Hızlı Erişim

En Ucuz Tomsk Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tomsk Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tomsk Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tomsk Hakkında Genel Bilgiler

Tomsk Federal Bölgesine Başkentlik yapan Tomsk şehri, gelişmiş mimarisi ve daha da önemlisi güçlü eğitim alt yapısı ile fark yaratmaya devam ediyor. Rusya için farklı bir öneme sahip olan şehir, kimileri tarafından öğrenci ve hatta üniversite şehri olarak da bilinmektedir. Ülkenin önemli gelir kaynaklarından bir tanesi öğrenci nüfusudur ve her geçen gün bu nüfusun arttığını da belirtmek gerekiyor.


Sibirya’daki orman bölgesinin %20’lik kısmına sahip olan Tomsk şehri, coğrafyası ve iklimi bakımından da çok sayıda ziyaretçi için ilgi çekici bir şehir olmayı başarıyor. Tomsk, aynı zamanda gelişmiş de bir sanayi şehridir ve ekonominin büyük bir kısmı sanayi faaliyetlerinden elde ediliyor.
Şehirde 6 adet üniversite ve 48 adet araştırma enstitüsü mevcut ve bu eğitim alanlarının sayısı da her geçen gün artmaktadır. Değişim programları ile şehri ziyaret eden binlerce öğrenci var ve bu da şehri öğrenci şehri olarak adlandırmak için yeterli bir detaydır.


Öğrencilerin şehre olan en büyük katkısı gece hayatı olarak karşımıza çıkıyor ve Tomsk, kendine has eğlence kültürü ile birlikte genç nüfusu elinde tutmayı da başarıyor. Turizmin yeni dönem şehirlerinden bir tanesi olan Tomsk’ta, çok sayıda bar ve gece kulübü de misafirlerini ağırlamak için
kapılarını aralamış durumda.

 

Tomssk havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine varmak için çok sayıda alternatif ile karşılaşıyorsunuz ve bu alternatifleri de sizler için sıraladık.

Tomsk Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal binası önünden hareket eden 119 numaralı otobüs, kalabalık bir güzergah yerine daha sade bir güzergahı tercih ediyor ve şehir merkezine en kısa sürede ulaşan otobüs olarak ziyaretçiler tarafından daha fazla kullanılıyor. 119 numaralı otobüs, şehir merkezi ile birlikte yine merkez
civarındaki önemli noktalara uğruyor ve haliyle birçok ziyaretçi için daha tercih edilir bir hal alıyor.


Taksi

500 ila 600 Rus Rublesi ödeyerek şehir merkezine taksiler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Taksi kullanarak şehir merkezine seyahat etmek isterseniz yarım saat gibi bir süre karşınıza çıkıyor. Taksiler fazlasıyla konforlu ve daha da önemlisi güvenli araçlardır. Şoförler zaman zaman bir rehber gibi hizmet veriyor ve şehir hakkında olduğu gibi güzergah hakkında da detaylı bilgi edinebiliyorsunuz. Terminal dışında çok sayıda taksi ve taksi firması sizleri bekliyor olacaktır bu yüzden firmalar arası rekabet de fiyatları aşağılara çekmiş durumda. Günün her saati hizmet veren taksileri kullanarak şehrin farklı noktalarına da seyahat edebilirsiniz.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren rent a car firmaları, zaman kaybı yaşamamak ve yaşatmamak adına online rezervasyon ayrıcalığı da sunuyor. Firmalara ait web sitelerinde bununla ilgili bir form yer alıyor ve dilerseniz seyahatlerinize başlamadan önce araçlarınızı online olarak da ayırtabiliyorsunuz.

 

Ek olarak web sitelerinde fiyat bilgilendirmesi de yapılıyor. Yüz yüze görüşmek isteyen ziyaretçiler için firmalar havalimanındaki ofislerinde sizleri bekliyor olacaktır. Yerli araç kiralama firmalarının yanı sıra yabancı araç kiralama firmaları da kendilerine ait ofislerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder