En Ucuz Tayvan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tayvan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Taipei

Para Birimi

seyehat zamanı Yeni Tayvan doları

Tayvan Şehirleri

Tayvan Hakkında Genel Bilgiler

Resmi adı Çin Cumhuriyet ve bir ada konumunda ancak Çin Halk Cumhuriyeti tarafından özerk bir bölge olarak tanınmıyorlar… Tayvan’ı özerk bölge olarak tanıyan ya da tanımlayan ülkelere de Çin Halk Cumhuriyeti tarafından büyük ambargolar uygulanıyor. Bu yüzden Tayvan’ın birçok ülke tarafından resmi olarak tanınmadığını da belirtmek gerekiyor.


Başkent Taipei, resmi dil Standart(Mandarin) Çince ve para birimi de Tayvan Doları’dır.


Konaklama ve ulaşım konusunda fazlasıyla hesaplı olan ülke, ünlü hava yolu şirketlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Canlı bir sosyal yaşantıya sahip olan Tayvan; denizi, ulusal parkları ve turistik alanları ile de ziyaretçilerin ilgisini çeken ülkelerin başında geliyor.


Her geçen yıl biraz daha büyüyen ekonomisi ile dışa bağımlı bir ülke olmaktan çıkıyorlar ve üretim konusunda da başarılı işler yaptıkları aşikar! Kereste üretimi odlukça güçlü ve rezervlerine bakıldığında bunu fark etmek çok da zor değildir. 4 binden fazla ağaç türünün var olduğu ve yetiştiği bilinen Tayvan, bu gücü ekonomi anlamında da en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor. Tekstil, elektrik ve plastik ürünleri ihracat konusunda başı çeken ürünlerden bazılarıdır…


En güvenli ülkelerden bir tanesi olan Tayvan’da sosyal yaşam ve gece hayatı da kusursuz bir noktaya ulaşmış durumda. Başkentteki trafik sorunu dışında ekstrem bir sorun karşınıza çıkmıyor. Gece hayatı fazlasıyla hareketli ve yine başkent bölgesinde çok sayıda kulüp ve bar mevcut! Sabahın ilk ışıklarına kadar rahatça dans edip eğlenebiliyorsunuz.


Çin mutfağının büyük oranda hakim olduğu bir mutfak kültürüne sahiptir ve hemen hemen Çin kültüründen esinlenilmiş olan lezzetler ile kendi mutfaklarını yaratmaya çalışmaktadırlar.


Budha’nın doğum günün kutlamak için gerçekleştirilen festival, yerel halkın olduğu gibi turistlerin de ilgisini çekiyor ve çok sayıda insanı tek bir alana toplamayı da başarıyor.

 

Tayvan ziyareti öncesi nasıl bir vize sürecinin söz konusu olduğu da aşağıdaki gibidir…


Tayvan Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

15 Mayıs 2013 tarihi ile birlikte Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Tayvan’a ayak bastıkları anda kapıda vize alabilme ayrıcalığına sahip oldu.  Pasaportlarınız en az 6 ay geçerliliğe sahip odluğu takdirde bu ayrıcalıktan sizler de yararlanabiliyorsunuz.


Gerekli Olan Belgeler

Gidiş dönüş uçak bileti ve onaylı olması da şarttır.


2 adet fotoğraf ile birlikte başvuru formunuz.

 

800 Tayvan doları olarak belirlenmiş olan başvuru ücreti


Sabıka kaydı.


İlgili makamlarca ülkeye girişinizin herhangi bir şekilde yasak olmadığını belirten belge.


Diğer Detaylar

Kapıda vize uygulaması ile birlikte sizlere verilen ikamet süresi maksimum 30 gün olarak belirlenmiştir.


Bu sürenin uzatılması gibi bir durum söz konusu değildir.


Bu vizenin yalnızca ticari ve turistik değer taşıdığını da belirtmek gerekiyor.


Uluslar arası havalimanına ayak bastığınızda burada yer alan konsolosluk işleri bürosunda vize işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.


Milli bayram ya da resmi tatil gibi günlerde havalimanına ayak basmışsanız vize işlemlerinizi konsolosluk işleri bürosunun vize bölümünde gerçekleştirebilirsiniz.


Ülkeye giriş ve çıkışınız yasaklanmadığı takdirde ya da bu konuda bir beis görülmediği takdirde kapıda vize uygulaması konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız ve zaten ziyaretlerinizin turistik odluğunu belirtmeniz de bu konuda sizlere büyük ölçüde kolaylık sağlayacaktır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder