Hızlı Erişim

En Ucuz Trabzon Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Trabzon Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Trabzon Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Trabzon Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan ve bölgenin en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon, tıpkı Manisa gibi şehzadeler şehri olarak bilinmektedir. Yavuz Sutlan Selim şehzadeliği sırasında, Trabzon Sancağı'nda Sancak Beyi olarak bulunmuştur. 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile ülkemizin 61. il merkezi olarak yerini almış olan Trabzon, 18 ilçeye sahiptir.Karadeniz'in Samsun'dan sonra, nüfus yoğunluğu bakımından en 2. büyük kenti olan Trabzon, yalnızca tarihi açıdan değil doğa açısından da çok zengin bir bölge olma özelliğine sahiptir. Dar bir sahil şeridinden sonra denize dikey uzanan dağlık bir araziye sahip olan Trabzon’un, %22,4'ü yayla, %77,6'sı ise tepelerden oluşturmaktadır. Bölgeye özgü ılıman bir iklime sahip olan şehirde, hava sıcaklığı sene süresince 7,4 ile 23,5 derece arasında değişkenlik göstermektedir. Yaz aylarında 23,3 derece civarında olan Trabzon, kış aylarında ortalama en düşük sıcaklık 4,4 derece civarındadır. Trabzonda Ocak ve Şubat ayları çok soğuk, sisli ve bol yağmurlu geçmektedir. Bu sebepten dolayı yayla turizimi için en uygun aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu dönemlerde en ucuz Trabzon uçak biletini satın almanız için ucakbileti.com'u ziyaret etmeniz yeterlidir. 


Tarihi açıdan çok zengin bir şehir olma özelliğine sahip olan Trabzon'da; Kral 1. Manuel Komnenos tarafından 1238-1263 yılları arasında yaptırılmış olan ve Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethiden sonra camiye çevrilmiş olan Ayasofya Kilisesi, 1889 - 1913 yıllarında Kostaki Thopylaktos tarafından İtalya'dan getirilen malzemelerle konak olarak inşa ettirilmiş olan ve 1987 yılından sonra müzeye çevrilmiş olan Trabzon Müzesi, Trabzon deyince akla ilk gelen yerlerden biri olan ve 7. yüzyılda III. Alexios döneminde yaptırılmış olan Sümela Manastırı, Trabzon'un Araklı içlesine bağlı Kalecik Mahallesi'nde bulunan ve Evliya Çelebi'nin "Dağ tarafında cehennem kuyusuna benzer bir derin hendeği vardır ki yetmiş yedi adam girer. Safî kesme kayadır. İçinde camii, muhafazac evleri, mahzenleri, cephaneleri vardır." diye tarif ettiği Trabzon Kalesi, ilk yapımına 6. yüzyılda başlandığı tahmin edilen ve kutsal mağaraların bulunduğu Vazelon Manastırı tarihi açıdan görülmeye değer yapı ve mekanlardan yalnızca birkaçıdır. 


Karadeniz Bölgesi’nin gözde şehri olan Trabzon’da; tüm şehri ayaklar altına seren ve eşsiz bir manzara sahip olan Boztepe, sık ormanların bulunduğu ve heyelan sonucu dere yatağının doğal baraj şeklinde kapanmasıyla oluşmuş olan Uzun Göl, deniz seviyesinden 365 metre yüksekte olan ve Trabzon'un doğal güzellikler açısından en zengin yerlerinden biri olan Maçka Yaylası, zaman zaman 1,5 metre derinliğe ulaşan deresi ve göletleriyle bölgenin en çok ziyaret edilen mağaralarında biri olan Çal Mağarası, Trabzon şehir merkezinde bulunan ve piknik yapmaya uygun bir ortam olan Zağnos Vadisi gezilmeye ve görülmeye değer mesire alanlarından yalnızca birkaçıdır. Hemen Trabzon uçak bileti satın alarak bu eşsiz yerlere seyahat edebilirsiniz.


Trabzon kendine has lezzetleriyle ülkemizin en zengin mutfağına sahip bölgelerinden biridir. Hemen hemen Türkiye'nin heryerinde bu lezzetlere ulaşabilirsiniz ancak kesinlikle yerinde yemeniz gereken enfes lezzetler bulunmaktadır. Türk toplumunun en çok önem verdiği öğün kahvaltıdır. Trabzon birbirinden enfen ve çeşitli kahvaltılık çeşitlerine sahiptir. Trabzon'da ekmek olarak mısırunu ekmeği ile vakfıkebir ekmeği tüketilmektedir. Kalhvaltı esnasında bu leziz ekmeklerin yanına Kuymak tercih edilen lezzettir. Kuymak; mısır unu, tereyağı ve çeçil yada Trabzon peynirinden yapılmaktadır. Bazı bölgelerde mıhlama veya muhlama da denmekedir. Kahvaltıda tüketilen bir diğer enfes lezzetin ismi deKayganadır. Un, tuz, yumurta ve maydonoz ile yapılmakta ve tereyağında pişirilmektedir. Kahvaltınıza mutlaka eşlik etmesini önerdiğimiz bir başka lezzette hurma reçelidir. 

 

Öğlen veya akşam yemekleri için Trabzon'da ilk akla gelen yemek kuşkusuz hamsidir.  Hamsi, Trabzon'un simgesidir. Hamsi balığını tercih etmek istemiyorsanız palamut, çikekop, lüfer, barbun gibi balıklarıda tercih edebilirsiniz. Trabzon yöresine özgün lezzet palamut dolmasıdır. Palamut'un içine eviz, kuş üzümü, ynibahar ve çamfıstığı konularak yapılmakta ve üzerine limon sıkılarak yenmektedir. Karadeniz bölgesinde çok sık yetişen  karalahana dolması da bu yörede tadmanız gereken bir başka lezzettir.

 

Trabzon lezzet anlamında o kadar büyük zenginliğe sahiptirki ismini sayamadığımız birçok sayısız lezzet bulunmaktadır. Laz helvası, Gangoş Dolması, Fasulye Turşusu Kavurması, Hodan Böreği, pepeçura, Trabzon Pidesi bunlardan yalnızca birkaçıdır. 

 

Trabzon uçuşları şehir merkezine 6 kilometre mesafede bulunan ve Türkiye'nin denize paralel tek havalimanı olmasıyla bilinen Trabzon Havalimanı’ndan yapılmaktadır. 1957 yılında hava trafiğine açılmış olan ve 22 Haziran 1988 tarihinde Geçici Hudut Kapısı olarak ilan edilerek uluslararası hava trafiğine açılmıştır.Trabzonu doya doya gezebilmeniz için en az 4 gününzü ayırmanızı tavsiye etmekteyiz. Kesinlikle görmeniz gereken bölgelerimizden biridir. En uygun Trabzon uçak bileti fiyatlarını ucakbleti.com'dan listeleyebilirsiniz. 

 

Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

Trabzon uçak bileti fiyatları ne kadar, en ucuz Trabzon uçak biletini nasıl satın alabilirim sorularının cevaplarını ucakbileti.com'da bulabilirsiniz. Trabzon uçak biletinizi kredi kartınız ile çok kolay satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com kampanyalarını, promosyonlu ve indirimli fiyatlarını takip ederek en ucuz Trabzon uçak biletine sahip olabilirsiniz. Trabzona seyahat edecekseniz en uygun fiyat için uçak biletinizi en az 7 gün önceden satın almanızı önermekteyiz. Trabzon uçak biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar kazançlı çıkacağınızı asla unutmamalısınız. Biletinizi alırken uçuş tarihinizin tatil ve özel günlere denk gelmemesine dikkat etmelisiniz. Özel günlerde uçak bileti fiyatlarının artış gösterdiğiniz unutmamalısınız.

Trabzon Havalimanı

Otobüs

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 13 Çimenli - 18 Kanuni Numune Hastanesi - 20 Konaklar - 32 Yomra  belediye ve özel halk otobüslerini kullanarak Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine, şehir merkezinden Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Sahil Peronu - Meydan - Tanjant - Değirmendere - Trabzon Havalimanı - Köy Hizmetleri – Çimenli güzergâhını izleyerek Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlayan 13 Çimenli otobüsü, Sahil Peron - Şenol Güneş Caddesi - Valilik - Atapark - Tanjant - Değirmendere - Trabzon Havalimanı - Kanuni Numune Hastanesi güzergâhını izleyerek Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlayan 18 Kanuni Numune Hastanesi otobüsü, Fatih Parkı - Trabzon Havalimanı - Kasaplar - Lale Sitesi güzergâhını izleyerek Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlayan 20 Konaklar otobüsü, Sahil Peronu - Sahil Yolu - Değirmendere - Trabzon Havalimanı - Köy Hizmetleri - Şana – Yomra güzergâhını izleyerek Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlayan 32 Yomra otobüsü ile Trabzon Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlayan otobüslerin ulaşım ücreti ortalama olarak tam 1.90 TL, indirimli 1.25 TL’dir.     
 

Servis

Trabzon Havalimanı’na ulaşım için bir diğer alternatif seçenek ise HAVAŞ servisleridir. Beşirli Uzunkum Otel, Orhan Petrol Ofisi önünden hareket eden HAVAŞ servisleri; Beşirli -  Uzunkum - Yavuz Selim Bulvarı - Tanjant Erdoğdu Kavşağı - Tanjant Yolu - Trabzon Havalimanı güzergâhını izleyerek Trabzon Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. Trabzon şehir merkezinden Trabzon Havalimanı’na hava ve trafik koşullarına göre değişmekle birlikte yaklaşık 30 dakika içerisinde ulaşım sağlayan HAVAŞ servislerinin ulaşım ücreti 5,00 TL’dir.   

 

Taksi

Trabzon Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Havalimanına ulaşmak için merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Trabzon Merkez’den Trabzon Havalimanı’na 15 - 20 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Çukurçayır’dan Trabzon Havalimanı’na 15 - 20 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Yomra’dan Trabzon Havalimanı’na 20 - 25 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde,  ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)      

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Trabzon’da bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. En uygun Trabzon uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder