Hızlı Erişim

En Ucuz Tampa Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tampa Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tampa Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tampa Hakkında Genel Bilgiler

Amerika Birleşik Devletlerine bağlı Florida Eyaletinde yer alan ve batı bölgesinde konumlanmış olan Tampa, sahip olduğu güçlü mimarinin yanı sıra iş dünyasına yön vermesi ile de farklı bir konuma sahiptir. Özellikle gökdelenler, şehir için önemli bir sembol haline gelmiş durumda ve şehirleşme konusunda büyük adımlar atıldığını da belirtmek gerekiyor. Tampa, konum olarak şanslı şehirlerden bir tanesi ve Meksika sınırına yakın olması da bu şehri ziyaretçiler için çok daha tercih edilir hale getiriyor. Samimi ve sıcakkanlı yerel halkı da misafirlere alışmış durumda.

 


Tropikal iklimi ile de ziyarete en uygun şehirler arasında gösteriliyor ve belirlenen en yüksek sıcaklık 36 derece olarak ölçülmüş durumda. 20 ila 32 derece arası değişiklik gösteren sıcaklıklar, bunaltıcı bir havadan uzak kalan şehri de daha rahat gezilebilir ve keşfedilebilir hale getiriyor. 1900’lü yılların başından bu yana büyük bir gelişme kaydeden şehir, an itibarıyla metropol olarak tanımlanıyor ve hali hazırda gelişimini de büyük ölçüde sürdürmeye devam ediyor. Şehir, farklı kültürlerden çok sayıda insanı da bünyesinde barındırıyor ve bu bağlamda kozmopolit bir
yapı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

 


Hareketli sosyal hayat, gece hayatında da önemli bir pay sahibidir. Alkol tüketimi en yüksek olan şehirlerden biri olan Tampa, sabaha kadar hizmet veren bar ve gece kulüpleri ile de turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Tampa havalimanı sonrası şehir merkezi ulaşımı için hangi yolları seyretmeniz gerektiği ve hangi ulaşım alternatiflerine sahip olduğunuz da aşağıdaki gibidir.

Mac Dill Afb Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Bagaj teslim noktasının batı bölümünde yer alan otobüs duraklarını ziyaret ederek farklı güzergahlar için de hizmet alabilirsiniz. 15 numaralı otobüsler en kısa güzergaha sahip olan otobüslerdir ve şehir merkezine ortalama 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmayı başarıyor. Bilet ücreti ise tek yön gidiş için 2 dolar olarak belirlenmiştir ancak bu rakamın güncel bilet fiyatı olmadığını da belirtmek gerekiyor. Otobüslerin sefer saatleri arasında çok fazla sürse yok ve günün birçok saati de otobüs seferlerinin mevcut olması bu alternatifi daha tercih edilebilir hale getiriyor.

 

Taksi

Bagaj teslim noktasının hemen çıkış kısmında yer alan taksi durakları da havalimanında sizleri karşılayacaktır. Taksi açılış fiyatı 2.5 Dolar olarak belirlenmiştir ve gayet ekonomik bir yolculuk sizleri bekliyor olacak… Taksilerde bagaj için ekstra ödeme koşulu yer almıyor ancak güncel bilgi için taksi şoförleri ile konuşmanız daha doğru bir seçenek gibi görünüyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanında, 8 farklı rent a car firması aktif olarak hizmet veriyor ve bu firmalar arasında yabancı popüler firmalar da mevcuttur. Firmalar, ofislerinin yanı sıra web siteleri üzerinden de rezervasyon hizmeti sunuyor ve dilerseniz online form ile birlikte taleplerinizi kısa sürede oluşturabiliyorsunuz.

 

Otel Servisleri

Tampa’da hizmet veren ve sezonluk çalışan otellerin büyük bir kısmı shuttle hizmeti sunmaktadır. Otel müşterisi olmasanız bile belli bir ücret ödeyerek bu servis hizmetinden sizler de faydalanabiliyorsunuz ancak araçların güzergahı sınırlı olduğu için istediğiniz noktaya ulaşmanız konusunda yardımcı olamayacak ve kendi güzergahında ilerleyecektir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder