En Ucuz Tayland Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tayland Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Bangkok

Para Birimi

seyehat zamanı Baht

Tayland Hakkında Genel Bilgiler


Tayland, Hindiçin yarımadasının orta bölümünde bulunan Asya ülkesidir. Burma, Kamboçya, Laos ve Malezya ülkeleri ile komşudur. Tayland yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük ülkeleri sıralamasında 51. Sırada yer alır. Nüfus yaklaşık olarak 67 milyondur ve dünyanın en kalabalık 20. ülkesidir. Ülkenin başkenti ve aynı zamanda en kalabalık şehri olan Bangkok’dur. Aynı zamanda dünya’da en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Ülkenin genel olarak konuştuğu dil Tayca’dır. Nüfusun büyük çoğunluğu Budist inanışı benimsemiştir. Ayrıca ülkede animizm ve İslam dini de yaygın bir şekilde görülmektedir. Tayland, Parlamenter Monarşi ile yönetilen bir ülkedir.


Ülke altı coğrafi bölümden ve 76 ilden oluşur. Her il kendi içerisinde ilçeler ve alt ilçelere bölünmüştür. Bangkok toplamda 50 ilçeye sahiptir. Günümüzde ülkede toplam 877 ilçe bulunmaktadır. Ülke genelinde tropik iklim hakimdir. Dört mevsim etkin olarak görülmez. Mevsimler üç şekilde yaşanmaktadır. Kasım ve Şubat ayları arası serin mevsim olarak yaşanır ve kış diğer ülkelerdeki gibi sert ya da etkin yaşanmaz. Muson yağmurları Mayıs ve Ekim gibi başlar ve yağışlı dönem olarak kabul edilir. Mart ve Nisan ayları ise sıcak geçmektedir ve yüksek sıcaklık ile nem etkilidir.


Dünyanın en turistik yerlerinden biri olan Tayland yılda ortalama 20 milyona yakın ziyaretçi ağırlar. Ülkenin ekonomisinde turizm önemli bir yer tutar ve en turistik şehri aynı zamanda başkenti olan Bangkok’dur. Büyük Saray ve Wat Pho gibi yapılar turistlerin ilgisini çeken tarihi yapılardandır. Şehir içinde ulaşım raylı sistemler, taksiler gibi toplu taşıma araçları ile yapılmaktadır. Ayrıca turistlerin sık tercih ettiği tuk-tuk adı verilen araçlar da kullanılmaktadır. Tayland, iklimi, doğal yapısı ve plajları ile Dünya’nın en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Phuket Adası, Phi Phi Adaları ve Phang Nga Körfezi bilinen en ünlü doğa harikalarıdır.


Tayland para birimi Baht’dır. Türk Lirası, Taryland Baht’ından daha değerlidir. Yapacağınız seyahatlerinizdeyapacağınız harcamalardan çekinmenize gerek kalmadan gönül rahatlığıyla ve dilediğiniz gibi tatil yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı konaklama imkanları, ulaşım, alışveriş gibi birçok fırsattan faydalanarak Tayland’da gönül rahatlığıyla tatil planlayabilirsiniz. Tayland’a yapacağınız seyahatlerde Tayland 56 ülkeye vizesiz seyahat imkanı sağlamaktadır. Türkiye ile anlaşmasında ise hava yolu ile seyahat edenlere 30 gün, kara yolu ile seyahat edenlere ise 15 gün kalma izni verilmektedir. Pasaportunuz ve T.C. kimliğiniz ile rahatça seyahat edebilir tatil planınızı vize sorunu olmadan yapabilirsiniz. Vizesiz gidilebilecek en uygun ülkeler listenize Tayland’ı ekleyebilir ve gönül rahatlığıyla planlar yapabilirsiniz. Sırt çantalı gezginlerin de uğrak yeri olan bu tatil cenneti ülke sizleri bekliyor.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder