Hızlı Erişim

En Ucuz Tenerife Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tenerife Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tenerife Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tenerife Hakkında Genel Bilgiler

İspanya’daki 7 adadan en büyüğü olarak bilinen Tenerife, yılda ortalama 5 milyon turiste ev sahipliği yapan bölgelerden bir tanesidir. Turizm cenneti olarak da bilinen Tenerife, aynı zamanda Santa Cruz De Tenerife gibi dünyaca ünlü festival ile de çok sayıda insanın ilgisini çekmeyi başarıyor. Festival döneminde nüfus yoğunluğunda belirgin bir artış söz konusu hale geliyor.

 

Milli parkları, havuzları ve doğa ile iç içe olan kendine has coğrafyası ile fark yaratan Tenerife, Las Canadas detayı ile de fark yaratıyor. Burada 200’den fazla papağan türünün olduğu söyleniyor ve bu parkı ziyaret etmek için de binlerce turist her yıl şehrin kapısını çalıyor. En büyük krater oluşumlarından bir tanesi olarak listelerde yerini alan Teide Dağı da yine bu bölgede karşınıza çıkıyor.

 

Adanın başkenti ve en büyük şehri olan Santa Cruz De Tenerife, mimari yapısı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Eski çağlara ilişkin çok sayıda antik yapı da yine şehirdeki yerini almış durumdadır. Oditoryum ve sanat merkezlerine de ev sahipliği yapan şehir, kültürel anlamda da büyük bir gelişme kaydediyor. Sıcak kanlı ve samimi insanların doldurduğu sokaklarda da bu samimiyeti iliklerinize kadar hissedebiliyorsunuz.

 

Kendine has dokusu ve dar sokakları ile de şirin bir kent görünümüne sahip olan Tenerife’de sosyal hayat da oldukça güçlüdür. Gece hayatına olumlu etki eden bu detay, özellikle yaz aylarında çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Tapas barlar şehrin en önemli sembollerinden bir tanesi ve eğlencenin en hareketli olduğu adreslerden bir tanesidir. Sunulan ulaşım alternatifleri ile birlikte gezintilerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeniz de mümkündür. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı da bu alternatifler sayesinde daha kolay bir hal alıyor. 

Tenerife Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Otobüs duraklarına ulaşabilmeniz için terminal binasının zemin katını ziyaret etmeniz gerekiyor. Havalimanından şehir merkezine ve diğer önemli noktalara ulaşımı sağlayan tek toplu taşıma aracının otobüsler olduğunu da belirtmek gerekiyor. 102 ve 104 numaralı otobüsleri tercih ederek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 15 dakikada bir yeni sefer düzenleniyor ve sabah 07:00 ile birlikte ilk sefer düzenleniyor. Son otobüs ise 00:00’da hareket ediyor ve bu saatler dışında otobüs hizmeti alamıyorsunuz.

 

Taksi

Radio Taxi bünyesinde hizmet veren beyaz taksilere de havalimanında kolayca ulaşabiliyorsunuz. Konforlu olmalarının yanı sıra lüks araçlar olmaları da taksi hizmetini farklı bir boyuta taşıyor. Dilerseniz gruplar için 8 kişilik minibüs taksi tarzı araçlar da temin ediliyor. Bu araçların fiyatları beyaz taksilere göre çok daha fazla ancak grup olarak şehri ziyaret edenler için önemli bir alternatif diyebiliriz. Günün büyük bir kısmı hizmet veren taksiler için firma web sitesi üzerinden online olarak da talep oluşturabiliyorsunuz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal binası zemin katında, araç kiralama firmalarına ait ofisler bulunuyor. Yerli ve yabancı firmaların yan yana olduğunu sizler de göreceksiniz ve bu firmalar arasından tercihlerinizi yaparak araç taleplerinizi de iletebilirsiniz. Fiyat ve araç bilgisi için firma web sitelerini ziyaret etmeniz de yeterli olacaktır. Şoförlü araç kiralama hizmeti de mevcuttur ancak bunun için ödeyeceğiniz tutar, şoförsüz araç kiralama hizmetlerine göre çok daha fazladır.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder