Hızlı Erişim

En Ucuz Tiflis Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tiflis Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tiflis Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tiflis Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Gürcistan’ın başkenti olan Kura Irmağı çevresine kurulmuş şehirdir. Yaklaşık 350 kilometrelik bir alan içerisine yayılmıştır. Tiflis, Gürcistan için bir kültür ve sanayi şehridir. Sosyal açıdan büyük öneme sahip olan sahip şehir global enerji projesinin geçiş hattı üzerinde bulunmaktadır. Şehir tarihi İpek Yolu üzerinde olduğu için Rusya, Türkiye, Ermenistan ve Azerbaycan için önemli bir rol üstlenmiştir. 


Tiflis adı Gürcüce Tbilisi’nin bir efsaneden geldiği varsayılır. Efsaneye göre, milattan önce beşinci yüzyılda ormanlarla kaplı bir yer olan Tiflis’de kral ava çıkar. Sürekli uçabilen sülünün arkasından atmacasını gönderir. Aradan çok zaman geçer fakat atmaca ya da sülün görünürde yoktur. Daha sonra onları aramaya başlarlar. İki kuşu da sıcak suya düşmüş bulduğu yeri kral çok beğenir ve bir şehir inşa edilmesini ister. O bölgede bulunan ılık anlamına gelen tbili kelimesinden geldiği için Tbilisi adı verilir.


Şehirde arkeolojik kazılar sonucunda çok eski yerleşim yerlerine dair kanıtlar bulunmaktadır. Milattan önce 4. Yüzyıla kadar uzanan bir tarihi olan şehirde birçok tarihi eser de bulunmaktadır. Tarih boyunca Osmanlı ve Rusya egemenliğine girmiş olan şehir yüzyıllarca birçok ulusa ev sahipliği yapmıştır. 


Tiflis Uluslararası Havalimanı şehre yaklaşık 17 kilmetre mesafede bulunmaktadır. 2007 yılında yeniden yapılanma projesi tamamlanan havalimanında yeni terminal binası, otopark, apron, taksiyolu ve pistin yenilenmesi ile birlikte kullanıma açıldı. Havalimanı yüksek teknoloji ile çağdaş ve işlevsel bir dizayn ile misafirlerine hizmet vermektedir. 

 

Tiflis Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Tiflis şehir merkezinden hareket eden 37 numaralı toplu taşıma araçları ile havalimanına ulaşım çok uygun ve rahatdır. 7/24 hizmet veren toplu taşıma araçları ile 0,50 GEL karşılığında Tiflis Uluslararası Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama 25 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Tren

Havalimanına Tiflis merkez tren istasyonundan ucuz, rahat ve kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 0,50 GEL karşılığında tek yön olarak bilet alarak yolculuk yapabilirsiniz. İstasyonun havalimanındaki durağı havalimanına 70 metre uzaklıktadır. Trenlerin gidiş – dönüş saatleri için istasyonda buluna tabelayı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Taksi

Tiflis Uluslararası Havalimanı’na ticari taksiler aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminal girişine kadar ulaşım sağlanmakta ve 24 saat hizmet vermektedirler. Şehir merkezine ortalama 20-30 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ortalama olarak 25 GEL ücret karşılığında şehir merkezi – havalimanı arası ulaşım sağlanmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama firmaları ile dilerseniz havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca uzun dönem kullanılabilen otopark sistemi ile de şahsi aracınızı güvenli bir şekilde park edebilirsiniz. Araç kiralama marka ve model bilgisine dayalı olarak değişkenlik gösterdiği için firma yetkilileri ile görüşerek nt ücret bilgisi edinebilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder