Hızlı Erişim

En Ucuz Stavanger Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Stavanger Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Stavanger Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Stavanger Hakkında Genel Bilgiler

 

Norveç’in en büyük şehirleri arasında kendine dördüncü sırada yer bulan Stavanger, 2008 yılı ile birlikte Avrupa Kültür Başkenti unvanının da sahibi olmuştur. Kuzey Denizinin yanında konumlanmış olan şehir, tarihi liman kenti olma özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 19. yy’a kadar şehirde büyük ölçüde geri kalmışlık söz konusu idi ancak balıkçılığın ve ticaretin gelişmesi ile birlikte ekonomik anlamda çok daha güçlü hale gelen Stavanger, gelişimini hızlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Sanayi faaliyetleri ve petrol de yine şehrin gelişimindeki önemli unsurlardan bazılarıdır. Hali hazırda sanayi çalışmaları devam ediyor ve büyük yatırımlar ile birlikte ekonomik anlamda da güçlü adımlar atılıyor.

 


Mimari konusunda tarihi dokunun gösterişli duruşunu kullanmayı tercih eden şehir, hali hazırda bünyesinde 18 ve 19. yy’a ait önemli eser ve yapıları da barındırıyor. Bu bağlamda gezginlerin en gözde adreslerinden bir tanesi olarak da listelerde kendisine yer buluyor. Stavanger konser salonu da yine ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği adreslerden bir tanesidir. Avrupa’nın en gelişmiş ve en çok ziyaretçi çeken salonlarından bir tanesi olduğu söyleniyor ve bu salon da ziyaretçilere açıktır.

 

Gece hayatı Stavanger için önemli bir yere sahip. Küçük bir şehir olmasına rağmen birçok büyük şehre kıyasla daha oturmuş ve daha etkileyici bir gece hayatı söz konusu. Özellikle konser ve canlı performans türü etkinlikler yılın her dönemi devam ediyor ve turistlerin yoğun olduğu dönemlerde bar ve gece kulüplerinin programları çok daha can alıcı ve çok daha eğlenceli bir hale geliyor.

 


Stavanger havalimanına adım attıktan sonra karşınıza çıkacak olan alternatifleri kullanarak sizler de
kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Stavanger Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından gün boyu seferler düzenleyen otobüsler, şehir merkezine ulaşımın hızlı ve konforlu alternatiflerinden bir tanesidir. Güncel bilet fiyatı için havalimanı yetkili isimlerinden bilgi alabilir ya da otobüs firmalarının web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Tek gidiş için bilet satın alabileceğiniz gibi şehir içi seyahatlerinizde kullanmak adına haftalık ya da aylık bilet de satın alabiliyorsunuz. Eğer şehirde uzun süre ikamet edecekseniz bu tür biletler ekonomik olması bakımından daha avantajlı olacaktır.


Tren

Havalimanında n direkt şehir merkezine ulaşım sağlayan ana tren hattı bulunmuyor ancak özel servisler ve havalimanına bağlı servis hizmetlerini kullanarak istasyona ulaşabilir ve buradan trenleri kullanarak şehir merkezine çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanında hizmet veren taksilerin yanı sıra havalimanı çıkışında sizleri bekleyen korsan taksiler de mevcuttur. Daha uygun fiyatlar ve daha güvenilir bir yolculuk için resmi firmaları tercih etmeniz sizlerin lehine olacaktır. Taksiler günün her saati hizmet veriyor ve bagajlarınız için de ekstra ücret talep etmiyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Kiralık araçlar ile şehri keşfetmeniz çok daha kolay ve çok daha konforlu olacaktır. Araçlarınızı kullandıktan sonra teslim etmek istediğinizde dilerseniz şehir merkezindeki ortak noktalara ya da firmaya ait ofislere de teslim edebiliyorsunuz. Şoförsüz araç hizmetinin yanı sıra şoförlü araç hizmeti de alabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder