En Ucuz Slovenya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Slovenya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Ljubljana

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Slovenya Şehirleri

Slovenya Hakkında Genel Bilgiler


Güney Orta Avrupa’da konumlanmış olan Slovenya, özellikle eski Sloven şehirleri ile büyük bir ilgi görmektedir. Tarihi dokusunu hali hazırda korumaya devam eden eski şehirler, turistler tarafından da fazlasıyla ilgi çekici bulunuyor. Julian Alp dağları, spor severler için ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle kayak ve rafting için en uygun bölgelerden bir tanesi olarak gösteriliyor ve her yıl farklı ülkelerden yüzlerce sporcu bu adreste buluşuyor.


Ülke, sağlık hizmetleri konusunda önemli bir örnek teşkil ediyor. Nerede olursanız olun ambulans servisi için uzunca süreler beklemiyorsunuz ve alacağınız sağlık hizmetleri için yüksek rakamlar ödemek durumunda değilsiniz. Hijyen standartlarının yüksek olmasına da ayrıca özen gösteriliyor ve bu konuda çalışmalar hali hazırda devam etmektedir.


Unesco tarafından listeye ve korumaya alınmış olan çok sayıda özel yapı bulunuyor ve bu yapılar da yine turistler tarafından ilgi gören adreslerdir. Hristiyan inancının yoğun olduğu ülkede tarihi dokular da bu inanca göre şekillenmiş durumdadır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi tarihi dokuyu hali hazırda korumayı başaran bir ülkedir.


Başkent Ljubljana, resmi dil Slovence ve para birimi de Euro’dur. Slav ülkeleri arasında önemli bir yere sahip olan Slovenya, ekonomi bakımından incelendiğinde Çek Cumhuriyeti’nden sonra ikinci sırada yer almaktadır. Hizmet sektörü ve sanayi, ekonomide büyük bir öneme sahiptir ve nüfusun büyük bir kısmı da bu kollarda yer almaktadır. İşçi gücü bir hayli yüksek olan Slovenya, eğitimli işçiler sayesinde bu bağlamda çok daha başarılı bir görüntü sergiliyor. Güçlü alt yapısı ve hizmet sektörünün gelişmiş olması ülkenin refah düzeyini arttıran önemli unsurlardan bazılarıdır.


Sıcakkanlı ve misafirperver bir halka sahip olan Slovenya, Lgbti bireylerine de haklar tanımaya devam ediyor ancak bu hakların tanınması için yapılan oylamada Sloven halkının büyük bir kısmının hayır oyu verdiğini de hatırlatmak gerekiyor. Et yemekleri ile gündeme gelen Slovenya, dünya mutfağına önemli lezzetler sunmaktadır. Bu lezzetlerin büyük bir kısmına kafe ve restoranlar aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Slovenya’yı ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize ile ilgili bazı detaylara da dikkat etmesinde fayda vardır.


Slovenya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Vize başvuruları Macaristan Konsolosluğu aracılığı ile yapılmaktadır. Schengen vizesi sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Slovenya Ankara büyükelçiliği ya da İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu aracılığı ile vize başvurularını yapabiliyorlar. Schengen vizesi sahibi değilseniz eğer bulunduğunuz şehirdeki konsolosluk aracılığı ile vize başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz. Hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahibi vatandaşlarımız, 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmamak kaydı ile vizeden muaftır. Pasaportlarınızın geçerlilik süresi seyahatin bitiminden itibaren en az 3 ay olmak kaydı ile resmiyet kazanmaktadır. Tüm vize başvurularında eksik edilmemesi gereken en önemli belgelerden bir tanesi rötuşsuz ve beyaz fon destekli çekilmiş olan vesikalık fotoğraftır. Bu fotoğrafın 3 aydan eski olmaması da önemli bir şart olarak karşınıza çıkıyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder