Hızlı Erişim

En Ucuz Tiran Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tiran Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tiran Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tiran Şehri Hakkında Genel Bilgiler

1 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık nüfusuna sahip olma özelliğini an itibarıyla üzerinde bulunduran Başkent Tiran, ülkenin en çok ziyaretçi kabul eden merkezi olarak da listelerdeki yerini almaya devam ediyor. Siyasi, kültürel ve ekonomik oluşumların başkenti olan Tiran, gelişmişlik bakımından da ön planda ve mimarisi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Kamu kurumları ile birlikte birçok eğitim kurumunun bu şehirde konumlanmış olması da Tiran’ı bir adım öne taşıyan detaylardan bazılarıdır.

Şehirde gezebileceğiniz çok sayıda kültürel miras mevcut ve bununla birlikte Osmanlı Döneminden kalma çok sayıda eser de tarihin arka odasını bu şehirde sizinle buluşturuyor. Ulusal tarih müzesi, Saat kulesi, Ethem Efendi camii dikkatleri çeken kültürel miraslardan bazılarıdır. İskender Bey Meydanı’na ulaştığınız takdirde bu adreslere erişiminiz de çok daha kolay olacaktır çünkü yapıların büyük bir kısmı bu çevrede toplanmış durumda.

Living Room ve Folie gibi popüler eğlence mekanlarının sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet verdiğini de belirtmek gerekiyor. Oturmuş bir eğlence kültürü söz konusu ancak partneriniz olmadığı takdirde bu eğlence mekanlarına girişiniz bir hayli zor olacaktır. City Art ve Bunker 1944 de listelerinizde yer almayı hak eden eğlence merkezleri olarak karşınıza çıkıyor.

Geçmiş yıllarda çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan şehir, mutfak kültüründe de çeşitliliğe yer veriyor. Türk, İtalyan ve Yunanistan lezzetlerinin kusursuz bir şekilde harmanlanması ile gayet lezzetli ürünler sizleri bekliyor olacaktır.

Şehirde ulaşım ağı gelişmiş durumda ve havalimanına ayak bastığınızda da şehir merkezine ulaşmanız çok zor olmuyor.

Tiran Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı ve şehir merkezi arası tercih edebileceğiniz en uygun ulaşım araçlarından bir tanesi otobüslerdir. Rinas Express otobüsleri sizleri şehir merkezine en kısa sürede ulaştırıyor. Havaalanından çıkıp sola döndüğünüz takdirde karşınıza çıkan otopark bölgesinde otobüs duraklarını göreceksiniz. Otobüsün güzergahı havaalanı ve İskender Bey Meydanı olarak belirlenmiş ve çok yol kat etmeden şehir merkezine ulaşmanız da mümkün. Otobüse binmeden önce bilet almanıza gerek kalmıyor çünkü bindiğiniz anda şoför biletinizi kesiyor ve ödeyeceğiniz rakam ise 250 Lek yani 6 liraya karşılık geliyor. Hareket saatleri oldukça esnek ve durağa vardıktan kısa bir süre sonra otobüs yakalamanız da mümkün çünkü kısa zaman dilimleri aralığında hareket ediyorlar ve vakit kaybetmiyorsunuz.

Taksi

Havalimanındaki işlemlerinizi tamamladıktan sonra dışarıya adım attığınız andan itibaren yoğun bir taksici ilgisi ile karşılaşıyorsunuz. Taksi konusunda sıkıntı yaşamayacağınız kesin ancak ziyaretçilerin büyük bir kısmı taksi kullanmayı tercih etmiyor çünkü rakamların oldukça yüksek olduğundan bahsediliyor ve Rinas gibi bir alternatif varken taksi biraz daha geri planda kalıyor.

Araç Kiralama

Havalimanı oldukça küçük ve sığ bir yapıya sahip. Araç kiralayabileceğiniz herhangi bir temsilci ya da iletişim bürosu ne yazık ki yer almıyor, bu yüzden araç kiralama gibi bir düşünceye sahip iseniz seyahat öncesi firmalar ile iletişime geçerek rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz. Ortalama olarak haftalık ödeyeceğiniz tutar 320 liradan başlıyor ve yine ortalama bir araç için ödeyeceğiniz rakam olduğunu da belirtmekte fayda var.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder