Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Trabzon Uçak Bileti

0850 333 70 70

|( 08:00 - 23:00 )

0850 333 70 70

( 08:00 - 23:00 )
Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
Gidiş Tarihi x
 
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi x

En Ucuz Trabzon Uçak Biletleri

Trabzon uçak bileti aramalarınız için tüm hava yollarının Trabzon uçuşlarını kıyaslama imkanı sunan Ucakbileti.com’da en ucuz Trabzon uçak bileti için aramanızı hemen yapın, en ekonomik fiyatlarla Trabzon’a uçmanın keyfini çıkarın.

Karadeniz’in en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon doğal güzellikleri ve sık ormanları sayesinde yerli turistlerin uğrak noktalarındandır. Tüm dünyanın ilgisini çeken Sümela Manastırı, Lapazan Yaylası ve Uzungöl, Trabzon’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelir.

Trabzon uçuşları, Türkiye’nin denize paralel ilk havalimanı olan Trabzon Havalimanı’na yapılmaktadır. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşların yapılabildiği Trabzon Havalimanı, Trabzon şehir merkezine 6 km mesafede bulunmaktadır. Trabzon Havalimanı hakkında detaylı bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

Trabzon'un İklim ve Bitki Örtüsü

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon’un yazları serin, kışları ılıktır ve şehir yılın her mevsimi yağışlıdır. Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü Trabzon’da yağışlar ağırlıklı olarak yağmur şeklindedir, kar nadiren görülür. Yağış nedeniyle gür bitki örtüsüne sahip Trabzon’da 2 bin 500 bitki türü bulunmaktadır. Yüzde 45’i ormanlarla kaplıdır, yüksek kesimlerinde dağlar, tepeler ve yaylalar yer almaktadır.

Trabzon'a Ne Zaman Gitmeli?

Ocak ve şubatın soğuk olduğu Trabzon’da ilkbahar sisli ve yağmurlu geçer. Yayla turizmi için en az yağmur yağdığı temmuz-ağustos tercih edilmeli tavsiye ederiz.

En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

Trabzon'un Yöresel Lezzetleri

 • Akçaabat Köftesi: Lezzetinin sırrı köftenin içine konan sarımsakta saklıdır.
 • Laz Böreği: Her ne kadar ismi klasik tuzlu bir böreği andırsa da içinde muhallebi bulunan bir tatlıdır.
 • Kuymak: Yalnızca Trabzon’da değil tüm Karadeniz’de mısır unu, tereyağı ve Trabzon peyniriyle yapılan efsane bir atıştırmalıktır.
 • Trabzon Ekmeği: Taş fırında pişirilen uzun süre taze kalışı ve büyüklüğüyle dikkati çeken ekmek, üretildiği ilçenin ismiyle anılır. Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı ve Akçaabat ilçelerinde üretilenler, Türkiye’nin dört bir yanına gönderilir.

Trabzon'da Görülmesi Gereken Yerler

Sümela Manastırı:

Sümela Manastırı Maçka sınırları içinde, deniz seviyesinden 1.150 m yükseklikte bulunuyor. Yaklaşık 1900 yıl önce inşa edilen manastırı önemli kılan şey sadece bu kadar uzun bir geçmişe sahip olması değil. Mimarisi, içerisindeki freskler ve ilk Hıristiyan kavimler tarafından yapılmış olması Sümela’nın ilgi görmesinin başlıca nedeni.

Uzungöl:

Uzungöl, Türkiye'nin yağmur ormanlarının bulunduğu, Soğanlı ve Kaçkar sıradağlarının birleşimine yer alıyor. Yazları Karadeniz sahilleri nemden boğulurken yayla havasında nemden eser yok. Göl boyunca pek çok pansiyon yaz sezonunda, bazılarıysa sene boyunca hizmet vermektedir.

Lapazan:

2200 metre yükseklikteki Lapazan yaylasına arazi araçlarıyla çıkmak mümkün. Bölgede altyapı olmadığı için konaklama yapılmıyor. Haziran ve temmuzda bile kar yığınlarının bulunduğu yayla çim kayağına elverişli.

Trabzon'da Alışveriş Önerileri

Trabzon’dan ne alınır diyorsanız, Çarşı Mahallesi’ndeki Bedesten’e gitmenizi önereceğiz.

 • Kemençe, Sürmene çakısı
 • Beton helva, mısır ekmeği
 • Hamsi tavası, bakır ibrik
 • Peştemal, kuşak, telkâri usulü dokuma

Trabzon'a Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Trabzon’da da bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

 • Bagorya: Yengeç
 • Çivit: Çekirdek
 • Feluka: Kayık
 • Fotula: Ekmek
 • Gagoş: Kötü
 • İskala: Merdiven
 • Kamesela: Bluz

Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…
İyi uçuşlar!

Trabzon Havalimanları

Trabzon Havalimanı

Türkiye'nin denize paralel tek havalimanı olmasıyla bilinen Trabzon Havalimanı, şehir merkezine sadece 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanın iç ve dış hatlar olarak toplam 23.745 m²'lik terminal alanı bulunmaktadır.

 

Trabzon Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Trabzon Havalimanı'na Atatürk Meydanı'ndan kalkan dolmuşlarla veya taksiyle ulaşabilirsiniz.

Trabzon Uçak Biletleri için Arama Yapınız.

Trabzon Hava Durumu

11.2.2016 Perşembe
Güneşli
14°
Cu 13°
Ct 17°
Pz 16°