Hızlı Erişim

En Ucuz Split Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Split Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Split Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Split Hakkında Genel Bilgiler

Dalmaçya kültürünü kusursuz bir şekilde yaşatmaya devam eden ve bu bağlamda ilgi çekici bir tavır sergileyen Split, Hırvatistan’ın en büyük şehirleri arasında yer alıyor. Geleneksel tavrını hiçbir zaman yitirmeyen ancak modern duruşu ile de dikkatleri üzerine çeken Split, bu dengeyi korumayı da en iyi şekilde başarıyor. Şehre yakın bölgeler ve adalar için bir geçiş noktası olan Split, bu bağlamda da insan yoğunluğunu en iyi şekilde misafir etmeye devam ediyor. Özellikle son dönemde turizm ile ilgili yatırımlar daha güçlü hale geldi ve bu yatırımlar ile birlikte şehrin ekonomik gücü de bir hayli arttı.


Mimarisi ve tarihi dokusu ile de gezginlerin merceği altında olan şehir, Diocletian Sarayı, Şehir Müzesi ve Etnografya Müzesi ile de dikkat çekici bir hal almaktadır. Şehir, sahip olduğu renkli ve ilgi çekici tarih kadar mutfak konusunda da aynı ilgi çekici tavrı bünyesinde barındırıyor. Hırvat mutfağının en özel lezzetlerini şehirdeki lüks restoran ve kafelerde tadabiliyorsunuz. Güçlü bir sosyal hayattan bahsetmek mümkün ve gece hayatı da bu durumdan fazlasıyla olumlu etkileniyor. Pipi ve Oreala, şehre özgü soda tarzı bir içki olarak karşınıza çıkacaktır ve bu içkiyi mutlaka tatmanız tavsiye ediliyor. Alkol konusunda herhangi bir sınırlama olmadığı için sabahın erken saatlerine kadar eğlence devam ediyor. Bar ve gece kulübü sayısı bir hayli fazla ve yaz aylarında insanların akın etmesi ile birlikte bu mekanlar fazlasıyla renkli bir hal alıyor.

 

Split havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki alternatifleri kullanabilir ve sizler de bir an önce keşfe başlayabilirsiniz.

Split Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içi ulaşımın en çok tercih edilen alternatifi olan otobüsler, havalimanı şehir merkezi ulaşımını da daha hızlı ve daha konforlu hale getiren araçlardır. 37 numaralı otobüs kısa bir güzergah ile birlikte şehir merkezine ulaşmanıza yardımcı oluyor. Havalimanına çok yakın olan duraklara yürüyerek ulaşabilir ya da servis araçları ile de duraklara gidebilirsiniz. Havalimanından şehrin farklı noktalarına gitmek isterseniz de otobüsleri kullanabilirsiniz ve bunun için durakları ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Güzergah bakımından en geniş alternatif olan otobüsler, bilet fiyatının ekonomik olması nedeniyle de ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih ediliyor.


Taksi

Havalimanında hizmet veren çok sayıda taksi firması var ve resmi olarak hizmet veren firmalar sayesinde sizler de daha ekonomik bir yolculuğa adım atabilirsiniz. Bunun dışında legal olmayan korsan taksiler de hizmet veriyor ancak fiyatlar çok daha yüksek ve zaman zaman abartılı bir hal de alabiliyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren rent a car firmalarını ofislerinde ziyaret ederek sizler de araçlar hakkında bilgi alabilir ve fiyatları da öğrenebilirsiniz. Vakit kaybetmek istemiyorsanız eğer seyahatlerinizden önce firmaların web sitelerini ziyaret ederek de bilgi alabiliyorsunuz. Aynı zamanda birçok firma yine web siteleri üzerinden online araç kiralama hizmeti de sunuyor. Dilerseniz formu doldurup taleplerinizi iletebilir ve limana adım attığınızda araçlarınızı teslim alabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder