Hızlı Erişim

En Ucuz Tallinn Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tallinn Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Tallinn Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Tallinn Hakkında Genel Bilgiler

Estonya’nın Başkenti olmanın yanı sıra en kalabalık ve en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Tallinn, aynı zamanda Kuzey Avrupa’nın Masal Diyarı gibi ilgi çekici bir unvanı da üzerinde bulunduruyor. Şehirde kış ayları oldukça sert geçiyor, yaz ayları ise ziyaret için en uygun dönemlerden bir tanesidir. Turistler özellikle yaz aylarında şehri ziyaret etmeyi tercih ediyor ve turizmin şehirde gelişmesi ile birlikte konaklama imkanları da artış göstermiştir.

 

Şehrin mimarisi, neden masal diyarı olarak anıldığını daha net bir şekilde ortaya koyuyor. Örnek alınacak bir şehirleşme durumu söz konusudur ve şehir her geçen gün bu bağlamda büyük bir gelişim kaydetmektedir.

 

Şehir, mutfak kültürü konusunda bir hayli zayıf ve ziyaretçilerin en çok yakındığı konulardan bir tanesi de budur. Estonya mutfağının dışına çıkamayan şehirde Eston Ekmeği de en çok tüketilen gıdalardan bir tanesidir ve yerel gıdalar arasında yer almaktadır. Tallinn, sosyal hayatı ile olduğu gibi lüks gece hayatı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Kulüpler fazlasıyla gösterişli bir mimariye sahip ve bunun yanı sıra ülkede olmakla birlikte şehir genelinde de alkol fiyatlarının çok ucuz olması gece hayatını hareketli kılan detaylardan bir tanesidir.

 

Rus azınlıklara hitap eden bar ve gece kulüplerinin yanı sıra geniş kitlelere hitap eden kulüpler de mevcuttur ve çoğu zaman bu kulüplerde adım atacak yer bulmak bile güç hale geliyor. Tallinn havalimanına ayak bastıktan sonra sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan alternatifler ise aşağıdaki gibidir.

Tallinn Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

08:00 ve 18:00 saatleri arasında seferlerine devam eden 90K numaralı otobüs, direkt şehir merkezine giden otobüs olduğu için ziyaretçiler tarafından daha fazla tercih ediliyor. Tek yön gidiş bilet fiyatı 2 Avro’dur ve biletlerinizi otobüs içerisinde şoförlerden satın alabileceğiniz gibi dilerseniz sokaklardaki büfe ya da havalimanındaki gişelerden de satın alabilirsiniz. 1, 2, 5, 7 ve 40 numaralı otobüsler de havalimanı şehir merkezi ulaşımında kullanılan otobüslerdir ancak bu otobüslerin güzergahı daha geniş bir yol haritasını kapsadığı için şehir merkezine ulaşım süresi de çok daha fazladır.

 

Tramvay ve Troleybüs

Tramvay hattı için 20 milyon Avro gibi büyük bir yapılmış durumda ve bu alt yapı çalışmaları tamamlandığı takdirde havalimanı şehir merkezi arası ulaşım için tramvaylar da kullanılabilir hale gelecektir. Aynı şekilde troleybüs hattı da ne yazık ki havalimanına bağlanmış değil ancak aktarma yaparak bu hatta ulaşabilir ve yolculuklarınıza troleybüsler ile sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanında aktif olarak hizmet veren çok sayıda taksi firması var ve firmalar arası rekabetin her geçen gün artması ile birlikte fiyatlar da belli oranda düşmüş durumda. Sabahın erken saatlerinde olduğu gibi gece geç saatlerde de taksi bulma şansınız oldukça yüksek. Konforlu olmalarının yanı sıra ekonomik olmaları da bu alternatifi popüler hale getiriyor.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren firmalara online olarak da ulaşabilirsiniz. Firmaların isimlerine ulaşmak için havalimanı resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz havalimanına adım attıktan sonra araç kiralama firmalarının ofislerini de ziyaret ederek bilgi ve hizmet almanız mümkün olacaktır.

Tallinn Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder