Hızlı Erişim

En Ucuz St Petersburg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz St Petersburg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz St Petersburg Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Sankt Petersburg Şehri Hakkında Genel Bilgiler

St. Petersburg, Moskova’nın kuzeyinde yer alan Rusya’nın en büyük ikinci, Avrupa’nın ise en büyük dördüncü şehridir. Rusya için büyük bir kültürel öneme sahip olan şehrin binaları görülmeye değerdir. 1700’lü yıllarda Rus Çarlığı’nın Avrupa ile aralarında bir kapı görevi görmesi için kurulan şehir yaklaşık olarak 200 yıl boyunca da bu çarlığıa başkentlik yapmıştır. I. Dünya Savaşı ve ülkede çıkan iç savaş sonrası St. Petersburg ismini kullanmaktan vazgeçerek şehrin adı Petrograd olarak değiştirilmiştir. Daha sonraları Sovyetler Birliği döneminde Leningrad olarak da değişen ismi birliğin dağılması ile bilinen ve günümüzdeki adına tekrar kavuşmuştur.
 

Şehrin ekonomisinde turizm çok önemli bir rol üstlenmektedir. Dünya sıralamasında yirminci, Avrupa sıralamasında ise onuncu en popüler şehirdir. 2016 yılında Dünya Seyahat Ödülü yarışmasında, Dünyanın Önde Gelen Kültürel Şehir İstikameti kategorisinde birinci olmuştur. Şehir Avrupa’nın birçok şehri örnek alınarak inşa edilen yapılar ile doludur. Bunun yanı sıra geleneksel Rus mimarisinin en büyük örneği olan soğan biçimli kubbelere de rastlamak mümkündür. Dünyanın en ünlü müzelerinden olan Ermitaj Müzesi Sankt Petersburg şehrindedir. Dünyanın birçok yerinden yaklaşık 3.5 milyon eser bulunmaktadır.
 

Pulkovo Havalimanı, Sankt Petersburg şehrine hizmet eden ve şehre 14 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanıdır. Sovyer Sosyalist Cumhuriyetler Birliği dönemin inşa edilen havalimanı Pulkovo şehrinde yer almaktadır. St. Petersburg ve çevre şehirlere uluslararası alanda ve sivil-askeri kategoride hizmet vermektedir. 

Sankt Petersburg Pulkovo Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

St. Petersburg şehrinde toplu taşıma hizmeti veren otobüsler sayesinde Pulkovo Havalimanı ve şehir merkezi arasında rahat ve kolay bir ulaşım sağlanmaktadır. 39ex hat numaralı ekspress otobüsler ile havalimanına ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca 39 numaralı şehir otobüsleri ile de şehri gezerek ortalama 35 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Ekspress otobüsler 30 dakikada bir, standart otobüsler ise her 20 dakikada bir hareket etmektedir. Güncel ücret ve sefer saatleri için duraklarda bulunan panoları inceleyebilirsiniz. Ayrıca K39 hat numaralı minivan taksi adı verilen küçük minibüsler ile de havalimanına 15-20 dakika gibi kısa bir sürede erişebilirsiniz. Her 5 dakikada bir hareket eden bu küçük araçlar çok fazla bagajınız yok ise en uygun seyahat araçlarından biridir. Bu toplu taşıma araçları Moskovskaya Metro istasyonu ve havalimanı arasında hizmet vermektedirler.

Taksi

Saint Petersburg ve Pulkovo Havalimanı arasında hizmet veren ticari taksiler aracılığı ile de seyahat edebilirsiniz. Ekonomi, Comfort ve Business sınıflarında hizmet veren taksiler bulunmaktadır. Şehir merkezi çok uzak olmadığı için ortalama taksi ücretleri bütçenizi çok fazla yormayacaktır. Ortalama olarak ekonomi sınıfında Baltisky 850 ruble, Vitebsky, 950 ruble, Moskovsky 1050 ruble, Finlyandsky 1150 ruble gibi rakamlara denk gelmektedir. Comfort ve Business sınıflarında ise arada yaklaşık 500 ruble gibi bir ücret farkı bulunmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama ya da transfer hizmeti veren firmaların havalimanında ofisleri bulunmaktadır. Dilerseniz havalimanı ve şehir merkezi arasında özel hizmet alarak ya da dilediğiniz marka ve model aracı kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç kiralama ve transfer seçenekleri kiraladığınız aracın markasına ve modeline göre değişkenlik gösterdiğinden güncel tarifeler ve paketler hakkında bilgi almak için firma sorumluları ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder