Star Alliance Nedir? Star Alliance Havayolları

Star Alliance

Star Alliance Nedir?

 

Küresel havayolu ittifakının en güçlü simgesi olarak bilinen Star Alliance, Frakkfurt merkezli oluşumlardan bir tanesidir. Bu güçlü ittifak, yolculara daha iyi hizmet verebilmek adına yapılandırılan özel bir oluşumdur. Çok sayıda havayolu firmasını tek bir çatı altında toplamak ve hizmet kalitesini bir adım öteye taşımak, kuruluşun en büyük hedeflerinden bir tanesidir ve bu hedefe de kısa sürede ulaşmayı başardıklarını görebiliyoruz.

Star Alliance, sektöre adım attığında takvimler 1997’yi gösteriyordu ve yalnızca 5 üyesi vardı. United Airlines, Thai, Scandinavian, Lufthansa ve Air Canada’dan oluşan bu yapı, kısa bir sürede büyüme ve gelişme kaydederek günümüzdeki konumuna ulaşmayı başardı. 1997 yılının sonuna doğru oluşuma yeni bir üye daha katıldı ve bu isim South America oldu.

2008 yılından sonra Türk Hava Yolları da bu oluşuma dahil olmayı tercih etti ve önemli bir adım attı. Türk Hava Yolları için bu adımın ne kadar önemli olduğunu basit bir örnekle aktarmak gerekiyor. Üyelik öncesi tarifeli uçuş gerçekleştiremediği noktalara bilet satışı yapamayan Türk Hava Yolları, bu üyelik ile birlikte güçlü bir ittifak kuruldu ve yolcularına alternatifler sunarak bağlantı sağlamaya başladı.

 

Star Alliance Kurucu Üyesi

Almanya/Frankfurt merkezli bir kuruluş olan Star Alliance’ın kurucu üyesi Lufthansa’dır. Bu ittifakın liderliğini üstlenen isim ise hava yolu dünyasının yakından tanıdığı ve birçok başarılı işte imzası olan Mark Schwab’dır. Alman Ceo, ittifakın değer kazanması ve çok daha kaliteli işlere imza atması adına çalışmalar düzenliyor ve anlaşmalara imza atıyor.

 

Star Alliance Kuruluş Amacı ve Tarihi

Seyahatlerinde uçak yolculuğunu tercih eden kişilerin ihtiyaçlarına daha kusursuz bir şekilde yanıt verebilmek ve hizmet kalitesini her geçen gün bir adım daha öteye taşıyabilmek amacı ile kurulmuş olan Star Alliance, 1997 yılında sektöre adım atmış ve günümüzde aktif olarak da çalışmalarına devam etmektedir.

 

Star Alliance Avantajlarına Genel Bakış

Star Aliiance üyesi firmalar ile uçmayı tercih ettiğiniz takdirde karşınıza çok sayıda fırsat çıkıyor. Bu fırsatlardan bir tanesi de bağlantılı uçuşlarda dünyanın herhangi bir yerine sorunsuz bir şekilde seyahat edebiliyorsunuz. Ortak uçuşlar da sizlere kazandırıyor ve elde edeceğiniz avantajlardan bir tanesi de uygun bilet fırsatıdır. Farklı lounge’ları kullanma fırsatı ile birlikte mil kazanma şansı da söz konusudur.

 

Star Alliance Verileri ve Yapılan Araştırmalar

Hava yolu sektörünün en ilgi çekici oluşumlarından bir tanesi olan Star Alliance, sahip olduğu veriler ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

 • Gün içerisinde 18.000’den fazla uçuç gerçekleştiriliyor.
 • 190 farklı ülkeye sefer düzenleniyor.
 • 1300’ün üzerinde havalimanı.
 • 1000’den fazla lounge alternatifi.
 • 500.000’e yaklaşan personel sayısı

 

Nasıl Mil Kazanabilirim?

Star Alliance bünyesinde hizmet veren firmalar ile uçtuğunuz takdirde sizler de daha fazla mil ve puan kazanma fırsatına sahip oluyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey Star Alliance üyesi bir firma ile uçmaktır, bunun dışında herhangi bir işlem ya da programa başvurma gerekliliğiniz de yoktur.

Tek bir firma tercihi yapmak çok daha avantajlı olacaktır. Gerçekleştireceğiniz uçuşlar ile birlikte Gümüş-Star Alliance statüsüne sahip olma şansı elde ediyorsunuz.

 

Bağlantı Merkezleri ile ‘’Uçağı Kaçıracak mıyım?’’ Stresi Son Buluyor

Star Alliance üyesi firmalar, bagaj bilgisini an be an takip ediyor ve bu bagajın aktarmaya en kısa sürede ulaştırılması için gerekli şartları da sorunsuz bir şekilde sağlamaya gayret gösteriyor. Bazı durumlarda hava yolu firması personeli, yolcuyu havalimanında karşılayarak transfer işleminin çok daha kolay bir şekilde yapılmasını mümkün hale getiriyor. Star Alliance, bu hizmeti ile birlikte kalite standartlarını bir tık ileriye taşımayı da başarıyor.

 

Star Alliance Üyeleri

 1. Adria Airways
 2. Aegean Airlines
 3. Air Canada
 4. Air China
 5. Air India
 6. Air New Zealand
 7. All Nippon Airways
 8. Asiana Airlines
 9. Austrian Airlines
 10. Avianca
 11. Brussels Airlines
 12. Copa Airlines
 13. Croatia Airlines
 14. EgyptAir
 15. Ethiopian Airlines
 16. EVA Air
 17. LOT Polish Airlines
 18. Lufthansa
 19. Scandinavian Airlines
 20. Shenzhen Airlines
 21. Singapore Airlines
 22. South African Airways
 23. Swiss International Air Lines
 24. TAP Portugal
 25. Thai Airways International
 26. Turkish Airlines
 27. United Airlines
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder