ortalama 20-25 TL arasıdır. Havalimanı istasyon arası 16 kilometre ve ücreti ortalama 50-60 TL arasıdır. Havalimanı Atatürk Üniversitesi Hastanesi arası 17 kilometre ortalama ücreti ise 55-65 TL arasıdır. Fiyatlar tahminidir. Detaylı bilgiler için ücret tabelasını inceleyebilir ya da taksi şoförleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Özel aracınız ile Erzurum Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Otomobil, pikap, minibüs, otobüs, kamyonet gibi birçok araca hizmet verebilecek genişlik ve büyüklükte bulunan otoparkı ile uygun fiyatlara kullanabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama ile de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Marka ve model bilgisine göre fiyatlar değişkenlik gösterdiği için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca transfer hizmetlerini kullanarak da havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder