Hızlı Erişim

En Ucuz Strazburg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Strazburg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Strazburg Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Strasbourg Hakkında Genel Bilgiler

Bas Rhin departmanına başkentlik yapan Strasbourg, Fransa’nın kuzeydoğusunda yer alıyor. Almanya sınırına yakın olan şehir, Bas Rhin ilinde konumlanmıştır. Şehir, küçük olması nedeniyle çok rahat gezilebiliyor ve bu da bisiklet kullanımını çok daha yaygın hale getiriyor. İnsanların büyük bir kısmı işe giderken bisikletleri kullanıyor ve şehirde bisiklet yollarına verilen önem de oldukça fazladır. Şehri ziyaret eden turistler için de eğlenceli bir ulaşım aracı olan bisikletler, şehrin birçok noktasında hizmet veren kiralama noktalarından temin edilebiliyor.

 

Nisan Ayında düzenlenen Strasbourg Karnavalı, şehrin en kalabalık olduğu dönem ve festivallerden bir tanesidir. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi kabul edilen bu festivale çok sayıda ünlü isim de konuk olarak katılıyor. Kasım Ayında düzenlenen Jazz Festivali de yine şehrin en ilgi çekici etkinliklerinden bir tanesidir. Turistlerin de ilgi göstermesi ile birlikte Kasım Ayında da hareketlilik artıyor. Kültürel etkinlik ve sanat çalışmaları bakımından önemli şehirlerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor ve yerli halk da bu kültüre kısa sürede adapte olmuş durumda.

 

Eğitim seviyesi bir hayli yüksek olan kent, popüler üniversitelerin büyük bir kısmına da ev sahipliği yapıyor. Öğrencilerin yoğun olarak yer aldığı bölgelerde sosyal hayat biraz daha hareketli  ve bu hareketlilik de gece hayatını olumlu etkiliyor. Sabaha kadar dans edip alkol alabileceğiniz çok sayıda lüks mekan ve pub yer alıyor. Şarap, şehir için önemli bir içki ve şehirde çok sayıda şarap mahzeni olduğunu da söylemek mümkündür. Kendi üretimi olan şarapları uygun fiyata satarak bu işi meslek haline getiren kimseleri de görebilirsiniz. 

Strasbourg Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Tren

Tüneli andıran kapalı bir köprü ile tren istasyonuna bağlanan bir yol karşınıza çıkıyor. 15 dakikada bir yeni sefer düzenleyen ve shuttle tren olarak bilinen araçları kullanarak ana istasyon binasına 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Ana istasyon binasından hareket eden araçları kullanarak şehir merkezi ve şehrin önemli noktalarına da seyahat edebiliyorsunuz.

Biletlerinizi trene binmeden önce limanda bulunan bilet gişelerinden ya da bilet makinelerinden temin edebiliyorsunuz. Biletsiz yolcu kabul edilmiyor ve zaten binmeden önce tren hattı önünde yer alan makinelere de biletlerinizi okutmak zorundasınız. Bilet ödemelerini nakit ya da kredi kartı ile yapabileceğinizi de belirtmekte fayda var.

 

Taksi

Havalimanında hizmet veren taksilere her an ulaşabiliyorsunuz. Yaklaşık olarak 40 Euro ödeyerek sizle de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Gece tarifesi ile ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor ancak dilerseniz havalimanı iletişim numaralarından bu konu ile ilgili de bilgi alabilirsiniz. Bagaj için taksilere ekstra ödeme yapmanız gerekiyor ve çok fazla bagaja sahipseniz, taksileri tercih etmeniz de çok sağlıklı olmayacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

4 veya 7 kişilik araçlar ile hizmet sunan firmalar, rekabet nedeniyle çok daha uygun rakamlar verebiliyor. Havalimanında çok fazla araç kiralama firması var ve alternatiflerin artması da fiyatları bir hayli düşürmüş durumda. Dilerseniz fiyat bilgisinin yanı sıra araçlar hakkında da bilgi almak adına firmalara ait kurumsal web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Shuttle

Seyahat ve konaklama firmalarının sunduğu servis hizmetleri mevcut ve belli bir ücret ödeyerek müşterisi olmasanız da bu servis hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanabiliyorsunuz.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder