En Ucuz Sri Lanka Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sri Lanka Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Colombo

Para Birimi

seyehat zamanı Sri Lanka Rupisi

Sri Lanka Şehirleri

Sri Lanka Hakkında Genel Bilgiler


Eski adı Seylan olan Sri Lanka, Hint Okyanusunun İncisi olarak lanse ediliyor ve eşsiz bir görüntüye sahip olduğu da aşikar… Palmiyelerle donatılmış kumsalları, muhteşem gökyüzü ve tapınakları ile gerçek bir turizm ülkesi olan Sri Lanka, her yıl binlerce misafir ağırlıyor ve turizm, ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Farklı etnik grupları da bünyesinde barındıran ülke, doğal güzelliklerinin yanı sıra sıcak kanlı insanları ile de özel bir ortam sunuyor.


Yala Ulusal Parkı, ülke için önemli zenginliklerden bir tanesi ve her yıl burada belli dönemlerde safariler düzenleniyor. Turistler için fazlasıyla ilgi çekici bir hal alan safariler, eğlenceli ve hareketli bir etkinliği de sizinle buluşturacaktır. Batı Kıyıları da ülke ve ziyaretçiler için önemli bir yere sahiptir. Yunusların ve balinaların gözle görülebilir bir hal aldığı kıyılar da yine çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor ve turizm bakımından önemli bir yere sahiptir.


Başkent Kolombo, resmi dil Seylanca ve para birimi de Sri Lanka Rupisi’dir. Ülkede Seylanca dilinin yanı sıra İngilizce ve Tamilce de konuşulan diler arasında yer almaktadır. Sri Lanka, çok dinli ülkelerden bir tanesidir ancak nüfusun büyük bir kısmı Budizmi benimsemiş durumda ve farklı inançlara da saygı duyulmaktadır.
Ülke ekonomisini inceleyecek olursak eğer çay ve kahve ticaretinin ekonomide önemli pay sahibi olduğunu görebiliyoruz. Kauçuk ve şeker de yine satışı yapılan ve ekonomiye büyük katkı sağlayan ürünlerden bazıları olarak karşımıza çıkıyor.


Sri Lanka’da çay ile ilgili ilginç bir kültürün var olduğunu da belirtmek gerekiyor. Burada yaşıyorsanız ve size çay ikram ediliyorsa o çayı geri çevirmeniz, ikram eden kişi tarafından büyük bir saygısızlık ve kabalık olarak görülüyor. Kısa süreli ziyaret ve misafirliklerde de küçük hediyeler, büyük bir saygı örneği olarak nitelendiriliyor. Sıcak kanlı ve misafirperver halkın bu tür detaylara özellikle dikkat ettiğini de hatırlatmakta fayda var. Sri Lanka’yı ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize konusunda takip etmeleri gereken süreç de aşağıdaki gibidir.


Sri Lanka Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Vize başvurularınızı online olarak yapabiliyorsunuz ve başvuru formunda sizlerden pasaport detayı ile birlikte bazı genel bilgiler isteniyor. 35 Dolar olarak belirlenmiş vize ücretini de başvuru ile birlikte ödemek durumundasınız. Başvurunuzu yaptıktan sonra bilgilendirme amaçlı bir mail alıyorsunuz ve akabinde vize ile ilgili inceleme süreci başlatılıyor. 24 saatlik bir değerlendirme süreci söz konusu ancak bu süreden önce de onay ya da red durumu gerçekleştirilebiliyor. Sri Lanka’ya ulaştığınızda sizlere bir form veriliyor ve bu formu doldurduktan sonra da vizeniz pasaportlarınıza yapıştırılıyor. 3 adımda vize almak mümkün ve bu bağlamda herhangi bir sorun yaşamayacağınızı da belirtmek gerekiyor. Aranan şartlardan en önemlisi sağlık sigortası ve henüz sağlık sigortanız yoksa bir an önce yaptırmanız gerekiyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder