En Ucuz Slovakya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Slovakya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Bratislava

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Slovakya Şehirleri

Slovakya Hakkında Genel Bilgiler

 

Orta Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri olan Slovakya, sahip olduğu sınırlar ile de ilgi çekici bir konum ve kimliğe sahiptir. Slovakya’nın keşifçiler için en önemli detaylarından bir tanesi de hali hazırda vahşi doğada ayılara ve kurtlara ev sahipliği yapabiliyor olmasıdır. Bu hayvanların doğal ortamlarından ayrılmamış ve huzur içinde yaşıyor olması, Slovakya’nın doğaya ne kadar saygılı olduğunu da net bir şekilde ortaya koyuyor. Slovakya’yı keşfetmek için Slovakya uçak bileti satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve seyahat için ilk adımı atabilirsiniz.

Slovakya’yı ziyaret edecek olan turistler için özel bir uyarı yapılıyor. Genel bir aşılama kuralı mevcut olmadığı için eğer kırsal alanları ziyaret edecekseniz hepatit a ve b aşılarını yaptırıp ziyaretlerinizi de bu aşıları olduktan sonra gerçekleştirmeniz tavsiye ediliyor.

Doğal güzellikleri ve hali hazırda sahip olduğu canlı tarihi ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ülke, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da en çok seyahat ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Slovakya en ucuz uçak bileti aramalarınızı sizler de ucakbileti.com aracılığı ile yaparak ekonomik rakamlarla seyahat edebilirsiniz.

Akarsular ve mağaralar, doğal güzelliklerden bazıları ve bu güzelliklerin Unesco dünya mirasları listesinde yer aldığını da ifade etmek gerekiyor. bu oluşumların bazıları halka açıktır ve düzenlenen turlar ile birlikte doğal güzellikleri keşfetme fırsatına da sahip oluyorsunuz.

Bratislava, ülkenin başkenti ve aynı zamanda en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Yükselen yapılar, doğal görüntüyü hiçbir zaman bozmuyor ve şehir planlaması ile birlikte mimari konusunda da hassas bir ülke olduğunu belirtmek gerekiyor. Resmi dil Slovakça ancak ülkenin bazı kesimlerinde Macarca ve Rusça da konuşuluyor.

Slovakya, 16 ve 18. yüzyıllar arası Osmanlı hakimiyetine girmiş ve hali hazırda Osmanlı dönemine ait tarihi dokuların bazılarını da bizimle paylaşmaya devam ediyor. Slovakya uygun uçak bileti satın alma işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra seyahatlerinizde bu mimari yapıları da keşfetme fırsatına sahip olacaksınız.

İlkbahar ayları, turistlerin en çok tercih ettiği dönemlerden bir tanesidir. Slovakya ucuz uçak bileti fırsatları ise bu dönemde çok sık karşınıza çıkmıyor. Kış aylarında daha az yolcu olduğu için firmalar da bilet fiyatlarında büyük ölçüde indirime gidiyor.

Slovakya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize hususunda dikkat etmeleri gereken bazı detaylar ise aşağıdaki metinde yer almaktadır.

 

Slovakya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Slovakya vizesi için ziyaret etmeniz gereken kurumlar Ankara’daki Slovakya büyükelçiliği ya da İstanbul’daki Slovakya Konsolosluğu’dur.

Bazı ülkelerde mevcut olan kapı vizesi uygulaması Slovakya için geçerli değildir, bu yüzden vizelerinizi de seyahat etmeden önce mutlaka almanız gerekiyor.

Resmi pasaport sahibi kimseler için özel bir muafiyet durumu söz konusudur. 90 günü aşmamak kaydı ile resmi pasaport sahiplerinin vizeden muaf olduklarını da belirtmekte fayda var.

İsviçre, Kanada, Amerika ya da İngiltere’de ikamet iznine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da vize almalarına gerek yoktur.

Vize için ihtiyacınız olan belgeleri resmi web sitesi aracılığı ile öğrenebilir ve vize ücreti için de yine bu adresten detaylı bilgi alabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz süreye ve vize türüne göre ödeyeceğiniz rakamlar da değişiklik gösteriyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder