Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Sivas Uçak Bileti

0850 333 70 70

|( 08:00 - 23:00 )

0850 333 70 70

( 08:00 - 23:00 )
Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
Gidiş Tarihi x
 
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi x

Sivas Uçak Bileti Sorgulama

Sivas uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak ve ucuz Siirt uçak biletini sadece birkaç tıkla satın almak için Ucakbileti.com en doğru adres. Aradığınız en uygun Sivas uçak bileti için şimdi arama yapın.

Sivas, özellikle tarihi kalıntıları ve kaplıcaları sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir İç Anadolu şehridir. Sivas Kongresi’ne ev sahipliği yapan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Kurşunlu Hamam ve Buruciye Medresesi’ni Sivas seyahatiniz sırasında ziyaret edebilirsiniz.

Sivas uçuşları, yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahip Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na yapılmaktadır. Sivas şehir merkezine 22 km mesafede bulunan Sivas Havalimanı’ndan sadece İzmir ve İstanbul kalkışlı Sivas uçuşları yapılmaktadır. Sivas Havalimanı hakkında daha detaylı bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sivas'ın İklim ve Bitki Örtüsü

Sivas’ta kara iklim görülmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. İç Anadolu Bölgesi’nin en soğuk şehri olan Sivas’ta kışın hava dondurucudur. Yıllık yağış ortalaması 411 mm’dir. Sıcaklık -30,4°C ile +38°C arasında değişmektedir. Sivas’ta karların erimesiyle ilkbaharda tepeler ve platolar yemyeşil omaktadır ancak kısa süre sonra bu yeşillik yerini bozkır bitkilerine bırakmaktadır. Sivas’ın yüzde 11’i ormanlık ve fundalık, yüzde 43’ü çayır ve meradır. Suşehri ve Koyulhisar yöreleri Karadeniz ikliminden etkilendiği için ormanlarla kaplıdır.

Sivas’a Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. Yurtiçi uçuşlarda seyahat tarihinden 21 gün önce bilet alarak hesaplı uçmanın avantajını siz de yakalayabilirsiniz.

Sivas’ın Yöresel Lezzetleri

Çirli et, zentereli, karaş, kavurma herlesi, kırdök, madımak yemeği, pehli, peskütan çorbası, Sivas köftesi, şalgam dolması, turşu mıhlaması, üzümlü çorba.

Sivas’ta Görülmesi Gereken Yerler

Aşık Veysel Müzesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Kurşunlu Hamam Buruciye Medresesi.

Sivas’ta Alışveriş Önerileri

Kazan simidi, bıçak, halı, pezuk turşusu, kemik tarak.

Sivas’a Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Sivas’ta da bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

  • Beslek: Hizmetçi
  • Gabala: Toptan
  • İskemi: Sandalye
  • Kemçük: Dişsiz
  • Mahana: Bahane

Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…

İyi uçuşlar!

Sivas Havalimanları

Sivas Havalimanı

Türkiye'nin en uzun ikinci pistine sahip olan, 8760 uçak kapasiteli Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, yıllık 3 milyon yolcuyu ağırlayabilmektedir. Özgün mimarisiyle dikkat çeken havalimanı günümüz standartlarını karşılayabilen modern imkanlara sahiptir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'ndan THY, Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları'yla direkt olarak İzmir ve İstanbul uçuşları yapılmaktadır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Otobüs

Havalimanına giden belediye otobüslerinin seferleri, uçakların iniş-kalkış saatlerine göre belirlenmektedir. Havalimanı otobüslerinin servis saatlerini öğrenmek için Sivas Belediyesi'nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sivas Uçak Biletleri için Arama Yapınız.

Sivas Hava Durumu

8.2.2016 Pazartesi
Parçalı Bulutlu
-4°
Sa -2°
Ça -1°
Pe -1°