SunExpress Uçak Bileti

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
 
Dönüş Tarihi

1989 yılında kurulup, 1990 yılının nisan ayından bu yana başarılı bir şekilde faaliyetlerine devam etmek olan Sun Express gün geçtikçe daha da büyümekte olan bir havayolu şirketidir. Şirket Antalya merkezli olup ilk kurulduğu dönemden bu yada ağırlıklı olarak yurtdışı seferler gerçekleştirmektedir. Bu özelliği firmaya Türkiye'nin ilk yurtdışı tarifeli sefer düzenleyen özel hava yolu firması ünvanını kazandırmıştır.

Firma yoğunluklu olarak ülkemizdeki popüler tatil beldelerinde Avrupa'ya seferler düzenlemektedir. Bu güzergah sayesinde ülkemizin turizm potansiyelinin de artmasında önemli bir rol oynamaktadır. İlk olarak Türkiye-Almanya arasında bağlantıyı sağlayan firma günümüzde ise haftada 700 uçuş ile 25 ayrı noktaya gitmektedir. Sun Express uçak bileti almak isteyenler açısından www.ucakbileti.com sitesi en ideal adres olacaktır. Site sayesinde firmaya ait uçuşları görebilmek için gidilmek istenilen güzergahın bilgileri yeterli olacaktır. Sitenin sahip olduğu kolay kullanım avantajı bir çok müşterinin yüzünü güldürmektedir. Ayrıca site üzerinden bilet alma işlemi sadece iki adımda tamamlanmakta ve işlemler son derece pratik şekilde gerçekleşmektedir. Sun Express rezervasyon işlemleri de gene www.ucakbileti.com sitesi üzerinden yapılmaktadır. Sitenin müşteri memnuniyeti baz alınarak tasarlanmış olması her geçen gün daha fazla kişiye uçak bileti alımında aracı olmasını sağlamıştır. Sunexpress online işlemleri site vasıtasıyla güvenle gerçekleştirilebilir. Bunu sağlamak adına sitenin uygulamaya koyduğu "3d secure" özelliği, online işlem yaparken karşılaşabileceğiniz her türlü riski ortadan kaldırmıştır.

Sun Express kampanyaları sıkı sıkıya takip edildiği takdirde oldukça avantajlı uçuş imkanı sunmaktadır. Fakat güncel olarak bu tarz indirim ve kampanyalardan haberdar olmak bazen zor bir hal alabiliyor. Bu noktada sizleri haberdar etmek adına www.ucakbileti.com sitesi oldukça önemli ve faydalı bir rol oynamaktadır. Site içinde firmaya ait bölümde kampanyaların daimi olarak yayınlandığını görebilirsiniz. Bunun yanı sıra siteye üye olarak mail adresiniz üzerinden kampanyalar hakkında bilgilendirilme olanağına da sahipsiniz. Bu gibi uygulamalar havayolu seyahatlerinizi olabilecek en düşük fiyat seviyesinden gerçekleştirmenize olanak sağlayacaktır. Avantajlı fiyatlar üzerinden seyahat etme şansınız varken fazladan para ödemek elbette istenen bir durum olmayacaktır.

SunExpress Bagaj Hakkı

Uluslararası uçuşlar

SunExpress Türkiye ve Mısır uçuşlarınızda mesafeye bağlı olarak 20 ila 30 kilogram bagaj ve azami olarak 6 kilogram el bagajı (55 x 40 x 20 cm) ücretsizdir. Uluslararası uçuşlarda iki yaş altı çocuklar için azami 10 kilogram bagajı ayrıca yanınıza alabilirsiniz. 2 yaş altı çocuklar için 10 kg bagaj ücretsizdir.

Türkiye iç hatlarda

Türkiye iç hat uçuşlarında yolcu başına 15 kilogram bagaj ücretsizdir. Fazla bagaj için Türkiye iç hatlarda 6.-TL/kg ücret ödenir. Bu ücret her uçuş başına ödenir.

El Bagajı

Yolcularımızın güvenliği ve konforu için uçağa azami 6 kg ağırlığında, 55 x 40 x 20 cm boyutlarını aşmayan bir adet bagaj alınabilir.

Fazla bagaj

Bilet fiyatına dahil olan ücretsiz bagajdan fazla bagaj almak isteyenler fazla bagaj paketlerimizden alarak uygun ücretle fazla bagaj (spor gereçleri ve özel bagaj hariç) alabilir ve check-in kontuarında geçerli ücretlere göre %70 tasarruf edebilir.

Spor gereçleri

Yolcu başına taşınabilecek spor malzemeleri için tarife 30 kilogram baz alınarak hazırlanmıştır. Belirtilen malzemelerin üzerinde her bagaj yön başına 10 €uro olarak fazla bagaj tarifesine göre fiyatlandırılır. Fazla bagaj taleplerinizi uçuşunuzdan önce gerçekleştirirseniz %70’e varan oranlarda tasarruf yapabilirsiniz.

Bagajda tehlikeli maddeler

Uluslararası uçuşlarda, cinsleri, özellikleri ve içerikleri bakımından tehlikeli eşya sınıfına giren veya ebatları ve cinsleri bakımından uçağa alınmaya uygun olmayan eşyalar kesinlikle alınamaz.

Transit yolcular

Avrupa ülkelerinde uçak değiştirecek transit yolcuların, Avrupa’da geçerli güvenlik kuralları sebebiyle bir başka güvenlik kontrolünden geçmeleri gerekir. Lütfen el bagajı ve sıvı kısıtlamalarının transit bölgesinde geçerli olacağını dikkate alınız. Bu sınırlamalara göre 100ml üzerindeki sıvıları yanınızda uçağa almamaktasınız.

SunExpress Transferler

Havalimanı transferlerinizi İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı için uçuşunuzun kalkışına 12 saat kalana kadar, Antalya, Dalaman ve Bodrum havalimanları için ise uçuşunuzun kalkışına 2 saat kalana kadar online rezerve ettirebilirsiniz. Ödemenizi seçeceğiniz havalimanına bağlı olarak online ya da transfer aracında nakit şeklinde yapabilirsiniz. Rezervasyon sırasında taşıyacağınız bagajın miktarı, varsa çocuk koltuğu talebiniz ve özel ya da ağır spor bagajınız hakkında da bilgi vermeniz çok önemlidir.

İş bu hizmet İstanbul’da VTR Turizm, Antalya’da Şekerler Turizm, Dalaman ve Bodrum’da BarışcanTur tarafından sunulmaktadır. Transfer hizmetinin tarafları hizmet alan sıfatıyla siz ve transfer şirketidir. Transfer hizmeti ile ilgili her türlü talebiniz için tek muhatap ilgili transfer şirketi olup, söz konusu talebinizin yalnızca ilgili şirkete yapılması gerekliğini önemle hatırlatırız.

SunExpress Uçakta İkram

SunExpress yolculuklarınız sırasında güç kaybetmemeniz için hem uluslararası uçuşlarda hem de yurtiçi uçuşlarında çok çeşitli sıcak, soğuk, alkollü, alkolsüz içecek ve lezzetli hafif yiyecekler ve tatlılar sunmaktadır. Uçuşta yiyecek ve içecek hizmetleri ücretlidir. Uçuş güzergâhına göre ücretsiz olarak hafif bir ikramda sunulmaktadır. Yiyecek içecek çeşitlerini ve fiyat bilgilerini SunCafe web sayfasından inceleyebilirsiniz.

SunExpress ile uluslararası uçuştan önce SunLight Bistro’dan bir Deluxe Menü seçebilirsiniz. Detaylı bilgilere SunLight Bistro web sayfasından ulaşabilirsiniz.

SunExpress Uçuş Öncesi ve Sonrası

Uçak havalanmadan önce ya da havalandıktan sonra cep telefonumu kullanabilir miyim?

Uçaktaki sistemlere zarar verdiği için, kullanımı yasaktır.

Uçağın içerisinde CD-çalar ve CD-ROM sürücüsü kullanılabilir mi?

Uçağın içinde elektronik cihazların kullanımı uluslararası kurallarca belirlenir. Bu kurallar uyarınca, kalkış ve inişte hiçbir elektronik cihaz kullanılamaz. Uçuş sırasında, şu cihazların kullanılmasına izin vardır: Notebook bilgisayarlar, CD çalarlar, MiniDisc çalarlar, Gameboy’lar, video-kayıt cihazları. Uçuşun her aşamasında kullanılması yasak olan cihazlar şunlardır: Cep telefonları, radyo cihazları, uzaktan kumandalı cihazlar, kablosuz fareler, kayıt modunda MiniDisc kayıt cihazları, yazıcılar, CD-ROM-yazıcı sürücüleri.

Uçakta sigara içilebilir mi?

Genel kurallar gereğince uçakta sigara içilmesi, yasaktır.

Cam kenarında oturmak için ne yapılması gerekir?

Biniş kartı alınırken istek yer görevlisine belirtilmeli veya internet üzerinden “seat selection” yapılması gerekmektedir.

Bavulum zarar görürse ne yapmalıyım?

Bagajınızın zarar gördüğünü fark ettiğinizde vardığınız havalimanının bagaj bilgi bölümüne başvurmanız çok önemlidir. Eğer bagajınızın zarar gördüğünü evde fark ederseniz, hemen telefon ile bildirmeniz gerekir. Şikâyetinizin hemen yapılması zararın SunExpress'in sorumlu olduğunu ispatlayabilmeniz için önemlidir. Yasalar gereği uluslararası uçuşlarda başvuru zamanı 7 gün olarak belirlenmiştir. Daha geç yapılan başvurularda cezai sorumluluk ortadan kalkar.

Check-in sırasında kaydedilmiş bagaj konusunda havayolu şirketinin yükümlülükleri nedir?

Eğer bagajınız kaybolursa bunu hemen indiğiniz havalimanındaki yer işletme şirketlerinin kayıp bagaj ofislerine bildiriniz ve resmi Kayıp Bagaj Raporu’nuzu alınız. Bagajınızın yerinin acilen tespit edilmesi için hızlı bir araştırma yapılacaktır. Bagajınız 45 gün boyunca dünyadaki pek çok havayolu tarafından kullanılan küresel bagaj izleme sistemi dâhilinde aranacaktır. Bagajınızla ilgili mevcut durumu referans numaranızı belirterek (örneğin; FRAXQ1018) kayıp bagaj ofisinden takip edebilirsiniz.

Ailemle bir arada yolculuk edebilmek için ne yapmalıyım?

Rezervasyon yaptırırken( iç hatlar ekonomi class hariç) aile kişi sayısı belirtilip birlikte oturma talebi yapılmalıdır, yapılmadığı takdirde biniş kartı alımı aşamasında, önce gelene yer verildiğinden, daha sonra gelen yolculara kalan boş koltuklardan yer tahsis edilmektedir.

SunExpress Kampanyaları

istanbul

İstanbul Uçuşları 49,99 TL’den Başlayan Fiyatlarla

13-03-2015
SunExpress'ten kaçırılmayacak fırsat! İstanbul uçuşları sadece 49,99 TL'den başlayan fiyatlarla. Biletiniz Ucakbileri.com'da.

5 Defa Uçana 1 Ücretsiz Uçuş Hakkı SunPoints’den

12-03-2015

Türkiye- Avrupa -Türkiye SunExpress İle 55 Euro

11-03-2015

Türkiye - Avrupa Sunexpress Seferleri 75,99 Euro

11-03-2015

Türkiye – Almanya Seferleri 75,99 €

11-03-2015
SunExpress Uçak Biletleri için Arama Yapınız.