Hızlı Erişim

En Ucuz Tarsus Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tarsus Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tarsus Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tarsus Şehir Bilgisi

Tarsus, İçel İli'nin tarih, sanat, kültür, ticaret ve doğal güzellikleriyle ünlü bir ilçesidir. Seneler boyunca farklı inançlara hizmet eden tarih ve ilim merkezi olarak, dünyanın ilgi odağı olmuştur. Akdeniz’de, Adana ve Mersin şehirlerinin kesiştiği noktada yer alan Tarsus’un tarihi M.Ö. 5000’li senelere kadar uzanmaktadır. İnsanlık tarihinin pek çok önemli uygarlığına ev sahipliği yapmış Tarsus’ta sırayla Kilikyalılar, Roma, Bizans, Pers ve Osmanlılar hüküm sürmüştür. Bu uygarlıkların insanlığa hediye ettikleri ve yüzyıllarca ayakta kalmış yapıtlar Tarsus topraklarında zamana meydan okuyor. Tarsus’un merkezinde yeraltında keşfedilmiş 2000 senelik antik şehrin yanında Romalılardan kalan yeryüzündeki ilk kanalizasyonu olan Roma Yolu ve Roma Hamamı görenleri hayran bırakmaktadır. Semavi dinlerin yüzyıllar boyu barış içinde yaşadığı Tarsus’ta doğmuş ve Hıristiyan alemi için kutsal olan Pavlus için inşa edilmiş St Paul Kilisesi günümüzde Hıristiyanlar için hac beldelerinden biri olarak görülmektedir. Ayrıca Tarsus sınırları içerisinde Danyal Peygamber’in ve Bilal Habeşi’nin türbeleri de bulunmaktadır. Tüm dini metinlerde anlatılan Ashab-ı Kehf’in (Yedi Uyurlar) uyuyakaldığı ve günümüzde de onların ismiyle anılan mağarayı görmek için her sene binlerce turist buraya gelmektedir. Siz de Tarsus uçak bileti alarak buraya gelebilir ve Tarsus’ta tarihi yerleri gezebilirsiniz.

Tarsus’ta gezilecek yerler oldukça fazladır. Türk tarihinde özel bir yere sahip olan Nusret Mayın Gemisi, Bizans döneminden kalan Kleopatra Kapısı ve Osmanlıların beldeye inşa ettikleri Kırkkaşık Bedesteni Tarsus’un ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Tarsus’a 10 km uzaklıkta bulunan Taşkuyu Mağarası ve Şelalesi yerel halkın yanında turistlerin de ilgisini çekmektedir. Ülkemizin tarıma en elverişli topraklarına sahip olan Tarsus’ta yerli halk, tarım dışında sanayi ve turizm ile de uğraşmaktadır. Akdeniz kıyısında Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilçenin kuzey bölgelerinde karasal iklim de kendini hissettirmektedir. Tarsus’un sembollerinden olan tantuni haricinde fındık lahmacun ve humusun yanında ikram edilen şalgam da Tarsus’ta tadılması gereken lezzetlerin başında yer almaktadır. Tarsus uçak bileti alarak Tarsus yemeklerini yerinde tadabilirsiniz. Tarsus’a Tarsus uçak bileti alarak havayoluyla gitmek için 40 kilometre uzaklıkta yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı’nı kullanmalısınız. Havalimanı oldukça yakın olduğu için Tarsus gezisi için Tarsus uçak bileti iyi bir seçenektir.

Tarsus Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Tarsus uçak bileti alıp havalimanına geldiniz ve sonrasında Tarsus’a ulaşmanız gerekiyor. 40 kilometrelik bu ulaşımı sağlayabileceğiniz seçenekler bulunmaktadır.

 

Taksi

Havalimanında bulunan taksi durağından her saatte taksi bulabilir ve ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bekleme yapmadan rahat ulaşım için taksi iyi bir seçenek olabilir.

 

Havaş

Saatleri dönemsel olarak değişiklik gösterse de genelde her iniş sonrası kalkan havaş otobüsleriyle Tarsus’a uygun fiyata kolaylıkla gidebilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Adana Şakirpaşa Havalimanı, kendi özel aracınızla gezmek istiyorsanız araç kiralama iyi bir seçenek olacaktır. İç Hatlar Terminali’nde 5 tane, Dış Hatlar Terminali’nde 4 tane olmak üzere havaalanında 9 adet araç kiralama ofisi bulunmaktadır.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder