Hızlı Erişim

En Ucuz Toronto Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Toronto Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Toronto Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Toronto Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Ontario Eyaletinin başkenti ve Kanada’nın da en büyük şehri olan Toronto, 6 milyonluk nüfusunun %54’lük kısmını göçmenler ile paylaşmış durumda. Şehrin en büyük özelliklerinden bir tanesi suç oranının çok az olması ve güvenlik önlemlerinin de hat safhada olmasıdır. Yaşanılabilecek şehirler listesinde yer alan Toronto, iş merkezleri ve eğitim kurumları bakımından da gelişmişlik seviyesini belirgin bir şekilde ortaya koyuyor.
 

Niagara Şelalelesi ve Abd’ye yakın bir konuma sahiptir ve şehrin sembol değeri taşıyan yapısı da Cn Tower olara kayıtlara geçmiştir. Royal Ontario Müzesi, şehri henüz yeni keşfedecekler için olağanüstü bir yapılanma olarak karşınıza çıkıyor. Etkileyici görüntüsü ve mimarisi ile birlikte sembol adreslerden bir tanesi olmayı başarıyor.
 

St. Lawrence market, şehri gezerken ihtiyaçlarınıza yanıt almanızı sağlayan ve birçok farklı ürün yelpazesine sahip olan büyük alış veriş merkezlerinden bir tanesidir. Bu merkezin en önemli özelliği tarihi bir bina içerisinde yapılanmış olmasıdır ve görsel olarak da fazlasıyla tatmin edici!
 

Yemek konusunda da sizlere çok sayıda alternatif sunan özel bir kültür karşınıza çıkıyor. Çin, Hint ve İtalyan mutfaklarını harmanlamış bir lezzet kültürü hakim ve burada aç kalmayacağınızın garantisini de verebiliyoruz. Richmond Station ve 7 West Cafe, mutlaka ziyaret etmeniz gereken restoran ve kafeler arasında yer alıyor.
 

Şehirde ulaşım oldukça kolay ve bu kolaylığı havaalanı-şehir merkezi ulaşımında da fark etmeniz mümkündür. 

Toronto Person Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Toronto Transit Commission bünyesinde sağlanan bir hizmet söz konusudur. Havaalanı ve Kipling istasyonu arası mesafeyi otobüs ile kat etmeniz mümkündür. Daha sonra metro ile şehir merkezine ulaşımı da kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz. Yolculuk süresi ise yaklaşık 20 dakika ve ödeyeceğiniz ücret 3C$. The Airport Express de yine şehrin önemli noktalarına ulaşmanızı sağlayan birimlerden bir tanesidir ve 24 saat aktif olarak hizmet vermektedir. Yolculuk süresi yaklaşık olarak 45 dakikadır ve ödeyeceğiniz ücret 30 C$ olarak belirlenmiştir.

Metro

Havalimanına yakın otobüs duraklarına ulaştığınızda 192 numaralı otobüsü tercih etmeniz gerekiyor ve bu otobüs sizi Kipling Metro durağına ulaştıracaktır. Buradan şehir merkezine giden metroya binerek mesafeyi kısaltmanız mümkündür.

Taksi

Taksi ve limuzin hizmeti mevcut! 50 C$ gibi bir ücret ödeyerek kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiler, havalimanında olduğu gibi şehir içinde de taksimetre sistemi ile çalışmalarını gerçekleştiriyor bu yüzden rakamlar değişkenlik gösterebiliyor.

 

Araç Kiralama

Terminalde birçok firmanın temsilcileri yer alıyor ve araç kiralama işlemi için de birebir hizmet alabiliyorsunuz. Budget, Hertz, Alamo ve Avis gibi otoparkların ilk katında yer alan konturlar bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Discount, Payless ve Canada gibi şirketler ise havaalanı dışında yer alıyor ancak çok uzak bir mesafeye sahip değiller. Bunun yanı sıra müşterilerin ulaşımını daha kolay hale getirmek adına LINK treni hizmeti ile birlikte bu noktalara ücretsiz olarak ulaşabiliyor ve araç kiralama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Shuttle

Airport Shuttle hizmetlerinden faydalanmak için görevlilerden yardım alabilirsiniz. Servis hareket saatleri çok esnek olmadığı için zaman kaybı yaşamanız da olasıdır.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder