En Ucuz Suriye Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Suriye Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Şam

Para Birimi

seyehat zamanı Suriye Lirası

Suriye Şehirleri

Suriye Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz’in doğusunda konumlanmış olan Suriye, savaş nedeniyle yıpranmış ve hasar görmüş durumdadır. Hali hazırda savaşın izlerini taşıyan ülkenin toparlanmak için zamana ihtiyacı var diyebiliriz. 14 bölgeye bölünmüş olan suriye2nin en önemli şehirleri Halep ve Humus’tur. 

Ülke, ekonomik anlamda da bir hayli zayıf durumdadır. Tarım, ülke ekonomisinin en önemli gelir kaynağını oluşturuyor ve yerli halkın büyük bir kısmı da tarımla uğraşıyor. Yapılan araştırmalar, ülke topraklarının %40’lık kısmının tarıma elverişli olduğunu ve ekilebilirliğe uygun olduğunu gösteriyor. Maden ve ormanlar konusunda zayıf olmasının yanı sıra bu bağlamda ekonomisine katkı sağlayabileceği ekstra bir gelir kaynağı da gözlemlenmiyor.

Suriye uçak bileti satın alma işlemleri öncesi sorgulamalarınızı ucakbileti.com ekranından yapabilir ve firmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Suriye uçak bileti satışına devam eden firmaları görüntülemek de mümkündür.

Ülkenin resmi dili Arapça ve yerli halkın büyük bir kısmı Arapça konuşuyor. Bazı kesimlerde Fransızca bilenlerin sayısı da bir hayli fazla ve bu dil de kabul görmüş durumda.

En uygun Suriye uçak bileti fırsatları hali hazırda devam ediyor ve ülkemizde hizmet veren hava yolu firmalarının gerçekleştirdiği en uygun Suriye uçak bileti kampanyaları ile birlikte sizleri de daha ekonomik bir seyahat bekliyor.

Ülkede yaz ayları çok sıcak geçiyor ve seyahat için insanların büyük bir kısmı da yaz aylarını tercih ediyor.

Ülkenin Başkenti Şam ve ülke mutfağına en büyük desteği de bu şehir veriyor. Şam mutfağının en özel ve en değerli tatlarını restoranları ziyaret ederek tatma fırsatına sahip olabilirsiniz. Acı ve bol baharat, ülke mutfağını ele geçirmiş durumda. Birçok yemekte bu ikilinin yer aldığını görebiliyoruz.

2011’in Mart Ayında başlayan gösteriler nedeniyle Suriye hali hazırda sıkıntılı günler geçiriyor. Rejim karşıtı gösteriler ile birlikte dış müdahaleler de ülkeyi zayıflatmış durumda. Bazı tur firmaları seferlerini iptal etti ancak en ucuz Suriye uçak bileti kampanyalarına devam eden firmalar da yok değil.

Suriye, muhafazakar bir ülke ve insanların yaşam tarzı da bu muhafazakar kimlikten fazlasıyla etkileniyor. Erkeklerin hakları çok daha fazla ve kadınlar bu toplumda biraz daha geri planda. Bu bağlamda gece hayatından bahsetmek çok da mümkün değildir ancak otellerde ve evlerde partiler devam ediyor. Eğlence hayatı genellikle ev partileri olarak şekillenmiş durumda.

Suriye’ye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize ile ilgili bilmeleri gereken detaylara da aşağıdaki metinde değinmeye çalışacağız.

 

Suriye Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Umuma mahsus pasaport sahipleri, 180 günlük süre zarfında 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaftır. Aynı durum diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi vatandaşlarımız için de geçerlidir.

Türkiye cumhuriyeti ve Suriye Arap Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşma hali hazırda geçerliliğini koruyor. Bu anlaşma doğrultusunda her iki ülkenin vatandaşları da vizesiz giriş çıkış yapabiliyor.

Suriye Devleti, yaşanan savaş ve iç karışıklık nedeniyle, ülkeyi ziyaret edecek olan turistlerin can güvenliğini koruyamayacaklarını ifade ediyor ve ülkeye ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın da bu konuda temkinli olmalarında fayda vardır.

Uzun süreli ikamet edecek olan vatandaşlarımızın vize başvuru için Ankara Suriye Büyükelçiliği ya da İstanbul Suriye Başkonsolosluğunu ziyaret etmeleri gerekiyor. Bu kurumlar, vize başvurusunda muhatap olacağınız sorumlu kurumlardır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder