Hızlı Erişim

En Ucuz Sivas Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sivas Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Sivas Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Sivas Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Roma İmparatorluğunun uzun süre hüküm sürdüğü ve bugünkü tarihi değerlerin birçoğunun roma döneminde inşa edildiği bilinen Sivas, İç Anadolu Bölgesinde yer alıyor ve Selçuklu dönemine ait eserlerin yoğun bir şekilde bulunduğu şehirlerimizden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.


Yukarı Kızılırmak ve Karadeniz, Doğu Anadolu Bölgeleri ile topraklarını paylaşan ve bu bölgede konumlanmış olan Sivas, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile de ilgi çekici ve gösterişli bir hal alıyor. Kış aylarında karasal iklim nedeniyle bir hayli sert bir havaya sahip olan Sivas, ilkbahar ve yaz aylarında çok daha ziyaret edilebilir ve gezilebilir bir hal alıyor…


Kaplıca turizmi ve cilt hastalıklarının tedavisi için şifalı suları da bünyesinde barındıran merkez bölgeler sayesinde yerli turistlerin olduğu gibi yabancı turistlerin de en uğrak noktalarından bir tanesidir. Konaklama ve tesis imkanları çok sayıda alternatif ile hizmet veriyor ve rakamlar da oldukça uygun görünüyor.


Divriği Kalesi, Gök Medrese, Sızır Şelalesi ve daha birçok turistik yapı ile birlikte sizleri de en iyi şekilde misafir edecek olan Sivas, ülkemizin de en önemli şehirlerinden bir tanesidir.


Ahmet Şah ve değerli eşi Melike Turan tarafından yaptırılan Divriği Ulucamii ve Darüşşifası, mimari yapısı ile diğer yapılardan çok daha farklı bir hal almış durumda ve o dönemin şartları göz önünde bulundurulduğunda gerçek bir şaheser olduğu da bir kez daha ortaya çıkıyor. Üç boyutlu mimarinin en güzel örneklerinden bir tanesi olarak gösteriliyor ve bu anlamda çok daha fazla ziyaretçi aldığını da görebiliyoruz.


İç Anadolu’nun en önemi doğal güzelliklerinden bir tanesine daha yer veren Sivas, Sızır Şelalesi ile bir kez daha sizleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Yaklaşık olarak 500 km gibi bir yükseklikten akan şelale etrafında yeşillik alanlar yer alıyor ve doğanın kucağında harika vakit geçirebiliyorsunuz. Düzenlenen turlar sayesinde ulaşım ve yemek gibi detaylar da sorunsuz bir şekilde hallediliyor.


Muhafazakar bir duruş sergileyen Sivas, bu kimliğinden uzaklaşmamış durumda ve gece hayatında da bu detayı daha net bir şekilde görebiliyoruz. Bar ve gece kulübü gibi mekanların sayı olarak az olması da yine eğlence kültürünün zayıf kaldığını ortaya koyan detaylardan bir tanesidir. Eğlence, genellikle sıra gecesi benzeri sazlı sözlü eğlence şeklinde karşınıza çıkıyor ve şehirde yer alan kafelerin de canlı müzik kültürüne bir nebze olsun katkıda bulunduğunu söylemek mümkün olacaktır.


Şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan Sivas’ta 1 adet havalimanı bulunuyor ve uçuşlar da bu bölgeye gerçekleşiyor. Nuri Demirağ havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını sağlamanıza fırsat sunan alternatifler ise aşağıdaki gibidir;

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Sivas Belediyesi tarafından havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını daha kolay hale getirmek adına otobüsler tahsis edilmektedir. Şehirler arası otobüs terminalinin hemen yanında belediye otobüslerine ait duraklar vardır ve otobüsler de bu duraklardan hareket ediyor. Havalimanına ait sitede şöyle bir uyarı mevcut ‘’Uçuş kalkış saatinden 1 saat 55 dakika önce hareket ediliyor’’

Taksi

Büyük Otel Taksi durağının hizmet verdiğini görebiliyoruz ve yaklaşık olarak 16 adet araç ile aktif bir şekilde çalışıyorlar. Taksi fiyatları ve hareket yeri konusunda güncel bir bilgi verilmemiş ancak firma iletişim numaralarını kullanarak detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır.

Diğer Alternatifler

Servis-Shuttle

‘’Havaş’’ tarafından gerçekleştirilen seyahat hizmetlerinde iniş yapan tüm uçaklar için hizmet verildiği de belirtiliyor. İnişlerden yaklaşık 25 dakika kadar sonra hareket ediliyor ve servisler sizleri şehir merkezine götürüyor. Havaş’ın diğer şehirlerdeki çalışmalarında şehrin önemli noktalarına da ulaşım mümkün ancak resmi sitede bu havalimanı ile ilgili bu tür bir bilgiye rastlanmıyor.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama hizmeti sunan firmalardan bir tanesi Avis olarak karşımıza çıkıyor. Firmaya erken rezervasyon için ulaşmak isterseniz eğer 0346 225 59 44 numaralı telefonu kullanabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Havalimanında hizmet veren bir diğer firma ise Budget. Firmanın Sivas işletmesine ulaşmak için arayacağınız numara ise 0346 225 45 58 olarak karşınıza çıkıyor.

Hizmet alabileceğiniz bir diğer firma ise; Miray. Firmanın Sivas ofisine ulaşmak isterseniz eğer 0346 221 69 67 numaralı telefonu kullanabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder