Hızlı Erişim

En Ucuz Tokyo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tokyo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tokyo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tokyo Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Başkent ve metropol şehri unvanıyla en çok ziyaretçi alan şehirlerden bir tanesidir. 35 milyon gibi devasa bir nüfusa sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor ve ülkenin her anlamda en gelişmiş şehri olarak da bilinir. Yükselen mimarisi, güçlü teknolojisi ve sağlıklı ekonomisi ile birlikte farklı bir yere sahiptir.
 

1950’li yıllar öncesinde vasat bir görüntü ve duruş sergileyen Tokyo, bu süreçten sonra hızla gelişmeye başlamış ve özelikle teknoloji konusunda önemli adımlar atmıştır. Şehir Merkezinde yer alan İmparatorluk Sarayı, ihtişamlı görüntüsü ile Tokyo’nun en önemli sembollerinden bir tanesi olma özelliğine sahiptir. Bununla birlikte Maranouçi semti de güçlü iş merkezlerini bünyesinde barındıran adreslerden bir tanesi olarak şehir için önem arz eden bölgeler listesinde yerini almaya devam ediyor.
 

Dünyanın en güçlü yatırım şirketleri ve bankalarına ev sahipliği yapan ve ekonomik anlamda büyük bir gücü elinde bulunduran Tokyo, ekonominin merkezi olarak da biliniyor. Bunun yanı sıra pek çok kültür merkezi ve eğitim merkezine de ev sahipliği yapmaya devam ediyor ve ülkede okuma oranı da bir hayli yüksek.
 

Kara yolu, hava yolu ve demir yolu ulaşım ağları konusunda büyük bir gelişme kaydeden ve ulaşımı çok daha sağlıklı ve kusursuz hale getiren şehre yak bastığınızda havalimanı ve şehir merkezi arasını da yine konforlu ve hızlı bir şekilde kat etmeniz de mümkündür. Şehirde 2 adet havalimanı var ve dilerseniz bu alanlardan şehir merkezine nasıl ve ne şekilde ulaşım sağlayabileceğinize hep birlikte göz atalım.

Tokyo Haneda Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Haneda Airport Express otobüs seferleri havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını mümkün hale getiriyor ve daha da önemlisi şehrin önemli noktalarına da otobüs ile ulaşabiliyorsunuz. Terminalde yer alan duraklar sayesinde otobüslere ulaşmak da çok kolay ve ödeyeceğiniz rakam 1.000¥’dir. biletlerinizi otobüse binmeden önce almanız gerekiyor ve gelen yolcu bölümündeki masalar da sizlere yardımcı olacaktır.

Metro

Otobüs duraklarında olduğu gibi terminal dışında yakın bölgede metro istasyonu da mevcut ve şehir merkezine ulaşımı raylı sistem aracılığı ile de mümkün hale getirebiliyorsunuz. Metro, otobüslere nazaran çok daha kalabalık olabiliyor ancak ulaşım süresini kısaltmak isteyenlerin ilk tercihi diyebiliriz.

Taksi

Terminal binalarının hemen önünde sizleri bekleyen taksileri görebilirsiniz. 6000 ila 8000¥ gibi ortalama bir rakam karşınıza çıkacaktır ve şehir merkezine taksi ile ulaşım trafik yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Gelen yolcu bölümünde yani terminalde, araç kiralama hizmeti sunan firmaların temsilcilerini bulabiliyorsunuz. Nippon, Orix, Nissan gibi önemli firmalar araç kiralama konusunda sizlere yardımcı oluyor.

Shuttle(Servis)

Skytree firmasının sahibi olduğu gezi araçları ile servis hizmeti alabiliyorsunuz. Yine terminal bölgesinde sizleri karşılayacak olan servis araçları için ödeyeceğiniz rakamlar yetişkinler için 920 Yen, çocuklar için ise 460 Yen’dir.
 

Narita Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Limousine Bus yazılı otobüsler, terminalden çıktığınız anda sizleri bekliyor olacaktır. 3000 ¥ ödeyeceğiniz rakam ve yolculuk süreniz de bir hayli fazla. Gitmek istediğiniz adresi görevliye iletmeniz yeterli oluyor ve gerekli yönlendirme kısa sürede yapılıyor. Şehir merkezi ile birlikte şehrin farklı noktalarına da otobüs ile ulaşım mümkündür.

Demiryolu

Narita Skyliner ile birlikte Tokyo şehir merkezine ulaşmak çok daha hızlı ve çok daha konforlu. Öncesinde rezervasyon ya da bilgilendirme için +81 50 2016 1603 numaralı iletişim adresini kullanabilirsiniz. Nippori Yamanote de tercih edebileceğiniz adreslerden bir tanesidir ve ödeyeceğiniz rakam ise 2.400¥ olarak belirlenmiştir.

Taksi

Havaalanında sizleri bekleyen limuzinler ile birlikte taksiler de mevcuttur ancak ulaşım fiyatları bir hayli yüksek ve ödeyeceğiniz tutar yaklaşık olarak 25.000 ¥’dir.

Transfer

Havalimanında bulunan transfer araçları, önemli merkezler ve büyük otellere servis hizmeti sağlıyor. Eğer seyahatiniz bu doğrultuda ise servislerden faydalanabiliyorsunuz. Omia, Sendai ve Tokyo istasyonu gibi önemli adreslere de servisler aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.

Araç Kiralama

Nippon, Nissan, Mazda ve Orix gibi firmaların, gelen yolcu bölümünde stantları ve şubeleri mevcuttur. Temsilcilerden bu konuda yardım ve hizmet alabiliyorsunuz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder