Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Trabzon Uçak Bileti

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
 
Dönüş Tarihi

En Ucuz Trabzon Uçak Biletleri

Trabzon uçak bileti aramalarınız için tüm hava yollarının Trabzon uçuşlarını kıyaslama imkanı sunan Ucakbileti.com’da en ucuz Trabzon uçak bileti için aramanızı hemen yapın, en ekonomik fiyatlarla Trabzon’a uçmanın keyfini çıkarın.

Karadeniz’in en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon doğal güzellikleri ve sık ormanları sayesinde yerli turistlerin uğrak noktalarındandır. Tüm dünyanın ilgisini çeken Sümela Manastırı, Lapazan Yaylası ve Uzungöl, Trabzon’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelir.

Trabzon uçuşları, Türkiye’nin denize paralel ilk havalimanı olan Trabzon Havalimanı’na yapılmaktadır. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşların yapılabildiği Trabzon Havalimanı, Trabzon şehir merkezine 6 km mesafede bulunmaktadır. Trabzon Havalimanı hakkında detaylı bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

Trabzon'un İklim ve Bitki Örtüsü

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon’un yazları serin, kışları ılıktır ve şehir yılın her mevsimi yağışlıdır. Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü Trabzon’da yağışlar ağırlıklı olarak yağmur şeklindedir, kar nadiren görülür. Yağış nedeniyle gür bitki örtüsüne sahip Trabzon’da 2 bin 500 bitki türü bulunmaktadır. Yüzde 45’i ormanlarla kaplıdır, yüksek kesimlerinde dağlar, tepeler ve yaylalar yer almaktadır.

Trabzon'da Görülmesi Gereken Yerler

Uzungöl

Trabzon’a 99 km uzaklıktaki Uzungöl, bölgenin turizm merkezlerinden biridir. Uzungöl, zengin orman dokusuna sahiptir ve doğal güzellikleri her yıl binlerce yerli-yabancı turisti ağırlamaktadır.

Sümela Manastırı

Maçka Altındere sınırları içinde yer alan manastır, vadiden 300 metre yüksekliktedir. M.S. 5 yy’da yapımına başlanmış, 12 ve 13. yy’da bugünkü şeklini almıştır

Ayasofya Müzesi

13. yy’da inşa edilen kilisenin fresklerinde İncil’den alınmış konular canlandırılmıştır. Son Bizans devri yapılarının en önemli örnekleri arasında yer almaktadır.

Gülbahar Hatun Cami ve Türbesi

Yavuz Sultan Selim zamanında annesi Gülbahar Hatun adına 1514 tarihinde yaptırılmıştır. Trabzon’un tarihi yapılarından biri olan cami ve türbe, şehir merkezinde yer almaktadır.

Kaymaklı Manastırı

Kesme taşlardan 1424 yılında yapılmıştır. Trabzon’a 3 km mesafede yer almaktadır.

Atatürk Evi ve Müzesi

Atatürk 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde Soğuksu’da bulunan bu köşkte konuk edilmiştir. Ölümünden sonra Atatürk Müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

Ortahisar Camisi

Kilise Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethinden sonra cami olarak kullanılmaya başlanmıştır. Fatih Camii veya Ortahisar Camii adıyla bilinmektedir.

Lapazan Yaylası

Denizden 2200 metre yükseklikte bulunan yayla, kamp meraklılarının uğrak noktalarından biridir.

Trabzon'da Yemek

Karadeniz Bölgesi’nde balıkçılık ve bahçe sebzeciliği gelişmiştir. Buna bağlı olarak tüm bölgede zengin bir yemek çeşitliliği ortaya çıkmıştır. Karadeniz mutfağının en güzel lezzetleri olan hamsi, pide, Akçaabat köftesi, hamsili pilav, lahana kavurması, kara lahana yemeği, kaygana, kuymak, mıhlama, Laz böreği ve sütlaç Trabzon seyahati boyunca mutlaka tadılmalıdır. Şehirde bu lezzetlerin sunulduğu lokantalar yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir.

Trabzon Havalimanları

Trabzon Havalimanı

Türkiye'nin denize paralel tek havalimanı olmasıyla bilinen Trabzon Havalimanı, şehir merkezine sadece 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesine sahip olan havalimanın iç ve dış hatlar olarak toplam 23.745 m²'lik terminal alanı bulunmaktadır.

 

Trabzon Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Trabzon Havalimanı'na Atatürk Meydanı'ndan kalkan dolmuşlarla veya taksiyle ulaşabilirsiniz.

Trabzon Uçak Biletleri için Arama Yapınız.

Trabzon Hava Durumu

2.7.2015 Perşembe
Parçalı Bulutlu
23°
Cu 23°
Ct 23°
Pz 23°