Hızlı Erişim

En Ucuz Stavropol Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Stavropol Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Stavropol Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Stavropol Hakkında Genel Bilgiler

Stavropol Krayı’nın baş şehri olan Stavropol, Rusya’nın güneybatısında konumlanmıştır. Bir şehir efsanesine göre şehrin inşası esnasında askerlerin bu bölgede büyük bir hac bulması, Stavropol’un ‘’Hac Şehri’’ olarak anılmasına neden olmuştur. Nüfusun büyük bir kısmını Çerkesler oluşturuyor ve sayıları da her geçen gün biraz daha artıyor. Stavropol, şehirleşmenin en güzel örneklerini bünyesinde barındırıyor ve özelikle mimari konusunda çevre şehirlere göre bir adım önde olduğunu da belirtmek gerekiyor. Şehrin turizm konusunda da son dönemde önemli adımlar attığını belirtmekte fayda var ve bu gelişmeler ile birlikte konaklama imkanları da belli oranda gelişmiştir.


Stavropol, sahip olduğu zengin kültürü ve daha da önemlisi kültürel çeşitliliği mutfakta da yansıtmaya devam ediyor ve şehrin kendine has harika bir mutfak kültürü olduğunu da söylemek mümkündür. Özellikle Rus mutfağı ile birlikte dünya mutfağının en önemli lezzetleri de yine bu şehirde karşınıza çıkıyor. Sabahın erken saatlerinde donuk bir şehir olarak karşınıza çıkan Stavropol, saatler gece yarısını gösterdiğinde daha hareketli bir görüntüye sahip oluyor. Şehirde özellikle merkez bölgede 30’dan fazla gece kulübü ve barın olması da gece hayatına gösterilen ilginin ne kadar büyük olduğunun en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Alkol tüketimi bir hayli fazla ve alkol ile ilgili herhangi bir yasağın bulunmaması da gece hayatını hareketlendiren detaylardan bir tanesidir.


Stavropol havalimanı sonrası şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz alternatiflere de aşağıdaki metinden ulaşabilirsiniz.

Stavropol Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Ulaşım alternatifleri arasında en geniş güzergaha sahip olan otobüsler, 27 farklı güzergah ile birlikte sizleri şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli noktalarına da ulaştırmaya devam ediyor. Bilet fiyatlarının ekonomik olması ve seferlerin çok sık düzenlenmesi de bu alternatifi popüler hale getiren
detaylardan bir tanesidir.


Minibüs

102, 108 ve 119 numaralı minibüsler, havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşımı sağlayan minibüslerdir. Ortalama 18 ruble ödeyerek sizler de şehir merkezine minibüsleri kullanarak seyahat edebilirsiniz. Otobüslere göre sefer saatleri çok daha sık ancak kısa sürede kalabalıklaştıkları için  konfordan bahsetmek pek mümkün olmayacaktır.


Tren

Havalimanında ana tren istasyonu ya da havalimanını şehir merkezine bağlayan bir hat yok ancak şehir içi ulaşımda trenleri terci etmek adına istasyona otobüsler ya da minibüsleri kullanarak ulaşabilir ve trenlerden faydalanabilirsiniz.


Taksi

Havalimanında çok fazla taksi firması mevcut ve rekabetin artması fiyatları da uygun hale getirmiş durumda. Sabah erken saatlerde seferlerine başlayan taksiler, gece yarısı olduğunda da seferlerine devam ediyor. Hızlı ve konforlu seyahat için ziyaretçilerin büyük bir kısmı da taksileri tercih ediyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Popüler araç kiralama firmaları, havalimanında kendilerine ait olan ofisler bölümünde hizmet vermeye devam ediyor. Bu ofisleri ziyaret ederek kiralayabileceğiniz araç modellerini daha detaylı bir şekilde inceleme fırsatına sahip olacaksınız. Bunun yanı sırsa online dünyada hizmet vermeyi tercih eden araç kiralama firmalarının web sitelerini ziyaret ederek rezervasyonlarınızı site üzerinden de daha kısa sürede yapmanız mümkündür.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder