Hızlı Erişim

En Ucuz Toulouse Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Toulouse Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Toulouse Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Toulouse Hakkında Genel Bilgiler

Haute Garonne ve Midi Pyrenees bölgesine Başkentlik yapan Toulouse, Fransa’nın güneybatısında konumlanmıştır. Lyon, Marsilya ve Paris’ten hemen sonra ülkenin en büyük dördüncü şehri olarak da karşımıza çıkıyor. Garonne Nehri üzerinde kurulmuş olan şehir, sahip olduğu coğrafya ile de ilgi çekici bir duruş sergiliyor. En büyük havacılık merkezi olma unvanını da uzun süredir elinde bulunduran şehir, bu konuda büyük gelişme kaydetmiş ve hali hazırda bu gelişmeyi de sürdürmektedir.

 

1229 senesinde inşa edilmiş ve eğitime başlanmış olan Toulouse Üniversitesi de bu şehirde bulunuyor. Üniversitenin en ilgi çekici özelliklerinden bir tanesi ise dünyanın en eski üniversitelerinden bir tanesi olmasıdır. Ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yapılardan bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Fransa’nın en büyük dördüncü kampüsüne sahip olan üniversite, hali hazırda eğitimlerine devam ediyor ve 100.000’den fazla öğrencisi ile de kalabalık bir nüfusa ev sahipliği yapıyor.

 

‘’Pembe Şehir’’ lakabı ile de bilinen Toulouse, görsellik bakımından ziyaretçilere çok fazla şey vaad ediyor. Kültürel kimliğinin yanı sıra tarihi dokusu ile de görülmeye değer şehirlerden bir tanesi diyebiliriz. Fransa’nın en ünlü şaraplarını deneyebileceğiniz barları, sabaha kadar dans edip alkol alabileceğiniz gece mekanları ve hafif müzik eşliğinde içkilerinizi yudumlayabileceğiniz pubları ile birlikte eğlenceyi de sonuna kadar yaşayan bir şehirdir. Öğrenci nüfusunun fazla olması da gece hayatına önemli bir katkı sağlamaktadır.

 

Havalimanına indikten sonra şehir merkezine ulaşmak için aşağıdaki alternatiflerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. 

Toulouse Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

B3 kapısının önünde sizleri bekleyen 66 numaralı otobüsü tercih ettiğiniz takdirde şehir merkezine yarım saat gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Eğer şehir içi ulaşımda da otobüsleri tercih etmeyi planlıyorsanız çok kullanımlı biletlerinizi havalimanından satın alabilirsiniz. 10 kullanımlık ya da günlük biletler mevcuttur ve ihtiyacınız olanı da uygun fiyata satın alabiliyorsunuz.

 

Tramvay

T2 tramvay hattı, sizleri şehir merkezine ulaştıracak hattır. 15 dakikada bir yeni sefer düzenleniyor ve tramvay duraklarının yoğun olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bilet için ödeyeceğiniz ücret hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Biletlerinizi gişelerden ya da makinelerden temin etmeniz gerekiyor ve biletsiz yolcu kabul edilmiyor. Şehir merkezinin yanı sıra önemli istasyonlar ve yine şehrin önemli noktalarına da bu alternatif ile birlikte ulaşabiliyorsunuz.

 

Taksi

C1 ve B3 kapıları önünde bulabileceğiniz taksiler, ortalama 30 Euro gibi bir ücret karşılığında sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Günün her saati taksi bulabilirsiniz ve dilerseniz rezervasyon da yaptırabiliyorsunuz. Yolculuk ortalama 15 ila 20 dakika sürüyor ve bagajlarınız için ekstra ödeme yapmanız gerektiğini de bilmenizde fayda var.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Firmaların ofislerini ziyaret ederek taleplerinizi detaylı bir şekilde iletebilirsiniz. Firmalar, kişi sayısına bağlı olarak özel araç temin edebiliyor. Fiyatlar ve araç bilgileri için web sitelerini ziyaret etmeniz de yeterli olacaktır. Dilerseniz iletişim numaralarını da kullanarak ilgili personelden bilgi alabilirsiniz.

 

Shuttle

B3 kapısı önünden hareket eden havalimanı servisleri, 20 dakikada bir yeni sefer düzenliyor. Tek yön için bu araçlara ödeyeceğiniz ücret 8 Euro’dur ancak dönüş için de yine bu araçları tercih edecekseniz 15 Euro ödemeniz gerekiyor. Servis araçları 1 Mayıs İşçi Bayramı dışında her gün hizmet veriyor ve seferlerine hız kesmeden devam ediyor. Servis saatleri hakkında bilgi almak için havalimanı web sitesinde yer alan iletişim numaralarını kullanabilir ya da online olarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder