Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Tarom Air Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Tarom Air Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tarom Hakkında Genel Bilgiler

Romanya merkezli firma, aynı zamanda Romanya’nın ulusal hava yolu firmasıdır. 1954 yılında sektördeki yerini alan Tarom, 1993 yılında IATA üyesi olarak çalışma hayatına devam etmiş ve 2000 yılında da AEA üyesi olarak sektördeki yerini almayı tercih etmiştir. 50’den fazla noktaya sefer düzenleme başarısına sahip olan ve genç filosu ile de dikkatleri üzerine çeken Tarom, her geçen gün büyüyen filosu ile de daha geniş kitlelere ulaşmayı da başarıyor. Konforlu ve uygun fiyatlı adresler arasında gösterilebilecek olan firma, uçak içi servis konusunda da birçok firmaya göre daha ö planda ve daha tercih edilebilir durumdadır.

 

Check-in

Hareket saatinden 30 saat önce ve son 2 saat kalana dek online olarak check-in işlemi yapabiliyorsunuz. Havalimanında sıra bekleyerek zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız eğer online işlemler kesinlikle lehinize olacaktır. Biniş kartınızı da telefonlarınıza ya da mail adresinize alabiliyorsunuz ve seyahat öncesi de bu kartlar sizlere lazım olacaktır. Havalimanında check-in yapmak isterseniz eğer hareket saatinden en az 45 dakika kadar önce limanda olmanız tavsiye ediliyor. Bilet işlemlerinde firma bünyesinde hizmet veren ilgili personel de gerekli yardımı yapacaktır. Online check-in işlemlerinin en büyük avantajı koltuk düzenini görebiliyor ve koltuk seçimlerini de online olarak yapabiliyor olmanızdır. Aksi takdirde sistemin otomatik olarak belirlediği rastgele bir koltuğu tercih etmek durumunda kalıyorsunuz.

 

Bagaj Hakkı

Ekonomi class sınıfında uçacaksanız eğer,23 kg ağırlığında 1 adet bagaj hakkına sahip olduğunuzu da bilmeniz gerekiyor. Ölçü sınırlandırması ise 158x158x158 olarak belirlenmiştir.

Business sınıfında uçacaksanız, 23 kg ve 3 parça olarak karşınıza çıkıyor. 

Uçuş yönüne, sefer saatine ve yolcu kapasitesine göre bagaj haklarında firma tarafından değişiklikler yapılabiliyor ve yasal olarak buna haklarının olduğunu da belirtmek gerekiyor. Güvenlik nedeniyle bu haklar kısıtlanabilir ve uçuş öncesi firmaya ait kurumsal web sitesini ziyaret ederek sizler de bagaj hakkınızı öğrenebilir ve hazırlıklarınızı buna göre yapabilirsiniz.

 

Koltuk Seçimi

Konforlu ve daha keyifli bir yolculuğu tercih ediyorsanız eğer koltuk seçimlerinizi de online olarak yapmanız sizlerin lehine olacaktır. Online check-in işlemleri esnasında oturma düzeni karşınıza çıkıyor ve ekstra ücret ödeyerek sizler de dilediğiniz koltuğu rezerve edebiliyorsunuz. Koltuk seçimi yapmadığınız takdirde havalimanında rastgele bir koltuk seçimi yapmak zorunda kalıyorsunuz. Online check-in ile birlikte rahat koltuk seçimi yapmak çok daha kolay çünkü havalimanında yüksek ihtimalle koltukların büyük bir kısmının rezerve edildiğini göreceksiniz. Acil çıkış noktasına yakın koltuklar ile ilgili bir prosedürden bahsedilmiyor ancak güvenlik gerekçesiyle bir kısıtlama olabilir.

 

Yiyecek ve İçecek

Tarom hava yolu firması, uçak içi servisi ücretsiz olarak karşınıza çıkartıyor. Uzun mesafe yolculuklarda daha geniş bir menü sunumu söz konusudur ve sıcak yiyecekler de mevcuttur. Kısa mesafe yolculuklarda ise daha çok aperatif tarzı atıştırmalık gıdalar sunuluyor. Menü seçimlerinizi ise yolculuk öncesi online olarak yapabiliyorsunuz. Somon, domuz eti ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz lezzetli menüler sizleri bekliyor olacaktır. Her kesime hitap edebilecek bir çalışma söz konusu ve dini inancınız gereği tüketmemeniz gereken gıdalar için de firmayı arayarak bilgilendirmede bulunabiliyorsunuz. Hasta ve bebek menüleri de yine firmanın özel menülerinde yerini almış durumdadır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder