Hızlı Erişim

En Ucuz Stuttgart Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Stuttgart Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Stuttgart Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Stuttgart Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Almanya’nın en büyük şehirleri listesinde 6. sırada kendine yer bulan Stuttgart, aynı zamanda Baden eyaletinin Başkenti ve bunun yanı sıra en büyük belediyesi olarak da notlarımız arasında yerini alıyor. Hohenheim ve Stuttgart gibi iki büyük üniversiteyi bünyesinde barındıran şehir, ülkenin en dağlık bölgesi olarak bilinmektedir. Şehrin en büyük özelliği gerçek bir ekonomi şehri olmasıdır ve burada hizmet veren çok sayıda markanın merkez binalarını da görebilirsiniz.

Mercedes, Porsche, Bosch ve Sap gibi popüler markaların merkez bölgelerine de ev sahipliği yapan şehir, ziyaretçilerin de yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Endüstri bölgeleri arasında önemli bir yere sahip ve az önce de belirttiğimiz gibi ekonomik gücü de bir hayli yüksek. Stuttgart Borsası, Almanya piyasasında en büyük ikinci Pazar olarak da listelere girmeyi başarıyor.

Şehri biraz gezmek ve kültürel anlamda keşfetmek isterseniz eğer karşınıza çok sayıda müze çıkacaktır ve bu müzelerden en popüler olanları; Mercedes, Porsche ve Hegel Evi’dir… Tarihi dokular çok fazla yer almıyor ve sahip olunan binaların büyük bir kısmı da restorasyon çalışmaları ile daha güçlü bir mimari projeye çevriliyor.

Şehir, gece hayatı konusunda da sizlere çok sayıda alternatif sunuyor. Bar ve kulüp kültürü muazzam bir seviyeye ulaşmış durumda ve Boa, Fat Club, M1, Palais gibi popüler mekanları da sizinle buluşturuyor. Renkli gece hayatı ile birlikte şehri keşfetmek çok daha kolay bir hal alıyor…

Oldukça yoğun bir trafiğe sahip olan şehir, havaalanına ulaştığınız andan itibaren sizleri karşılıyor ancak şanslısınız ki şehir merkezine ulaşmak için çok fazla seçeneğiniz mevcut ve dilerseniz bu seçeneklere de hep birlikte göz atalım

Stuttgart Echterdingen Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanında yolcu terminallerinin hemen önünde bulunan duraklardan otobüslere binerek şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Sefer saatleri oldukça esnek ve kısa süre zarfında otobüs bulmanız da mümkündür. Yarım saat gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz ancak ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen ulaşım yöntemi raylı sistem. Hem çok daha ekonomik hem de çok daha konforlu olduğunu söylemek de mümkün...

S Bahn(Tren)

Valizlerinizi alıp çıkış noktasına ilerliyor ve yürüyen merdivenlerden 1 kat aşağıya iniyorsunuz. Burada karşınıza kart otomatları çıkacaktır. Günlük kart ya da tek yön kart tercihinizi yaptıktan sonra bir kat daha aşağıya iniyor ve istasyona ulaşıyorsunuz. Turnikeden geçişte kartınızı okutuyor ve geçişlerinizi yapıyorsunuz. S2 ve S3 numaralı S Bahn ihtiyacınız olan araçlardır. Yaklaşık 25 dakika gibi bir sürede ulaşımı tamamlıyorsunuz. 2.60 Euro gibi bir rakam karşınıza çıkıyor. Bu arada kartınızı okutmadan geçtiğinizde ve bu durum tespit edildiğinde büyük bir ceza ödeyeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

Taksi

Terminal kapılarının hemen önünde sizleri bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. 30 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşıyorsunuz ve ödeyeceğiniz rakam 30 Euro’ya tekabül ediyor. 25 Euro için pazarlık yapmayı deneyebilirsiniz ancak alacağınız yanıt genellikle olumsuz olacaktır. Havaalanı ve şehir merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 15 m ve trafiğe bağlı olarak ulaşım süresi az önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık olarak 30 dakikadır.

Diğer Alternatifler

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları sizleri firmaya yönlendiriyor ve servis ihtiyacınızı da karşılıyor. Dilerseniz seyahat öncesi de araç kiralama eylemini gerçekleştirebilir ve havalimanına indiğiniz anda araçlarınızı teslim alabilirsiniz. Araç kiralama hizmeti sunan çok sayıda firma var ancak büyük bir kısmının havalimanında temsilcisi ya da standı yer almıyor.

 

 

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder