Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Sivas Uçak Bileti

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
Gidiş Tarihi x
 
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi x

Sivas Uçak Bileti Sorgulama

Sivas uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak ve ucuz Siirt uçak biletini sadece birkaç tıkla satın almak için Ucakbileti.com en doğru adres. Aradığınız en uygun fiyatlı Sivas uçak bileti için şimdi arama yapın.

Sivas, özellikle tarihi kalıntıları ve kaplıcaları sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir İç Anadolu şehridir. Sivas Kongresi’ne ev sahipliği yapan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Kurşunlu Hamam ve Buruciye Medresesi’ni Sivas seyahatiniz sırasında ziyaret edebilirsiniz.

Sivas uçuşları, yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahip Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na yapılmaktadır. Sivas şehir merkezine 22 km mesafede bulunan Sivas Havalimanı’ndan sadece İzmir ve İstanbul kalkışlı Sivas uçuşları yapılmaktadır. Sivas Havalimanı hakkında daha detaylı bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sivas'ın İklim ve Bitki Örtüsü

Sivas’ta kara iklim görülmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. İç Anadolu Bölgesi’nin en soğuk şehri olan Sivas’ta kışın hava dondurucudur. Yıllık yağış ortalaması 411 mm’dir. Sıcaklık -30,4°C ile +38°C arasında değişmektedir. Sivas’ta karların erimesiyle ilkbaharda tepeler ve platolar yemyeşil omaktadır ancak kısa süre sonra bu yeşillik yerini bozkır bitkilerine bırakmaktadır. Sivas’ın yüzde 11’i ormanlık ve fundalık, yüzde 43’ü çayır ve meradır. Suşehri ve Koyulhisar yöreleri Karadeniz ikliminden etkilendiği için ormanlarla kaplıdır.

Sivas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Buruciye Medresesi

Selçukklu döneminin ileri gelen şahıslarından Burucerdi tarafından yaptırılan medrese, 1271 yılında inşa edilmiştir.

Kurşunlu Hamam

Sivas’ın tarihi yapılarından biri olan hamam, 1576 yılında Behram Paşa tarafından yaptırılmıştır.

Şifaiye Medresesi

1217 yılında Selçuklu Sultanı İzzeddin Keykuvas tarafından yatırılan medrese, Selçuklu Parkı içinde bulunmaktadır.

Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi

Sivas Kongresi’ne ev sahipliği yapan müzede önemli etrnografik eserler yer almaktadır.

Subaşı Hanı

16. yy’da yapıldığı tahmin edilen han, şehir merkezinde bulunmaktadır.

Sivas'ta Yemek

Ağırlıklı olarak tarım ürünlerinin kullanıldığı Sivas mutfağında yöresel yemekler una dayanmaktadır. Bunun yanı sıra Sivas’ta çok çeşitli sebze yemekleri ve çorbalar tüketilmektedir. Sivas kebabı çok meşhurdur. Sivas mutfağının bilinen lezzetleri arasında Madımak, çereli pilav, bulgur aşı, Sivas köftesi, ekmek aşı, Sivas kömbesi, Sivas katmeri, bulgurlu köfte, incir dolması, cılbır, evelik, keş, döğücek aşı, peskutan, hingel, kelecoş, tırhıt, sübüra, kül çöreği, fotla, tavuklu Divriği pilavı yer almaktadır.

Sivas Havalimanları

Sivas Havalimanı

Türkiye'nin en uzun ikinci pistine sahip olan, 8760 uçak kapasiteli Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, yıllık 3 milyon yolcuyu ağırlayabilmektedir. Özgün mimarisiyle dikkat çeken havalimanı günümüz standartlarını karşılayabilen modern imkanlara sahiptir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'ndan THY, Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları'yla direkt olarak İzmir ve İstanbul uçuşları yapılmaktadır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Otobüs

Havalimanına giden belediye otobüslerinin seferleri, uçakların iniş-kalkış saatlerine göre belirlenmektedir. Havalimanı otobüslerinin servis saatlerini öğrenmek için Sivas Belediyesi'nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sivas Uçak Biletleri için Arama Yapınız.

Sivas Hava Durumu

30.7.2015 Perşembe
Güneşli
33°
Cu 33°
Ct 27°
Pz 25°