Hızlı Erişim

En Ucuz Taipei Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Taipei Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Taipei Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Taipei Hakkında

Tayvan’ın en kalabalık şehirleri arasında dördüncü sırada yer alan Taipei, aynı zamanda ülkenin başkenti olarak da karşımıza çıkıyor. Gelişmişlik bakımından ileri seviyede bir görüntü çizen Taipei, ekonomik anlamda da bir hayli rahat bir şehir. Ülkenin ticaret ve kültür merkezi olmasının yanı sıra eğitim faaliyetleri bakımından da büyük önem taşıyan şehirlerden bir tanesidir. 18. yy’da Çinliler tarafından kurulmuş olan şehir, sonraları ise Japonlar tarafından geliştirilmiş ve bir dönem sömürü merkezi olarak da kullanılmıştır.

 

1890’lı yıllardan itibaren hızlı bir gelişim kaydeden şehir, Tayvan’ın Kuzey’i olarak da lanse ediliyor. Bazı ülkelerce ise bu şehrin varlığı kabul edilmiyor ve kabul eden ülkeler de Çin Halk Cumhuriyeti bünyesinde olduğunu kabul görüyor. Asya’nın en gelişmiş ve en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olarak da bilinen Taipei, sosyal hayatı ile de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Metropol görüntü ve tavrın yanı sıra kozmopolit yapısı ile de dikkat çekici bir hal almıştır. Ek olarak farklı kültürlerden birçok insana da ev sahipliği yapan şehirlerden bir tanesidir.

 

İlgi çekici ve etkileyici gece hayatı ile de turistlerin göz bebeği olmayı başaran şehir, gece pazarları ile de renkli bir görüntü yaratmayı başarıyor. Turistlerin ziyaret ettiği dönemde gece hayatı çok daha hareketli bir hal alıyor`ve bu hareketlilik ile birlikte canlı müzik kültürü de önemli bir yer ediniyor. Taipei havalimanı sonrası şehir merkezine nasıl ulaşabileceğiniz de aşağıdaki gibidir.

Song Shan Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Hızlı Tren

Hızlı tren istasyonu, havalimanına oldukça yakın ve havalimanından hareket eden servis araçlarını kullanarak istasyona daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Servis araçları her 10 dakikada bir yeni sefer düzenliyor ve ücretsiz olarak hizmet verdiklerini de belirtmek gerekiyor. Şehir merkezine gitmek için THSR trenine binmeniz gerekiyor. Oldukça konforlu bir yolculuk sizleri bekliyor ve yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmış olacaksınız. Hızlı tren, havalimanı şehir merkezinde olduğu gibi şehir içi ulaşımında da önem taşıyan alternatiflerden bir tanesidir ve bu alternatif yolcular tarafından da çok fazla tercih ediliyor.


Taksi

Yaklaşık 90 lira gibi bir ücretle şehir merkezine taksileri kullanarak ulaşabiliyorsunuz. Taksi fiyatları biraz pahalı görünebilir ancak konforlu ve hızlı bir seyahati tercih eden yolcular için en önemli alternatiflerden bir tanesidir. Taksiler, sabah erken saatlerde olduğu gibi gece geç saatlerde de hizmet veriyor ve beklentilerinize yanıt alabiliyorsunuz.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Rent a car firmalarına havalimanında ulaşabilir ve dilediğiniz aracı günlük ya da haftalık olarak kiralayabilirsiniz. Yerli ve yabancı firmaların sunduğu hizmetlere online olarak da ulaşabilir ve rezervasyonlarınızı yine online olarak da daha kısa sürede yapabilirsiniz. Şoförlü araç hizmeti sunan firmaların olduğunu da belirtmek gerekiyor.
 

Ücretli Servis

Otellerin yanı sıra özel firmalar tarafından sunulan servis hizmeti de mevcuttur. Havalimanında bu firmalara ulaşabilmeniz için çok sayıda tabela ve bilgilendirme işaretleri karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz havalimanı personelinden de firmalar hakkında bilgi alabilir ve şehir merkezine ulaşmak adına ücretli servis hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Ekonomik olmalarının yanı sıra bagajlarınız için özel bir alan da yaratıyorlar.

Taipei Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder