Hızlı Erişim

En Ucuz Torino Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Torino Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Torino Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Torino Hakkında Genel Bilgiler

Tarihi dokusu, mimarisi ve kültürel zenginlikleri ile hem İtalya hem de dünya coğrafyası için önemli bir yere sahip olan Torino, önemli sanayi merkezlerinden bir tanesi olarak da karşımıza çıkıyor. Piyemonte Bölgesine de Başkentlik yapan şehir, kalabalık nüfusu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Kilise, saray ve müze gibi yapıların sayı olarak fazla olduğu Torino, farklı dine mensup insanların da ilgi odağı olmayı başarıyor. Sahip olduğu mimari zenginliğin yanı sıra kültürel kimlik açısından da büyük önem arz etmektedir.

 

Torino Film Festivali, şehirde düzenlenen en önemli festivallerden bir tanesidir ve Kasım Ayında şehrin nüfusu bu festival ile birlikte belirgin bir şekilde artış göstermektedir. Şehirde kültürel etkinliklere fazlasıyla önem veriliyor ve sanat çalışmaları da bu bağlamda büyük bir gelişme kaydediyor. Şehrin ucuz ve ekonomik olması hem konaklama imkanlarını hem de alış veriş imkanını çok daha kolay hale getiriyor. Diğer şehirlere nazaran bu şehirde uygun fiyata otel ve pansiyon bulma şansınız çok daha yüksektir.

 

Po Nehri kıyısı, eğlenmek isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği bölgelerden bir tanesidir. Beklentilerinizi karşılayacak çok sayıda bar ve gece kulübü ile donatılmış olan bu bölgeyi dilerseniz sizler de ziyaret edebilirsiniz. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlence ile birlikte şehrin tadını çıkarmak mümkün. Şehri bütünüyle gezmek ve keşfetmek istediğinizde ulaşım alternatifleri bu aşamada sizlere yardımcı oluyor. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı ise aşağıdaki gibi gerçekleşmektedir. 

Torino Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

6.5 Euro’luk tek yön bilet ücreti ile trenlere göre çok daha fazla tercih edilen otobüsler, ‘’Sadem’’ bünyesinde hizmet veriyor. Otobüsleri tercih ederek şehir merkezine ortalama 50 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Otobüse binmeden önce bilet gişelerinden ya da makinelerden biletlerinizi temin etmeniz gerekiyor. Otobüsler aynı zamanda popüler tren istasyonlarına da seyahat düzenliyor.

 

Tren

3 Euro tek yön gidiş ücreti ödeyerek sizler de trenlerden faydalanabilirsiniz. Havalimanına yürüme mesafesi uzaklıkta bulunan tren istasyonları günün her saati yoğundur. Yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Biletlerinizi bilet ofislerinden temin edebiliyorsunuz ve biletsiz yolcu kabul edilmediğini de bilmeniz gerekiyor. 8 hat ve tam 93 adet farklı istasyon ile geniş bir güzergaha sahip olan trenler, şehir içi ulaşımda da en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor.

 

Taksi

Gelen yolcu bölümünün çıkış noktasında yer alan taksilere 30 ila 50 Euro ödeyerek havalimanı şehir merkezi ulaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Taksi ücretlerinin fazla olması bu alternatifin tercih edilmesini engellemiyor çünkü diğer alternatiflere göre çok daha hızlı ve çok daha konforludur.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Kiralayacağınız araçlar ile birlikte şehir merkezine ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Yerli ve yabancı firmalara ait araç kiralama ofislerini ziyaret ederek araçlar hakkında ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. firmalara ait web sitelerinde online talep formu yer alıyor ve zaman kaybı yaşamamak adına web siteleri üzerinden de taleplerinizi iletmeniz mümkün olacaktır. Bazı araç kiralama firmalarının gruplar için daha geniş araçlar temin ettiklerini de belirtmekte fayda var ve bu araçların fiyatları da biraz daha yüksektir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder