Hızlı Erişim

En Ucuz Stokholm Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Stokholm Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Stokholm Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Stockholm Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Başkent Stockholm, aynı zamanda İsveç’in en büyük şehri olarak da kayıtlara geçmiş durumda. İsveç nüfusuna bağlı bir oranlama yapıldığında %21’lik dilimin bu şehirde yaşadığı ve ekonomi pazarının %352lik bir oranına da bu şehrin sahip olduğunu görebiliyoruz. Gelişmiş mimarisi ve modern yapılanmaları ile birlikte gerçek bir başkent niteliği taşıyor. Eğitim, kültür, etkinlik merkezler ve daha birçok kurum ve kuruluş da yine bu şehirde toplanmış durumda.

Sahip olduğu takım daları, şehre Kuzey’in Venediği unvanını da kazandırmış durumda. Avrupa şehirleri arasında gelişmişlik sıralamasında da üst sıralardaki yerini almış durumda ve sahip olduğu doğal alanlar ile turistlerin ilgisini de bir hayli fazla çekiyor…

Tessin Sarayı ve Alman Kilisesi de yine gezi rehberinizde yer alacak olan önemli adreslerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra Kraliyet Opera Binası da gerek mimarisi gerekse de sahip olduğu geçmiş ile birlikte gezilip görülecek yerler arasında yerini almayı başarıyor.

Tercihinizi müzelerden yana yapmayı düşünüyorsanız; Skansen ve İskandinav Müzesine yer vermenizi tavsiye ediyoruz. Ek olarak görmeniz gereken müzelerden bir tanesi de kesinlikle Vasa Müzesidir.

Farklı bir seçim yaparak eğlence merkezlerini ziyaret etmek ve gece hayatına ortak olmak isterseniz eğer ziyaret edeceğiniz merkez bölge kesinlikle Gröna Lund olmalıdır. Çok sayıda eğlence merkezini bünyesinde barındıran özel bir yerdir ve turistlerin de sık sık ziyaret ettiği bölgelerden bir tanesi olduğunu belirtmek gerekiyor…

Şehir, ulaşım konusunda da sizlere alternatifler sunuyor ve havalimanına iniş yaptığınızda sizi farklı alternatifler bekliyor.

Stockholm Arlanda Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

2, 4 ve 5 numaralı terminallerin hemen dışında otobüs duraklarına rastlayacaksınız. 583 numaralı otobüs sizlere yardımcı olacaktır ve bu otobüsün banliyö treni ile bağlantılı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu sayede gece yarısı da olsa ulaşım aktif bir şekilde devam ediyor. Bir diğer alternatif ise Flygbussarna otobüsleri ve 45 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyorlar. Ödemeniz gereken ücret ise 99 SEK olarak belirlenmiş durumda ve firmaya +46 771 515 252 numaralı telefon üzerinden dilediğiniz an ulaşabiliyorsunuz.

Tren

Terminallerde çok sayıda istasyon sizleri bekliyor. Skycity içerisinde yer alan istasyon sayesinde şehrin uzak mesafelerine de havalimanından ulaşım mümkün hale geliyor. Bir diğer alternatif olarak Arlanda Express karşınıza çıkıyor ve şehir merkezine 20 dakika gibi çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Ödemeniz gereken ücret ise tek yön için 260 SEK olarak belirlenmiş durumda.

Taksi

Stockholm’e taksi aracılığı ile 30 ila 45 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Terminalin dışında yer alan taksi duraklarının yanı sıra çevre dostu taksiler de mevcuttur. Taksiye binmek için taksi koordinatörlerinden yardım alabilir ve iletişime geçebilirsiniz. Stockholm ve Uppsala arası tüm bağlantı noktalarına ödeyeceğiniz rakam 625 SEK gibi bir rakama karşılık geliyor.

Diğer Alternatifler

Radisson Blue Arlandia Hotel ve otopark arası ücretsiz transfer hizmeti mevcut ancak bunun dışında ücretsiz servis gibi bir alternatif söz konusu değil! Havalimanında bulunan ve aktif olarak hizmet veren araç kiralama firmaları da bir diğer alternatif olarak karşınıza çıkıyor. Hertz, Buget ve Avitz gibi firmalar, özel transfer araçları ile sizleri firmaya ulaştırıyor ve araç kiralamak için yetkili isimler ile görüşebiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder