En Ucuz Tel Aviv Yafo Varışlı Uçak Biletleri

 • Aegean Airlines
  İstanbul - Tel Aviv Yafo
  16.04.2018
  225 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Tel Aviv Yafo
  17.04.2018
  225 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Tel Aviv Yafo
  18.04.2018
  225 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Tel Aviv Yafo
  22.04.2018
  225 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Tel Aviv Yafo
  6.03.2018
  247 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Tel Aviv Yafo
  13.03.2018
  247 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Tel Aviv Yafo
  14.03.2018
  247 TL
 • Pegasus
  İstanbul - Tel Aviv Yafo
  1.03.2018
  256 TL

En Ucuz Tel Aviv Yafo Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Aegean Airlines
  Tel Aviv Yafo - İstanbul
  12.04.2018
  269 TL
 • Pegasus
  Tel Aviv Yafo - Antalya
  12.03.2018
  308 TL
 • Pegasus
  Tel Aviv Yafo - İzmir
  14.03.2018
  381 TL
 • Pegasus
  Tel Aviv Yafo - Bodrum
  2.03.2018
  389 TL
 • Pegasus
  Tel Aviv Yafo - Ankara
  3.03.2018
  389 TL
 • Pegasus
  Tel Aviv Yafo - Gaziantep
  27.02.2018
  410 TL
 • Pegasus
  Tel Aviv Yafo - Adana
  5.03.2018
  441 TL
 • Pegasus
  Tel Aviv Yafo - Dalaman
  5.03.2018
  448 TL

Tel Aviv Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Tel Aviv-Yafa bilinen ve sık kullanılan adı Tel Aviv, İsrail’in en büyük ikinci şehridir. Akdeniz’e kıyısı bulunan ülkede, Guş Dan metropolündeki en kalabalık şehir olma özelliğini taşır. Küresel bir şehir olan Tel Aviv aynı zamanda ülkenin ekonomi merkezi olarak bilinir ve İsrail Borsası’na yön vermektedir. Şehirde birçok araştırma merkezi ve şirket yer almaktadır. Bunların yanı sıra turistik bir şehir olma özelliği de taşıyan kentte çok sayıda plaj, kafe, bar ve alışveriş mağazaları bulunmaktadır. Tel Aviv uyumayan Akdeniz şehri olarak anılır.

Akdeniz ikliminin yaşandığı şehirde yazlar ayları sıcak ve nemli, kış ayları da serin ve yağışlı geçmektedir. Genel olarak yıl boyunca nemli bir havaya sahiptir. Yazın nem oranının çok yüksek olmasına rağmen nerdeyse hiç yağmur yağmamaktadır. Akdeniz kıyı şehri olan Tel Aviv, Barcelona ve Miami gibi turizm konusunda kendisini kanıtlamış şehirlerle mimari ve yapı olarak birçok özellik birbirine benzemektedir. Gece hayatı, genç nüfus ve hiç durmayan hayat akışı sayesinde hiç uyumayan şehirlerden biridir.

Ben Gurion Uluslararası Havalimanı ülkedeki en büyük havalimanıdır. Tel Aviv şehrinde bulunan havalimanı sivil kategoride ve uluslararası alanda hizmet vermektedir. Ayrıca Israir Airlines, Cal Cargo Air Lines, Arkia Israel Airlines ve El Al firmalarının da bağlantı merkezidir. Şehre yaklaşık 19 kilometre uzaklıktadır. Yılda ortalama 18 milyon yolcu kapasitesine sahip havalimanı Asya’da bulunan en işlek 48. havalimanıdır.

 

Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Tren

İsrail Demiryolları aracılığıyla 1 nolu terminalden binerek, 3 nolu terminalde havalimanına yakın bulunan istasyona ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminal 3’e ulaşım sonrasında ise yine toplu taşıma otobüsleri ile havalimanına aktarma yaparak erişebilirsiniz. Trenler, 15 Yeni İsrail Şekeli ile ücretlendirilmektedir.

Otobüs

Toplu taşıma araçları ile dilerseniz şehir merkezinden ya da tren ile terminal 3’de bulunan servisler aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 24 saat hizmet veren servisler ortalama 20 dakika gibi bir sürede havalimanına erişim sağlamaktadırlar. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca havalimanında bulunan özel firmaların servisleri sayesinde de ulaşım sağlanmaktadır. Egged Service ile gideceğiniz birçok farklı noktaya direkt olarak numaralı servisler bulunmaktadır. 5 numaralı hat üzerinde seyir eden araçlar ile dilerseniz tren istasyonuna ya da şehir merkeziene ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi

24 saat hizmet veren ticari taksiler ile Ben Gurion Havalimanı ve Tel Aviv şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminalin G katı 3 numaralı çıkış kapıları yakınında bulunan duraklar sayesinde ticari taksileri kullanabilirsiniz. Taksileri saatlik kiralama ya da standart ücretlendirme yöntemi ile kullanabilirsiniz. 94 Yeni İsrail Şekeli ile saatlik olarak kiralayabilirsiniz ya da 5 Yeni İsrail Şekeli ile başlayan ücretlendirme ile taksimetre usulü de kullanabilirsiniz. Ortalama olarak 20 dakika gibi kısa bir sürede havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlanmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama VIP servisler, Tur Acenteleri ya da bilet aldığını havayolu firmalarının sunduğu ücretsiz servis imkanı gibi alternatif ulaşım seçeneklerini de kullanarak şehir merkezi ile havalimanı arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Dünyaca bilinen ve güvenilir birçok araç kiralama firması Tel Aviv’de bulunmaktadır. Dilediğiniz marka ve model aracı kiralayabilirsiniz. Araç kiralama ücretleri marka ve model bilgisine göre değişkenlik gösterdiğinden net ücret bilgisi için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca tur firmaları ve havayolu şirketlerinin de sağladığı ücretsiz servis imkanlarını da kullanabilirsiniz.  

Tel Aviv Yafo Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder