Hızlı Erişim

En Ucuz Tekirdağ Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tekirdağ Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tekirdağ Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tekirdağ Şehri Hakkında Bilgi

Marmara Bölgesi’nde bulunan ve ülkemizin en kalabalık yirmi üçüncü şehri olan Tekirdağ; İstanbul’un batısında, Marmara Denizi’nin kuzeyinde bulunmaktadır. Marmara Denizi’ne ve Karadeniz’e kıyısı bulunan Tekirdağ, iki denize kıyısı olan 6 şehirden biri olma özelliğine sahiptir. Turizm başta olmak üzere ticaret ve sanayi fonksiyonu bulunan Tekirdağ’ın; 11 ilçesi, 24 kasabası ve 256 köyü bulunmaktadır. Tüm toprakları Trakya Bölgesi’nde yer alan 3 şehirden biri olan Tekirdağ, yağış rejimi bakımından Akdeniz yağış rejimi kategorisinde bulunmaktadır. Akdeniz ikliminin etkileri görülen Tekirdağ sahil şeridinde yazlar sıcak, kışlar ılıktır. Bitki örtüsü bakımından fakir olan Tekirdağ’da, Marmara Denizi’ne bakan yamaçlara iklim tipinden dolayı makiler ve fundalıklar bulunmaktadır. İç kesimlerinde ise kışın yapraklarını döken meşe, dişbudak, ıhlamur, çınar ve karaağaç bulunmaktadır.


Tekirdağ'da görülmeye değer birçok tarihi eser ve mekan bulunmaktadır. Vatan şairi olarak anılan Namık Kemal'in 1840 yılında doğduğu evin yakın çevresindeki eski Tekirdağ evleri örnek alınarak 1993 yılında oluşturulmuş olan Nazım Kemal Evi, milattan önce 4500 yılına ait buluntuların ve günümüze kadar gelen kültür varlıklarının sergilendiği Tekirdağ Arkeoloji ve Entografya Müzesi, 1553 yılında Sadrazam Damat Rüstem Paşa tarafından yaptırılmış olan ve 6 kubbeli bedestene sahip olan Rüstem Paşa Camii, döneminin ünlü şairlerinden ve Kanuni Sultan Süleyman'ın önemli komutanlarından olan Ahmed-i Sarban için yapılmış olan Ahmed-i Sarban Türbesi, 1830 yılında Zahire Nazırı Ahmet Ağa tarafından yaptırılmış olan ve tek şerefli bir cami olan Eski Camii, Tekirdağ’daki kültür varlıklarımızdan yalnızca birkaçıdır.


Özellikle yaz aylarında Marmara Bölgesi içinde en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Tekirdağ’da; Şarköy ilçesine bağlı bulunmakta olan ve temiz bir havaya sahip olan Eriklice Köyü, ülkemizin en kaliteli üzümlerinin yetiştiği yerlerden olan ve muhteşem bir manzara sahip olan Uçmakdere, Şarköy'e 16 kilometre mesafede bulunan ve bünyesinde birçok tarihi yapıyı bulunduran Hoşköy, Marmara Denizi kıyısında bulunan sahili ve nâmı Türkiye'yi aşmış üzümleri ile Şarköy görülmeye ve gezilmeye değer yerlerden yalnızca birkaçıdır. 


Tekirdağ uçuşları 1998 yılından beri faaliyette olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nından yapılmaktadır. Sadece Ankara kalkışlı Tekirdağ uçuşlarının yapıldığı Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Çorlu’ya 15 km, Tekirdağ’a ise yaklaşık 75 km mesafede bulunmaktadır.

Çorlu Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki belediye ve özel halk otobüslerini kullanarak Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Havalimanı'na ulaşım sağlayan belediye ve özel halk otobüsleri, Çorlu Otogarı’ndan hareket ederek havalimanına ulaşmaktadır. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşım sağlayan belediye ve özel halk otobüsleri uçak kalkış saatinden 2 saat önce hareket etmektedir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşım sağlayan belediye ve özel halk otobüslerinin ulaşım ücretleri şöyledir; tam 1,75 TL, indirimli 1 TL'dir.

Taksi

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na ulaşmak için merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Tekirdağ Merkez’den Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na 100 - 110 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Çorlu’dan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na 30 - 35 TL ücretle ortalama 20 dakika içerisinde, Çerkezköy’den Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na 70 - 75 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde  ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.) Ayrıca havalimanından şehir içi ulaşım sağlamak isterseniz havalimanı önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz.

Diğer Alternatifler

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Tekirdağ’da bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. En uygun Tekirdağ uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder