Hızlı Erişim

En Ucuz Tabriz Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tabriz Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tabriz Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tebriz Hakkında Genel Bilgiler

Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Tebriz, savaşlardan ve işgallerden sıyrılabildiği dönemlerde İpek Yolu üzerindeki konumunu da ticaret bağlamında kusursuz bir şekilde değerlendirmiş ve ekonomik anlamda da tarih boyunca büyük bir etkiye sahip olmuştur.
İran’ın kuzeybatısında konumlanmış olan şehir, bu bölgedeki en büyük şehir olarak da biliniyor. Nüfus ve gelişmişlik bakımından incelendiğinde yine yakın çevresine nazaran daha güçlü bir kimlik ile karşımıza çıkıyor.

 

Şehrin bir diğer belirgin özelliği ise reform ve devrimlerin başlangıcı olmasıdır. Tebriz, geçmiş dönemlerdeki değişimlerin tamamına öncülük eden özel bir şehirdir ve 2002 yılı ile birlikte bu değişim daha köklü bir yapılanma ile başlamıştır. Tebriz Çarşısı an itibarıyla Unesco Dünya mirasları listesinde de kendine yer bulmaya devam ediyor. Sıcakkanlı ve misafirperver bir halktan bahsetmek çok da doğru olmayacaktır. Yerlilerin soğuk tavrı sizleri endişelendirmesin çünkü insanların genel tavrı bu şekilde ve sosyal hayat da bu durumdan fazlasıyla etkileniyor. Turistler için oldukça ilgi çekici adresler var ve şehir içerisinde büyük tur firmaları da keşiflerinizi daha kolay hale getirmek adına sezonun büyük bir kısmı hizmet vermeye devam ediyor.

 


Muhafazakar bir görüntü sergileyen şehirde gece hayatından bahsetmek çok da mümkün olmayacaktır. Tebriz gece hayatı genellikle gösterişli ve coşkulu ev partilerinden oluşuyor. Genellikle şehrin zenginleri tarafından düzenlenen bu partilere katılmak da pek mümkün değil. Tebriz havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım için aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz.

Tebriz Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Tebriz havalimanından hareket eden otobüsler, ortalama yarım saat gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşıyor. Otobüsler en güvenli araçlardan bir tanesi ve sefer saatleri arasında çok fazla süre olmaması da bu araçları daha fazla tercih edilir hale getiriyor. Şehir merkezine ulaşımın yanı sıra farklı güzergahları tercih eden araçlar da mevcut ve havalimanı yetkili isimlerinin yanı sıra otobüs şoförlerinden de bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Taksi

Otobüslerden daha hızlı ve daha konforlu bir alternatif tercih etmek isterseniz eğer sizler de taksileri kullanabilirsiniz. Fiyatları da oldukça ekonomik ve günün her saati taksi bulmak da mümkündür. Taksi fiyatları ile ilgili firmalardan ve şoförlerden bilgi alabilirsiniz. Havalimanında çok sayıda taksi firması olduğu için belli bir rekabet durumu söz konusu ve fiyatlar da bu bağlamda çok daha uygun olarak karşınıza çıkıyor.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Tebriz şehrini daha kısa sürede ve daha konforlu bir şekilde keşfetmek ve havalimanı şehir merkezi arası ulaşımı da daha kolay hale getirmek adına dilerseniz sizler de araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Araç kiralama firmaları, havalimanındaki ofislerinin yanı sıra online ofislerinde de hizmet veriyor ve dilerseniz işlemlerinizi online olarak yaparak araçlarınızı ayırtabiliyorsunuz. Yerli ve yabancı firmalar havalimanında sizleri bekliyor olacaktır ve firmaların web sitelerine ulaşarak incelemelerinizi online olarak yapabilir ve fiyat bilgisi de alabilirsiniz.

Tabriz Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder