Hızlı Erişim

En Ucuz Soçi Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Soçi Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Soçi Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Soçi Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Rusya’nın Federal bölümlerinden bir tanesi olan Krasnodar Kray’de yer alan Soçi, turizm bölgesi olması açısından Rusya için büyük önem taşımaktadır ve zaten Rusya’nın da en büyük turistik şehirlerinden bir tanesidir.


Fifa 2018 Dünya Kupası ve kış olimpiyatları gibi önemli etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanan Soçi, bu anlamda da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. An itibarıyla şehirde büyük bir hazırlık söz konusu ve olimpiyatlar ile birlikte şehre giren turist sayısı da belki bugüne kadar ki en fazla sayı olarak resmiyet kazanacaktır. 


Mayıs Ayında şehirde inanılmaz bir hareketlilik söz konusu ve en çok ziyaretçiyi de bu ayda aldığı aşikar! Tesis ve konaklama bakımından şehir yeterliliğe ulaşmış durumda ve ziyaretçiler bu konuda rakamsal olarak da sıkıntı yaşamıyor.


Liman, tarihi kiliseler, tiyatrolar, sanat galerileri ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz Soçi, kültürel anlamda da etkin bir şehir ve bunun örneklerini de ziyaretleriniz boyunda daha net bir şekilde görebileceksiniz.


Kinotavr gibi ünlü bir film festivaline ev sahipliği yapıyorlar ve festivalin gerçekleştiği tarihte Soçi nüfusu da iki milyona ulaşıyor. Yine şehrin en kalabalık olduğu dönemlerden bir tanesi de bu festivalin düzenlendiği tarih olarak kayıtlara geçiyor.


Soçi’de ulaşım oldukça gelişmiş durumda ve fazlasıyla konforlu alternatifler de mevcut. Havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezine ulaşmak için de bu alternatifler sizleri karşılıyor. 

Soçi Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehir merkezine 30 km gibi bir mesafede yer alan Soçi havalimanı, şehir merkezine ulaşımı çok kolay hale getirmiş durumda.


Otobüs

Otobüs durakları, havalimanının hemen yanında yer alıyor ve buradan şehir merkezine iki farklı otobüs kalkıyor. Esnek sefer saatleri zaman kaybetmenize engel olacaktır. 05:20 ve 23:15 saatleri arasında aktif olarak hizmet veren otobüs, 105 numaralı tabela ile karşınıza çıkıyor ve bu otobüs ile birlikte şehir merkezine seyahat edebiliyorsunuz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım ortalama 45 dakika sürüyor.


06:00 ve 23:35 arası yine esnek sefer saatleri ile hizmet veren bir diğer otobüs ise 105C olarak karşınıza çıkıyor. Yine bu otobüssü tercih ederek şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Bunun yanı sıra Soçi şehir merkezi dışında farklı noktalara ve önemli yerlere gitmek isterseniz de yine bu duraklardan kalkan otobüsleri tercih ederek ulaşımı mümkün hale getirebilirsiniz.


Tren

07:00 ve 21:20 arası aktif olarak seferlerine devam eden trenleri de kullanabilirsiniz. Günde 10 sefer düzenleniyor ve 45 dakika gibi bir yolculuk süresi karşınıza çıkıyor.


Minibüs

124 numaralı hat üzerinden hizmet veren bir diğer ulaşım alternatifi de minibüsler olarak karşınıza çıkıyor. Yaklaşık yarım saat gibi bir yolculuk süresi ile birlikte şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.


Taksi

Uzun otobüs yolculuklarına nazaran ziyaretçilerin b planı olarak karşımıza çıkan taksiler de havalimanında aktif olarak hizmet veriyor. Çok sayıda taksi firması legal olarak havalimanında yer alıyor.


Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren çok fazla araç kiralama firması yok ancak var olan alternatifler bu anlamda beklentilerinize yanıt verecektir ve dilerseniz Soçi’yi daha rahat ve daha konforlu bir şekilde gezmek adına araç kiralama alternatifini tercih edebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder